نتایج لاتاری 2021 اعلام شد برای چک کردن کلیک کنید

مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی

پناهندگی در کشور مالزی

در مقاله مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی از برتر مهاجر در مورد گذشته مهاجرت به روش پناهندگی در مالزی و مشکلاتی که برای شما به وجود می آید مطرح کردیم. در ادامه مقاله درباره قوانین و مقررات پناهندگی در مالزی و شرایط زندان های این کشور ارائه کردیم.  همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

یکی از روش های مهاجرت به کشور مالزی، پناهندگی می باشد. اصلا مهاجرت به این روش برای مهاجران پیشنهاد نمی شودو ما خدمات پناهندگی ارائه نمیدهیم مهاجرانی که این روش را انتخاب می کنند باید خطرات و عواقب آن را نیز به جان بخرند. معمولا تمامی کشور رفتار مناسبی با پناهندگان ندارند. بنابراین اگر تصمیم دارید در کشور مالزی پناهنده شوید باید احتیاط های لازم را داشته باشید.

تاریخچه پناهندگی در کشور مالزی

حدود 30 سال است که کارگران و پناه جویان، کشور مالزی را جزء گزینه های خود برای پناهندگی انتخاب می کنند. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط مقامات مربوطه سازمان ملل در اوایل سال 2018 چیزی حدود 153 هزار نفر برای پناهندگی درخواست خود را اعلام نمودند. البته این آمار برای افرادی است که بصورت کاملا قانونی پناهنده شدند. تعداد افرادی که به صورت غیر قانونی پناهنده می شود چندین برابر مهاجرت قانونی می باشد.

با این حجم از ورود پناه جویان به این کشور هنوز هیچ قانون رسمی برای این مورد نوشته نشده. بنابراین برای پناهندگی به صورت رسمی اقدام نمایید تا در آینده به مشکلات جدی برخورد نکنید. مقامات مالزی برای کارگرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به صورت همان پناهندگان رفتار می شود.

در سال های اخیر دولت مالزی بیشتر به پناه جویان توجه می کند تا آن ها به صورت قانونی در این کشور زندگی کنند. توجه داشته باشید که پناهندگان از اکثر امکانات کشور مالزی محروم می شوند. از جمله این امکانات استفاده از مدارس دولتی و خصوصی می باشد. البته یک سری مدارس که زیر نظر سازمان NGO مالزی می باشد در اختیار پناه جویان قرار گرفته. با این حال توقعی از این مدارس نباید داشته باشید زیرا امکانات آن ها بسیار پایین می باشد. کودکانی مجبور می شود به همراه پدر و مادر خود به کشور مالزی بروند و پناهنده شوند باید به مشغول به کار های دشوار بشوند و نمی توانند از امکانات خوب مدارس مالزی استفاده نمایند.

بعضی از دردسرهای پناهندگی در مهاجرت به مالزی

از جمله مواردی که ممکن است برای پناه جویان و کارگران بوجود آید بازداشت، دستگیری، زندانی، پیگرد قانونی و سایر موارد قید شده در قانون می باشد. همواره یادآور می شود که پناهندگی را هیچ وقت انجام ندهید

افرادی که نیز تحت حمایت مقامات مربوط سازمان ملل قرار می گیرند، اوضاع این افراد از کسانی که مورد تایید و حمایت سازمان ملل قرار نگرفتن تنها کمی بهتر می باشد. در بعضی از مواقع مطابق تجربیات پناه جویان که مطرح کردند، مجازات بدنی برای آن اتفاق افتاده و تا زمانی که در این کشور زندگی می کنند نمی توانند کار های قانونی انجام دهند که در پی این امر رفتار های نامناسبی با آن ها می شود. مهاجران پناه جو به هیچ عنوان از امکانات بهداشتی نمی توانند برخوردار شوند. این افراد تنها در موارد خاص می توانند از امکانات بهداشتی استفاده نمایند.

مقررات پناهندگی در مهاجرت به مالزی

در کشور مالزی برای پناهندگی قوانین و مقررات تایید شده و رسمی نوشته نشده. تا حدود 6 سال پیش تقریبا 150 هزار نفر به قصد پناهندگی به مالزی مهاجرت نمودند. مهاجران پناه جو به سختی به امکانات قانونی مانند استخدام در یک شغل با امنیت بالا، آموزش های رسمی و حمایت های قانونی دسترسی دارند و باید تماما به رفتار خود کنترل داشته باشند زیرا کوچکترین خطا می تواند گاهی اوقات آخرین خطای آن ها باشد.

اشخاصی که به صورت غیر قانونی وارد کشور مالزی شوند و به هر دلیلی در دام قانون بیافتند، 100 درصد دیپورت خواهند شد و دیگر اجازه هیچ گونه مهاجرتی را ندارند یا برای سال ها طولانی زندگی خود را در زندان های این کشور بگذرانند.

افرادی که بدون داشتن کارت اقامت کشور مالزی ، مشغول به زندگی هستند، مطابق مقررات مهاجرت های غیر قانونی مجازات محرمانه و شدیدی برای آن ها در نظر گرفته شده. گاهی اوقات این مورد نیز شامل افرادی که پناهندگی آن ها ثبت شده میشود.

این مهاجرت ها می تواند تاثیرات منفی در روان و روحیه مهاجران بگذارد که در آینده باعث میشود این افراد در زندگی معمولی خود به مشکل برخورد کنند. بد تر حالت برای فرد، فکر گرفتار شدن در دام قانون در هر لحظه می باشد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم تا حد امکان فکر مهاجرت های پناهندگی از سر خود بیرون آورید.

محیط زندان های در کشور مالزی

این محیط ها به شدت غیر بهداشتی و ویروسی می باشد که باعث می شود افراد بازداشت شده یا زندانی شده به بیماری ها شدید مبتلا شوند. این زندان ها از اغذیه نامناسب و خدمات درمانی ضعیفی برخوردارند.

وضعیت این زندان ها به قدری نابسامان که سازمان حقوق بشر به شدت به دولت مالزی اخطار داده تا به این وضیعت رسیدگی نماید. حدود 4 سال بیش آمار تکان دهند از زندان مالزی منتشر شد، در آن سال حدود 160 نفر بر اثر ویروس ناشناخته به کام مرگ رفتند. علت اوضاع وخیم  این زندان ها این است که دولت مالزی هنوز عضو کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل نشده و هنوز قوانین رسمی برای مهاجران پناهنده نوشته و تایید نشده. ولی با این حال اوضاع کودکان پناهنده بهتر است بزرگسالان میباشد. زیرا دولت مالزی قرار داده کنوانسیون حقوق بشر کودکان را در سازمان ملل امضا نموده.

از اینکه تا انتهای مقاله مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مهاجرت به مالزی از طریق پناهندگی می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن

بیمه در ترکیه

بیمه در ترکیه

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

شرح وظایف سفارت

شرح وظایف سفارت