به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به عمان

راه‌های مهاجرت به عمان چیست؟

مهاجرت به عمان، هدف بسیاری از ایرانیانی است که قصد تحصیل در این کشور را دارند. برای مهاجرت به عمان، راه‌های گوناگونی وجود دارد. عمان در سال‌های اخیر، شاهد مهاجرت خارجی بیشتری بوده است. شاید پیشرفتی که کشور عمان در سال‌های اخیر داشته است سبب استقبال از این کشور برای مهاجرت شده است. عمان کشوری است که از لحاظ اقتصادی موقعیت خوبی دارد. نفت خیز بودن این کشور، قرار گرفتن بر سر راه دریایی و تجارت این کشور سبب پیشرفت اقتصادی آن شده است. در این نوشتار به بررسی انواع مهاجرت به عمان پرداخته و شرایط آن را برای شما تشریح می‌کنیم.

 

مهاجرت به عمان

 

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

مهاجرت به عمان از طریق تحصیل یکی از انواع مهاجرت به این کشور است. تحصیل در عمان در هیچ مقطعی اجباری نیست. با این حال کشور عمان برنامه منسجمی برای مبارزه با بیسوادی در نظر گرفته است. تحصیل در این کشور تا پایان دوره متوسطه، بدون شهریه است. مهم‌ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ملی آن است که به نام سلطان قابوس شهرت دارد.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری از دیگر راههای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود این نوع از مهاجرت با سه شیوه سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور قابل انجام است. با این حال بهتر است بدانید که بهترین روش، مهاجرت به عمان، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت است. زیرا عمان از موقعیت تجاری بسیار خوبی برخوردار است و موقعیت جغرافیایی آن بر این امر می‌افزاید.

قرار داشتن در مسیر دو اقیانوس، موقعیت تجاری بسیار خوبی برای این کشور ایجاد کرده است. این قضیه سبب شده است که تاجران زیادی برای توسعه کار خود به این کشور بیایند. نفت و گردشگری موارد دیگری هستند که سبب رشد اقتصادی این کشور شده‌اند. رشد اقتصادی عمان منجر به مدرن شدن فضا و معماری این کشور و حضور گردشگران در آن شده است. تمامی این موارد می‌تواند به شما برای ثبت شرکت در این کشور یاری رساند.

مهاجرت به عمان از طریق کار

مهاجرت به عمان از طریق کار، یکی از انواع مهاجرت به این کشور است که متقاضیان زیادی دارد برای مهاجرت از این طریق، باید یک کارفرما، از شما دعوت کند که به عمان بروید. تنها در صورت دعوتنامه است که می‌توانید درخواست ویزای کار به این کشور را داشته باشید. برای اخذ ویزای کار عمان نیز باید مدارک خود را به یک کارفرما ایمیل کنید، تا اثباتی برای سابقه شما محسوب شود. اگر قصد دارید پیشنهادی شغلی ارسال کنید، بهتر است از طریق اداره کار یا پلیس کشور اقدام به این امر کنید. برای اقدام در زمینه مهاجرت به عمان از طریق کار، باید دقت کنید که شرکت های عمان، مردم بومی خود را در اولویت کار قرار می‌دهند و در صورت نبود نیرو از کشورهای دیگر استفاده می‌کنند. از طرفی حقوقی که در این کشور برای کارگران پرداخته می‌شود نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. علت این امر، پایینتر بودن کیفیت زندگی در عمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است.

مهاجرت به عمان از طریق تولد

مهاجرت به عمان از طریق تولد، تابع قوانین این کشور است. بر این اساس در عمان، تولد بر اساس خون در نظر گرفته می‌شود. یعنی در صورتی که پدر کودک، یا مادر وی تابعیت کشور عمان را داشته باشد، فرزند آنها تابعیت عمان را کسب می‌کند. فرزندخواندگی و شرایط مربوط به ان از دیگر مواردی است که از طریق آن می‌توان تابعیت عمان را گرفت. بر این اساس والدین عمانی اگر سرپرستی کودکی که غیرعمانی است را بر عهده بگیرند، تابعیت این کشور برای کودک اخذ می‌شود.

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج، از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور است. بر این اساس، اگر زنی با یک مرد عمانی ازدواج کند، زن می‌تواند شهروندی کشور عمان را دریافت کند. اما برای این مورد، باید شرایطی داشته باشد. باید ثابت شود که دو نفر به هم علاقمند هستند. تمکن مالی مرد ثابت شود. به زبان عربی مسلط باشد، دارای سوء سابقه نباشد. مدت ده سال از زندگی آنها گذشته و صاحب فرزند پسر باشند. اگر زنی، چنین شرایطی داشته باشد، اما همسرش فوت کرده باشد می‌تواند تابعیت عمان را اخذ کند. اما نباید بعد از مرگ همسرش ازدواج کرده باشد.

مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور است. این نوع از مهاجرت، خطرات بسیار زیادی دارد. از این رو بهتر است از این روش استفاده نکنید و در صورت داشتن شرایط، روش‌های دیگر را امتحان کنید. زیرا یک فرد پناهنده هرگز نمی‌تواند به کشور خود بازگردد. عبور از مرزها، خطرات جانی زیاد و ضررهای مالی جبران ناپذیری دارد. تعداد پناهندگان در عمان زیاد است. کمپ‌هایی که برای این افراد در نظر گرفته می‌شود مساعد نیستند. از این رو مهاجرت از این طریق، شرایط خوبی را پیش روی شما قرار نمی‌دهد.

ویزا جهت مهاجرت به عمان

اخذ ویزا جهت مهاجرت به عمان، مرحله‌ای از مهاجرت به این کشور است. بر این اساس، بر حسب نوع مهاجرتی که قرار است انجام دهید باید مدارک مربوط به آن را برای سفر به این کشور فراهم کنید. برای این مورد باید مدارک مورد نیاز خود را آماده کرده و آنها را به سفارت عمان تحویل دهید. اگر پروسه مهاجرت را خودتان دنبال می کنید به سفارت ببرید اما اگر از طریق موسسه یا وکیل کار خود را دنبال می‌کنید می‌توانید مدارک را به آنها تحویل دهید تا کار شما را انجام دهند.

مدارک لازم جهت صدور ویزای عمان

مدارک لازم برای ویزای عمان هر نوع ویزای این کشور، متفاوت است. مدارکی که جهت تمامی انواع ویزای عمان مشترک است عبارت است از:

۱-مدارک شناسایی متقاضی مهاجرت به عمان اعم از شناسنامه، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی سفید زمینه و اسکن صفحات آنها.

2-چک ضمانت ویزا

3-نامه درخواست برای ویزا

4-رزرو هتل و بلیط برای هواپیما

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی عمان

ویزای توریستی عمان برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند به قصد تفریح به عمان بروند. ویزای عمان به دو صورت عادی و فوری به مدت ۱۰ روز و یا یک ماهه صادر می‌شود. مدت زمان صدور این نوع ویزا برای ویزای عادی در حدود یک الی دو هفته و برای ویزای فوری در حدود ۲ الی ۵ روز زمان می‌برد. برای این نوع ویزا باید مدارک شخصی هویتی و پاسپورت معتبر با اسکن آنها، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل در عمان و اسکن فیش جهت اقامت میزبان تحویل داده شود.

مدارک لازم جهت ویزا برای مهاجرت به عمان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی عمان جهت مهاجرت به عمان از طریق تحصیل، به دانشجو داده می‌شود. برای دریافت این ویزا، باید مدارک مورد نیاز مربوط به تحصیل و نامه پذیرش دانشگاه را به سفارت تحویل دهید تا بتوانید ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید. بر این اساس مدارک مورد نیاز برای ویزای مهاجرت به عمان برای تحصیل شامل:

ارائه ریز نمرات تحصیلی

ارائه نامه پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های عمان

ارائه اصل پاسپورت معتبر

ارائه مدارک تحصیلی مورد نیاز برای مقطع تحصیلی پذیرش شده

ارائه عکس 3*4 رنگی با زمینه سفید

ارائه مدارک شناسایی هویتی

ارائه گواهی بنی بر عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی تایید صلاحیت متقاضی

مدارک مورد نیاز برای ویزای مهاجرت به عمان جهت سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری عمان برای کسانی صادر می‌شود که توانایی سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند. بر این اساس مه‌ترین مدرک در این مورد، مدرکی است که توانایی و تمکن مالی فرد را ثابت کند. بر این اساس متقاضی باید توانایی ثبت یک شرکت را داشته باشد. برای این مورد باید مراحلی طی شود که در بالا به آن اشاره شده است. پس از ورود  فرد سرمایه‌دار به عمان، در صورتی که کار وی به درستی انجام شود می‌تواند ویزای خود را تمدید کرده و کار مورد نظر را در این کشور تداوم دهد.

مدارک لازم جهت ویزای سرمایه‌گذاری عمان

ارائه پاسپورت معتبر

ارائه عکس رنگی 3*4 با زمینه سفید

ارائه دعوتنامه کتبی کارفرما یا شرکت برای کار

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی متقاضی

ارائه مدارک شناسایی هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی

مدارک مورد نیاز ویزای عمان جهت ترانزیت

ویزای ترانزیت عمان برای افرادی صادر می‌شود که قصد مهاجرت به عمان از طریق تجارت را دارند. این افراد تنها ممکن است چند ساعت در خاک عمان برای تجارت، صادرات و یا واردات، توقف کنند. از این رو ویزای ترانزیت می‌گیرند. مدارکی که این افراد برای ویزا نیاز دارند شامل موارد زیر است.

ارائه مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی

ارائه عکس رنگی پرسنلی با زمینه سفید ۴*۳

ارائه پاسپورت معتبر

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه فرم درخواست ویزا

بلیط سفر

برای اخذ هر نوع از ویزا جهت مهاجرت به عمان، باید مدارک خود را به صورت آنلاین و یا حضوری به سفارت این کشور در تهران تحویل دهید. سفارت عمان در خیابان آفریقای تهران واقع شده است. برای مهاجرت به عمان بهتر است ابتدا در مورد این کشور تحقیقات لازم را انجام دهید و شرایط خود را با موقعیت این کشور وفق دهید. سپس بر اساس نوع نیازی که دارید یکی از انواع مهاجرت به این کشور را انتخاب کرده و در این زمینه اقدام کنید. هدفی که برای مهاجرت به عمان دارید می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند.

نظر خودتان را ارسال کنید