ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی شامل مزایای بسیار زیادی است که منجر به جذب متقاضیان فراوانی در کشور ما شده است. به نحوی که افراد با مهاجرت به رومانی و اخذ ویزای این کشور اروپایی می توانند از مزیت هایی چون مورد های پایین بهره مند شوند.

 

مهاجرت به رومانی

 

  • مهاجرت به رومانی از آن جا که مهاجرت به کشوری اروپایی است، دارای ویزایی می باشد که در اکثر نقاط جهان اعتبار بالایی دارد، به گونه ای که افراد با داشتن این ویزا می توانند به راحتی در کشور های اروپایی رفت و آمد کنند‌‌.
  • برای اخذ اقامت و مهاجرت به رومانی شرطی تحت عنوان حضور دائم در کشور وجود ندارد، بنابراین پس از مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت آن می توانید در رفت و آمد باشید.
  • در مهاجرت به رومانی پس از گذراندن فرایند اخذ اقامت رومانی به صورت دائمی که به طور معمول چیزی حدود ۵ سال کامل بعد از اقامت موقت صادر می شود، می توانید اقامت اعضای خانواده ی خود را هم به راحتی دریافت کنید.
  • زبان واحدی که مردم کشور رومانی با آن صحبت می کنند، زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی زبانیست که اکثر تقاضا کنندگان مهاجرت به کشور های خارجی به آن مسلط هستند، در واقع زبان انگلیسی را می توان به عنوان یکی از مزیت های مهاجرت به رومانی معرفی کرد که منجر به جذب متقاضیان زیادی شده است.
  • در کشور رومانی نه تنها مراکز درومانی به وفور پیدا می شوند، بلکه هزینه های دریافت شده توسط این مراکز برای درمان بسیار نا چیز و مقرون به صرفه است.
  • همان طور که می دانید کشور های انگلیسی زبان دیگر اعم از کشور های اروپایی، آمریکایی و غیره از هزینه های زندگی هنگفتی برخوردارند اما کشور رومانی در مقایسه با این کشور ها هزینه های به مراتب نازل تری دارد. در واقع با توجه بررسی هایی که توسط کارشناسان انجام شده و اطلاعاتی که به طور تجربی از مهاجران رومانی جمع آوری شده است، هزینه های زندگی در این کشور نظیر هزینه هایی چون تهیه ی مسکن و محل اقامت، تامین خوراک، تحصیل، درمان، بهداشت، رفت و آمد، حمل و نقل و موارد بسیار زیاد دیگری از این دست کاملاً مقرون به صرفه و مطلوب می باشند.
  • از دیگر مزایای مهاجرت به رومانی این است که امنیت اجتماعی شهروندان کشور رومانی به نحو احسن تامین می شود، لذا شهروندان از این نظر همواره دارای رضایت مندی مطلوبی هستند.
  • در کشور رومانی نه تنها موقعیت های شغلی متعددی برای مهاجران وجود دارد بلکه اگر مهاجرین دارای تخصص های مناسب و به درد بخوری باشند می توانند با استخدام در موقعیت مرتبط با تخصص خود درآمد های بالایی دریافت کنند. زیرا درآمد های ارائه شده به شاغلین در این کشور در سطح مطلوب و رضایت بخشی قرار دارد.
  • و موارد دیگری از این قبیل مورد های مذکور.

با توجه به موارد بالا که تنها چند مورد از مزیت های مهاجرت به رومانی هستند، افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند، اگر شما نیز قصد اخذ اقامت رومانی را دارید می بایست از طریق یکی از روش های قانونیِ مهاجرت به رومانی اقدام کنید. ما در این متن چند نمونه از روش های قانونی و رایج مهاجرت به رومانی را به همراه شرایط کلی هر کدام آورده ایم که لازم است تقاضا کننده ها پیش از انجام هر گونه اقدامی در این راستا درباره ی آن ها بدانند و اطلاعات لازم را داشته باشند. بنابراین اگر جزء متقاضیان مهاجرت به رومانی هستید، شما را به خواندن ادامه ی این متن دعوت می کنیم.

مهاجرت به رومانی از طریق روشی تحت عنوان سرمایه گذاری

برای مهاجرت به رومانی روش های قانونیِ متعددی وجود دارد که مراحل و قوانین خاصی شامل هر کدام می شود و هر یک از آن ها نیازمند عمل به یک سری اقدامات مجزایی هستند. یکی از بهترین و پر رونق ترین روش هایی که اکثر تقاضا کنندگان مهاجرت به رومانی از طریق آن اقدام می کنند، مهاجرت به رومانی به روش سرمایه گذاری است.

روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت برای مهاجرت به رومانی به صورت های مختلفی انجام می شود چرا که برای سرمایه گذاری در یک کشور گزینه های انتخابی بسیار زیادی وجود دارد. یکی از بهترین گزینه ها به جهت سرمایه گذاری خرید ملک در سطح کشور است. ارزش ملک خریداری شده برای گرفتن اقامت سرمایه گذاری باید به اندازه ی مبلغی باشد که در قوانین پذیرش مهاجران خارجی کشور رومانی ذکر شده است.

علاوه بر خرید ملک متقاضیان می توانند برای سرمایه گذاری به انجام فعالیتی بپردازند که منجر به اشتغال حداقل ده نفر از شهروندان رومانی می شود. به جهت مهاجرت به رومانی از طریق این نوع از سرمایه گذاری لازم است فرد تقاضا کننده مجوز های مربوط به آن را از مرکز تجارت و سرمایه گذاری کشور دریافت کند. پس از دریافت این مجوز فرد باید حداقل به مدت ۱۲ ماه بعد از تاریخ اخذ آن فعالیت ها و سرمایه گذاری خود را ادامه دهد.

مهاجرت به رومانی به وسیله ی تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به رومانی تحصیل در این کشور است، لذا دانشجویان دانشگاه های کشور رومانی می توانند اقامت خود را برای ادامه ی زندگی در این کشور دریافت کنند. برای مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل لازم است مواردی نظیر ترجمه ی مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات، ترجمه ی مدرک مقطع دیپلم همراه با ریز نمرات، اصل و همچنین کپی شناسنامه، اصل و کپی پاسپورت، گواهی نامه ی سلامت پزشکی، مدارکی برای اثبات تمکن مالی، گواهی نامه و مدارکی برای اثبات نداشتن سوء پیشینه ی کیفری و موارد دیگری از این دست آماده شوند تا موفق به اخذ اقامت این کشور شوید.

لازم است بدانید دانشگاه های کشور رومانی در بازه های زمانی خاصی اقدام به پذیرش دانشجویان مهاجر می کنند، به صورتی که در طول تمام روز های سال شرایط پذیرش دانشجوی مهاجر در این کشور فراهم نیست. گفتنی است، دانشگاه های واقع در کشور رومانی تنها در ماه هایی که بین دی تا تیر اقدام به پذیرش دانشجوی مهاجر می نمایند‌.

معتبر ترین دانشگاه های کشور رومانی عبارتند از دانشگاه بخارست، دانشگاه الکساندر ویان کوزا، دانشگاه بیس بولای، دانشگاه وست تمیسوارا و … . البته لازم است بدانید مدارک اخذ شده از دانشگاه های کشور رومانی در کشور ما مورد تایید نیستند اما از اعتبار بالایی در کشور های دیگر برخوردارند.

دانشجویان مهاجری که در یکی از دانشگاه های رومانی مشغول به تحصیل می باشند می توانند در طول هفته به مدت بیست ساعت مشغول به کار شوند و به کسب درآمد بپردازند. همچنین مهاجران می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلی و اخذ مدرک کار مناسبی در حوزه ی تحصیلی خود پیدا کرده و مشغول به ادامه ی زندگی شوند.

در آخر لازم است بگوییم اکثر دانشگاه های واقع در کشور رومانی به زبان انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی تدریس می کنند و برای تحصیل در آن ها نیازی به داشتن مدرک زبان وجود ندارد.

چگونه می توان بهترین روش را برای مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت رومانی انتخاب کرد؟

کسانی که مهاجرت به رومانی را برای ادامه ی زندگی خود و اقامت دائم انتخاب می کنند همواره به دنبال روش مناسبی هستند و دغدغه ی آن ها انتخاب یکی از روش های مطلوب برای مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت رومانی می باشد. به جهت انتخاب بهترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت رومانی در گام اول لازم است متقاضی با تمام روش های موجود آشنا شود و در مورد آن ها اطلاعات جامعی به دست آورد. ما در این متن دو مورد از روش های مهاجرت به رومانی که شامل روش های تحصیل و سرمایه گذاری می شوند را در قسمت های قبلی به طور جامع توضیح داده ایم.

از دیگر روش های مهاجرت و اخذ اقامت رومانی مواردی همچون اخذ اقامت از طریق ازدواج با تابع کشور رومانی، اخذ اقامت از  طریق تمکن مالی، اخذ اقامت از طریق خویشاوندان مقیم کشور، از طریق اشتغال و … هستند که هر کدام مانند دو مورد قبلی دارای ضوابط و مقررات ویژه ای هستند.

از آن جا که مسئله ی مهاجرت فرایندی تخصصی و پیچیده است، تقاضا کننده به راحتی نمی تواند درست ترین و بهترین روش را انتخاب کند، لذا لازم است در این رابطه با متخصصین حوزه ی مهاجرت به مشورت و گفت و گو بپردازد. در واقع مشاورین حقوقی و کارشناسان بسیار زیادی وجود دارند که با انواع و اقسام روش های مهاجرت به انواع کشور ها از جمله کشور رومانی آشنا هستند و در مورد آن ها دارای اطلاعات جامع و کاملی می باشند از این رو می توانند مطابق با شرایط متقاضی مناسب ترین پیشنهادات را ارائه دهند و همچنین تقاضا کننده را از شرایط مهاجرت و معایب و مزایای آن آشنا نمایند.

حال سوال این جاست تقاضا کنندگان چگونه می توانند با این کارشناسان ارتباط بر قرار کنند و از وجود آن ها بهره مند شوند. در حقیقت لازم است بگوییم در سطح کشور مراکز و دفاتر حقوقی بسیار زیادی وجود دارند که در ازای دریافت مبالغ مناسبی متقاضیان را راهنمایی می کنند و صفر تا صد عملیات مهاجرت را برای آن ها شفاف سازی می نمایند. البته لازم است بگوییم با بهره مندی از وجود اینترنت علاوه بر مراجعه به این مراکز می توانید از طریق وب سایت های آنلاین و به صورت غیر حضوری نیز اقدام کنید و با کارشناسان این حوزه ارتباط برقرار کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید