پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

پکیج آموزش مهاجرت برتر مهاجر

میخوای مهاجرت رو یاد بگیری و بدون وکیل خودت کاراتو انجام بدی و بری ؟

پکیج ما انتخاب خوبی میتونه برات باشه

پکیج آموزش مهاجرت برتر مهاجر مشاهده پکیج

مهاجرت به سوئد

در این مقاله از سایت برتر مهاجر در مورد مهاجرت به سوئد خواهیم پرداخت. در ابتدای مطلب توضیح مختصری درباره مقدمات مهاجرت ، شهروندی و تابعیت دوگانه سوئد خواهیم گفت و سپس به بررسی انواع ویزا برای مهاجرت به سوئد خواهیم پرداخت.

مهاجرت به سوئد

کشور سوئد جزء کشور های اروپایی می باشد. همچنین این کشور در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد. کشور سوئد برای مهاجرت یکی از پر طرفدارترین مقاصد مهاجرتی می باشد. سالانه درخواست های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در ادامه این مقاله به بررسی انواع سوالات مطرح شده درباره مهاجرت به سوئد خواهیم پرداخت. همراه برتر مهاجر باشید.

 

سوالات مطروح به شرح زیر می باشد:

برای مهاجرت به سوئد برترین روش چیست؟

انواع روش ها در مورد مهاجرت از طریق ویزای تحصیل چیست؟

آیا برترین راه برای مهاجرت به سوئد ویزای کار است؟

راحترین روش برای مهاجرت به سود ویزای ازدواج است یا تولد فرزند؟

 

بحث دیگری که در اینجا مطرح می باشد، شهروندی و تابعیت دوگانه و همچنین بحث از لغو تابعیت کشور سوئد می باشد.

در سال 2001 قانونی در کشور سوئد اجرایی شد که طبق آن تابعیت دوگانه به رسمیت این کشور درآمد.

خوگیری برای تابعیت سوئد: یه سری شروط برای تابعیت سوئد از روش خوگیری وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

جدا شدن از تابعیت سابق

داشتن حداقل 18 سال سن برای افراد متاقاضی

داشتن زندگی قانونی برای مدت 5 سال در کشور سوئد

 

لغو تابیعت کشور سوئد: برای لغو تابعیت کشور سوئد برای خود و فرندانتان با شروط زیر امکان پذیر است:

لغو داوطلبانه تابعیت کشور سوئد: برای لغو تابعیت در این روش باید مطابق قوانین و مقررات کشور سوئد عمل نمایید که در این صورت باید بتواند تابعیت جدید خود را به این کشور ثابت نمایید. در نظر داشته باشید طی عملیات لغو و اخذ تابعیت باید با سفارت این کشور در ارتباط باشید.

از دست دادن اجباری تابعیت کشور سوئد: در این روش اگر شما تابعیت کشور جدید را دریافت نماید باید تابعیت کشور سوئد را لغو نمایید.

 

تابعیت سوئد در شرایط زیر قابل لغو است و به فرزندان شخص نیز اعمال می شود.

روش های مهاجرت به سوئد و انواع ویزا

دریافت اقامت از راه ویزای کار

دریافت اقامت از راه ویزای تولد

دریافت اقامت از راه ویزای ازدواج

دریافت اقامت از راه ویزای تحصیل

دریافت اقامت از راه ویزای پناهندگی

دریافت اقامت از راه ویزای سرمایه گذاری

 

دریافت اقامت از راه ویزای کار

برای دریافت ویزای کار و مهاجرت به سوئد باید بتوانید از دولت سوئد دعوت نامه کاری دریافت کنید تا بتوانید در این کشور سوئد اخذ اقامت کنید. برای این کار صاحبان کسب و کار در کشور سوئد باید برای شما طبق مهارت و تخصصتان دعوت نامه ارسال نمایند تا به وسیله این نامه بتوانید به کشور سوئد مهاجرت نمایید.

شما برای اینکه بتوانید نظر صاحبان کسب و کار در کشور سوئد به خود جلب کنید باید یک روزمه قوی به همراه سابقه داشته باشید. در این صورت شما آسان تر می توانید ویزای کار کشور سوئد را دریافت نمایید. اما مسئله مهم که در اینجا پیش می آید این است که این صاحبان کسب و کار از کجا پیدا کنیم؟

این مسئله سوال تمامی افرادی است می خواد با قصد کار کردن به سوئد مهاجرت کنند. شما می توانید یک رزومه قوی برای خود ساخته در سایت های کاریابی کشور سوئد برای کارفرمایانی که به مهارت و تخصص شما نیاز دارند ارسال کنید. پس از ارسال رزومه باید صبر کنید تا کارفرمای مورد نظرتان روزمه شما را بررسی نمایید. در صورتی که نظر کارفرما برای روزمه شما مثبت باشد می توانید اقدامات لازم را برای مهاجرت را انجام دهید.

مسئله ای که در این قسمت برای شما پیش می آید زبان رسمی این کشور می باشد که به زبان سوئدی است و اکثر مردم به این زبان صحبت می کنند. شما باید بتوانید زبان سوئدی را یاد بگیر و به آن تسلط کامل داشته باشد. دلیل مسلط بودن شما به این زبان برای پیداکردن فوری و راحت کار در کشور سوئد است.

توجه داشته باشید که افراد زیادی وجود دارند که برای سودجویی تبلیغات کار در سوئد به آسان ترین روش انجام می دهند. مشاوران برتر مهاجر آماده پاسخگویی به شما و راهنمایی اصولی برای مهاجرت به سوئد هستند.

 

مهاجرت به سوئد از راه ویزای تولد

از سال 2015 به بعد هر شخصی که در این کشور به دنیا آمده به طور خودکار کشور سوئد تابعیت برای آن شخص صادر می کند. برای این تابعیت موارد زیر لارزم می باشد:

داشتن تابعیت توسط یک نفر از والدین در هنگام تولد فرزند

داشتن تابعیت حداقل یک نفر از والدین تا زمان مرگ وی

اما افرادی که تا سال 2015 در کشور سوئد به دنیا آمدن می توانند به صورت شرایط زیر اقامت خود را از کشور سوئد دریافت نمایید.

مادر فرد متولد شده باید حدود 36 سال در کشور سوئد تابعیت داشته باشد.

داشتن تابعیت سوئدی پدر و همسر قانونی مادر وی باشد.

دریافت اقامت از راه ویزای ازدواج

یکی از آسان ترین روش ها برای گرفتن اقامت دائم کشور سوئد، ازدواج کردن با شهروند این کشور می باشد. کشور سوئد دارای قانونی با این عنوان می باشد که هر تبعه خارجی که بخواهد با شهروندان سوئدی ازدواج نماید، می تواند به محض ازدواج، اقامت دائم را می تواند دریافت نمایید.

 

دریافت اقامت از راه ویزای تحصیل

اگر شما مهاجرت به قصد تحصیل در سوئد دارین باید بگم برترین راه برای مهاجرت را انتخاب گردید. شما می توانید با قبول شدن در یکی از دانشگاه های سوئد اقدام به دریافت ویزای تحصیلی برای این کشور را انجام دهید.

یکی از کشور هایی که امنیت اجتماعی بالایی دارد کشور سوئد است. قابل ذکر است دانشگاه های سمت جنوب کشور سوئد بهتر می باشد چرا که دارای آب و هوای معتدل می باشد. همچنین می توانید با اخذ ویزای تحصیل ، اقامت دائم خود را دریافت نمایید.

مسئله در اینجا کار شمار را راحت تر می کند این است که شما نیاز ندارید برای تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد زبان سوئدی یاد بگیرید. زیرا اکثر دانشگاه ها در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می کنند. توجه داشته باشید برای قبولی در این دانشگاه ها نیازی به نمره بالا در مدرک زبان انگلیسی ندارید. یعنی شما با مدرک زبان آیلتس با نمره 5 از 9 می توانید در دانشگاه های کشور سوئد ثب نام نمایید.

