ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان و روش های آن

مجارستان کجا است؟ آیا درباره مهاجرت به مجارستان و شرایط زندگی در آن اطلاع دارید؟ از میان برنامه های متعدد مهاجرتی ایرانیان، یکی از محبوب ترین، جذاب ترین و در عین حال ارزان ترین آن ها، مهاجرت به مجارستان است. در واقع رفتن به این کشور و اخذ اقامت دائم در آن به معنای زندگی در بهترین مکان اروپا است. مجارستان به پایتخت خود بوداپست یکی از کشورهای ناحیه مرکزی اروپا است که زبان رسمی آن مجاری می باشد. این کشور با فراهم آوردن شرایط راحت و ایده های برای متقاضیان خود یکی از راحت ترین شیوه های دریافت ویزای شینگن و ورود به خاک اروپا را در اختیارشان قرار می دهد. اگر شما هم جز آن دسته از مشتاقان مهاجرت به مجارستان هستید اما شرایط و راه های مهاجرتی آن بی اطلاعید مطالعه این مقاله ما می تواند از جهات مختلف به شما کمک شایانی کند. پس برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیوه مهاجرت به این کشور همراه ما باشید.

 

مهاجرت به مجارستان

 

مهاجرت به مجارستان و زندگی در آن چگونه است؟

روش های متنوع بسیاری وجود دارند که هریک از آن ها شرایطی را برای مهاجرت به مجارستان و اقامت در این کشور را برای علاقه مندان به زندگی در کشور مجارستان فراهم می آورد. بدون شک تصمیم گیری بهتر در رابطه با انتخاب شیوه های مهاجرتی صحیح و مناسب موجبات جلوگیری و حذف مسائل و مشکلات پس از اخذ اقامت در هر کشوری را فراهم می آورد و به طبع کشور مجارستان هم از این قاعده مستثنی نیست از این رو در ادامه مطلب خود تمامی شیوه های مهاجرت به مجارستان و شرایط زندگی در آن را به طور مفصل برایتان شرح خواهیم داد.

مجارستان کشوری است که از ناحیه شرق با کشور رومانی،از غرب با کشور اتریش، از شمال با اوکراین و اسلواکی و همچنین از ناحیه جنوب با کشورهایی همچون کرواسی، اسلونی و یوگوسلاوی همسایه است. این کشور دارای شرایط آب و هوایی بسیار معتدل است که هوایی پاک و عالی را برای شهروندان خود به ارمغان می آورد. این وجود می توان گفت زمستان مجارستان را به نسب سرد و تابستان آن را گرم تر از سایر کشورهای همسایه تجربه خواهیم کرد.

مهاجرت به مجارستان و آشنایی با فرهنگ آن

با انتخاب روش های مهاجرت به مجارستان، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور خالی از لطف نیست. بد نیست بدانید که این کشور در زمره ممالکی است که اتفاقات و جنگ های پیاپی بسیاری را پشت سر گذرانده و به عبارتی روزگار بسیار دشواری به دلیل حملات اقوامی همچون مغول، ترک ها، آلمانی ها و روس ها تجربه کرده است. به همین خاطر مردمان آن به افرادی بدبین و با تضاد اخلاقی بسیار تبدیل شده اند. از طرفی هم فساد فراوانی از جمله فساد اخلاقی در میان مردمان مجارستان به چشم می خورد که نمی توان از تأثیرات مستقیم این حوادث هم چشم پوشی کرد. چنانچه به عنوان یک متقاضی مهاجرت به مجارستان وارد خاک این کشور شدید اگر با نحوه برخورد غیراخلاقی و ناپسند مردمان آن مواجه شدید تعجب نکنید. زیرا هیچ از شهروندان آن خونگرم نیستند و در لابه لای احتیاط و بدبینی های مدام چیزی از رابطه دوستانه و صمیمیت به چشم نمی خورد.

با تمامی این اوصاف محیط تمیز، پاک و عاری از هر نوع آلودگی در کشور مجارستان باعث شده تا تردد و رفت و آمد در آن بسیار راحت باشد. به گونه ای که به لطف وسایل نقلیه عمومی قوی و با کیفیت، برای رفت و آمدهای مختلف هم نیازی به استفاده از خودروهای شخصی نیست. کسانی که به پایتخت این کشور یعنی بوداپست سفر کرده اند اظهار می کنند تعداد اتومبیل های شخصی در حال حرکت در این شهر به ندرت دیده می شود و میزان آلودگی هوای آب به حداقل ممکن رسیده است.

مهاجرت به مجارستان و اطلاع از وضعیت بهداشت آن

شاید اطلاع از وضعیت بهداشت به هنگام مهاجرت به مجارستان در نگاه اول بی ارزش و ساده به نظر آید. اما واقعیت این است که مراکز درمانی نه تنها در این کشور بلکه در سایر ممالک دنیا اولین چیزی است که موجبات راحتی و آسایش شهروندان را فراهم می آورد. به جرات می توان گفت بیمارستان ها و مراکز درمانی در کشور مجارستان بسیار مجهز بوده و امکانات بهداشتی بسیار قوی و با کیفیت را در اختیار بیماران خود قرار می دهد. جالب اینجا است که این کشور زیر سایه پزشکان حاذق و مجرب خود در زمینه تولید انواع دارو و گیاهان دارویی در رتبه دم دنیا قرار دارد.