درضمن شما می توانید با گرفتن ویزا تحصیلی برای همراهان خود ویزا همراه دریافت کنید. همچنین برای تقویت زبان خود پس قبولی در دانشگاه مورد نظر می توانید دوره 6 ماه آموزش زبان انگلیسی آن دانشگاه شرکت کرده و زبان خود را تقویت نمایید. نکته جالب این است اگر شما دوست داشته باشید می توانید در دوره های رایگان آموزش زبان سوئدی شرکت کنید و زبان سوئدی را به صورت مجانی یاد بگیرید. مزیتی که یادگیری زبان سوئدی برای شما دارد این است که شما خیلی راحت تر می توانید در این کشور به دنبال کار و استخدام بگردید.

 

دریافت اقامت از راه ویزای پناهندگی

افرادی که برای پناهنگی به این کشور مهاجرت می کنند باید به اداره مهاجرت سوئد مراجعه نمایید و درخواست خود را در خصوص پناهندگی ارائه دهند تا دولت درخواست آن ها را مورد بررسی قرار دهد. در قوانین و مقررات کنوانسیون پناهندگی در کشور سوئد مسئله حفاظت از حقوق اجتماعی و انسانی از پناه جویان پرداخته. به همین موجب افرادی که وارد خاک سوئد شده باشند می توانند درخواست خود را به اداره امور مهاجرت به سوئد اعلام نمایند.اشاخاص می توانند با دریافت ویزای پناهندگی در کشور سوئد از تمامی خدمات شهروندی این کشور استفاده نمایند.

اخطار: در این روش دریافت ویزای خیلی سخت بود و رفتن از راه های غیر قانونی و غیر عرف پیشنهاد نمی شود.

 

دریافت اقامت از راه ویزای سرمایه گذاری

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید در کشور سوئد سرمایه گذاری کنید باید حداقل مبلغی حدود 150 هزار دلار داشته باشید که بتوانید بدون ایجاد مشکل این مبلغ را به کشور سوئد انتقال دهید و اقامت این کشور را دریافت نمایید. برای سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در کشور سوئد باید طی مراحلی نوع فعالیت خود را برای دولت این کشور شرح دهید. در صورتی که بتوانید رضایت دولت سوئد را در این باره دریافت نمایید می توانید فعالیت خود را شروع نمایید. همچنین همراه با فعالیت تجاری خود در این کشور باید مالیات پرداخته تا بتوانید پس از گذشت چند سال اقامت دائمی دریافت نمایید.

 

خرج و مخارج سفر به کشور سوئد و دریافت اقامت آن

هزینه های اقامت در کشور سوئد به خودتون بستگی دارد. سبک زندگی و محل زندگی شما در این کشور می تواند این هزینه را افزایش یا کاهش دهد. به هر حال در این قسمت از مقاله برتر مهاجر میانگین هزینه های زندگی و اقامت در کشور سوئد به شرح زیر آمده است.

مهاجرت به سوئد و هزینه مهاجرت به این کشور

بابت هزینه تغذیه و غذا 2 هزارکرون در ماه

بابت هزینه اجاره محل زندگی 3.7 هزارکرون در ماه

بابت هزینه ایاب و ذهاب 200 کرون در ماه

بابت هزینه مختلف و سرگرمی 1450 کرون در ماه

به طور خلاصه و میانگین 8 هزار کرون می باشد.

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: مریم امیدی
    2020-05-30

    سلام و خسته نباشید.چطور میتونم سایت های کاریابی رو پیدا کنم,
  2. نویسنده دیدگاه: مهدی
    2021-01-23

    چطور میتوانیم ویزا بگیریم اقامت

نظر خودتان را ارسال کنید