هریک از متقاضیان با مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت دائم در این کشور تحت حمایت و پوشش این کشور قرار می گیرند. به نحوی که بخش عمده ای از هزینه های مربوط به درمان و داروی آن ها توسط بیمه مجارستان پرداخت می گردد. به طور معمولاً دانشجویان اتباع خارجی که در مقاطع و رشته های تحصیلی متنوع در مجارستان مشغول به تحصیل هستند بسیار راحت تر از سایرین از این چنین مزیت هایی برخوردار می شوند.

آشنایی با راه های مهاجرت به مجارستان

اینکه مهاحرت به مجارستان برای کسانی آرزوی زندگی در اروپا را در سر می پرورانند به مثابه سکوی پرتاب بزرگی است که آنان را در کمترین زمان ممکن به آرزویشان می رساند واقعیتی انکار ناپذیر است. چرا که این کشور با عضویت اتحادیه اروپا و ویزای شینگن شرایطی را برای متقاضیان خود فراهم می آورد تا تمامی شهروندانش حس و حال، شوق و بهره مندی از زندگی خاص را با تمام وجودشان تجربه کنند. این حس خاص را به محض ورود به خاک بوداپست و دیدن مناظر زیبای آن می توان لمس کرد. خوشبختانه برنامه دولت این کشور به گونه ای است که شرایط مهاجرت به مجارستان برای هر کسی متناسب با اهدافش تعیین گردیده است. در ادامه به معرفی برخی از این راه های مهاجرتی خواهیم پرداخت

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

یکی از راه های معمول مهاجرت به مجارستان مهاجرت از طریق کار در این کشور است. انتخاب چنین شیوه مهاجرتی به این طریق است که فرد متقاضی برای کار در کشور مجارستان و اخذ اقامت دائم از این طریق، بایستی رزومه کاری و تمامی اطلاعات مربوط به خود را به یکی از مؤسسات کاریابی این کشور ارسال نماید. به این ترتیب می توان کارفرمایی را برای خود پیدا کرده و تحت حمایت وی نسبت به مهاجرت به مجارستان از طریق کار اقدام می کند. چرا که یافتن کارفرمای مقیم مجارستان و دعوت وی از فرد متقاضی برای کار باعث می شود تا مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت در این کشور برای آن دسته از متقاضیانی که صاحب حرفه و شغل هستند راحت تر باشد.

به طبع مهاجرت به مجارستان از طریق کار همانند سایر شیوه های مهاجرتی مستلزم شرایط و ضوابط مختص به خود است. از جمله آن می توان به ارسال دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرمای مجاری اشاره کرد. به علاوه آنکه ارائه مدرک دانشگاهی، سابقه کار و تسلط بر زبان مجاری و انگلیسی از مهم ترین عوامل موفقیت در مهاجرت به مجارستان به حساب می آید.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل یکی دیگر از شیوه های رایج اقامتی در این کشور است. نحوه اقدام آن به این صورت است که فرد متقاضی برای اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه ها و مؤسسات عالی در کشور مجارستان اقدام کند. انجام چنین فرایندی مستلزم شرکت در آزمون رشته مورد نظر و قبولی در آن است. بایستی خاطر نشان کرد که تمامی مراکز آموزشی و دانشگاه های کشور از اعتبار و رتبه عالی در میان مجامع بین المللی برخوردار است. به همین دلیل است که تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور یکی از مشغله های ذهنی متقاضیان مهاجرت به مجارستان است.

متقاضیان به مهاجرت به مجارستان که تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور را انتخاب می کنند بنا به موقعیت تحصیلی خود از امتیاز کار در کنار تحصیل نیز بهره مند می شوند. معمولاً تحصیل در تمامی مؤسسات و دانشگاه های این کشور همانند سایر ممالک دیگر به سه دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا طبقه بندی می شود. قطع به یقین اطلاع از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشورهای اروپایی به یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان آن تبدیل شده است. باید گفت که مهاجرت به مجارستان و تحصیل در یکی از دانشگاه های آن هزینه هایی بسیار ارزان تر و پایین تر از سایر دانشگاه های غیر رایگان اروپایی برایمان به همراه دارد.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری برای آن دسته از داوطلبانی مناسب است که قصد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارند. از آنجایی که این کشور از اقتصاد بسیار قدرتمندی برخوردار است و از طرفی هم صنعت توریستی هم در تمام دنیا مطرح است. در نتیجه می توان گفت مجارستان از پتانسیل بسیار بالایی برای سرمایه گذاری درازمدت بهره مند است.

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد

یکی از سؤالات رایجی که در رابطه با مهاجرت به مجارستان از طریق تولد وجود دارد این است که آیا با تولد یک فرزند می توان نسبت به اخذ اقامت دائم وی اقدام نمود؟ پاسخ این سؤال منفی است. چرا که سیستم تابعیت این کشور به گونه ای است که به اصلیت فرزند تازه متولد شده توجه دارد. به این طریق که چنانچه فرزندی به دنیا آید اگر پدر و مادرش مقیم کشور مجارستان نباشد نمی توان نسبت به اخذ اقامتش در این کشور اقدام کرد. در ادامه بیشتر در رابطه با مهاجرت به مجارستان از طریق تولد صحبت خواهیم کرد:

  • چنانچه زوجین که هر دو مقیم کشور مجارستان باشند و کودک خارجی را به فرزند خواندگی خود قبول کنند پس از گذشت سه سال می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم وی اقدام کنند
  • چنانچه کودکی از پدر و مادر خود که هر دو تابع کشوری خارج از مجارستان هستند متولد شود اگر به مدت پنج سال در مجارستان زندگی کند می تواند تابعیت کشور مجارستان را برای خود دریافت نماید.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید