ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

هدف از نگارش این مقاله ما بررسی موضوع مهاجرت به یونان است. بحث مهاجرت موضوعی است که امروزه در اطراف اکثر ما به گوش می رسد و افراد زیادی هستند که متقاضی مهاجرت به کشورهای پیشرفته هستند. این افراد دلایل زیادی برای مهاجرت دارند. برخی از آن ها برای ادامه تحصیل و برخی برای یک سرمایه گذاری پر سود و برخی دیگر نیز افرادی هستند که دارای تخصص و مهارت بالایی هستند ولی در کشورشان شرایط و امکانات لازم برای پیشرفت کاری خود ندارند و از این رو این افراد تصمیم به مهاجرت می گیرند. در واقع هدف تمام این افراد تشکیل یک زندگی ایده آل و بی دغدغه و آینده دار است.

مهاجرت به یونان

 

از آنجایی که موضوع مهاجرت امروزه در کشور ما به یکی از موضوعات رایج تبدیل شده است و افراد زیادی تمایل دارند که به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند ما نیز موضوع این مقاله خود را به مهاجرت به یونان اختصاص دادیم. چرا که یونان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و مهاجرت به یونان برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت مناسب است. حال اگر شما نیز مشتاق مهاجرت به یونان هستید و می خواهید در مورد شرایط مهاجرت به یونان و همچنین راه های مهاجرت به یونان اطلاعات کسب کنید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شرایط مهاجرت به یونان

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم امروزه مهاجرت به یونان در بین متقاضیان مهاجرت بسیار رایج شده است و مهاجرت های زیادی به این کشور شده است. چرا که کشور یونان از کشورهای عضو شینگن است و لذا مهاجرت به این کشور می توان دسترسی به سایر کشورهای شینگن را ﺁسان کند. این مساله یکی از دلایل مهاجرت به کشور یونان است.

همچنین علاوه بر این دلیل این کشور یکی از زیباترین کشورهای جهان است و مملو از جاذبه های گردشگری می باشد لذا برای گردشگران و توریست ها نیز یک کشور ایده آل بشمار می رود. از همه مهم تر کشور یونان از شرایط زندگی بسیاری مناسبی برخوردار است و هزینه زندگی در این کشور پایین است. در این کشور سطح بهداشت و پزشکی بسیار عالی می باشد و سیستم درمانی سطح بالایی دارد و همچنین از سیستم آموزشی بسیار پیشرفته ای نیز برخوردار می باشد.

البته لازم به ذکر است که بدانید در کنار اینکه هزینه زندگی کشور یونان بسیار پایین است ولی حقوق و دستمزد نیز آنچنان بالا نمی باشد. ولی با این حال متقاضیان با مهاجرت به کشور یونان می توانند از تمام امکانات زندگی یک کشور اروپایی بهره مند شوند. از همه مهم تر این است که کشور یونان از سطح امنیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است و در کل کشور بسیار امنی است. تمام این شرایط و امکانات سبب شدند که امروزه شرایط مهاجرت به یونان برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت مناسب باشد و این کشور مورد توجه آنها قرار بگیرد.

مهاجرت به یونان

کشور یونان از کشور های اروپایی عضو شینگن است. پایتخت این کشور شهر آتن می باشد و دولت این کشور نیز جمهوری پارلمانی است. مردم کشور یونان به زبان یونانی صحبت می کنند و واحد پولی این کشور نیز یورو است. این کشور از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. زمستان های این کشور مرطوب و ملایم و تابستان های آن گرم می باشد.

مهاجرت به یونان برای متقاضیان مهاجرت مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای مهاجرت به یونان این است که با اخذ ویزا و اقامت این کشور می توان بدون ویزا به 167 کشور دنیا سفر کرد. این مساله سبب شد که یونان به یکی از گزینه های اصلی مهاجرت در بین متقاضیان مهاجرت تبدیل شود و مهاجرت به آن طرفداران زیادی پیدا کند.

از دیگر مزایای مهاجرت به یونان تحصیل در این کشور است. این کشور از سیستم آموزشی بسیار عالی بهره می برد و برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی یک کشور ایده آل برای اخذ بورسیه تحصیلی و زندگی عالی است. تحصیل در این کشور بسیار کم هزینه و ارزان است لذا بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. زبان تحصیل در این کشور هم یونانی و هم انگلیسی می باشد. معتبرترین دانشگاه های کشور یونان دانشگاه های پزشکی می باشند.

از دیگر مزایای مهاجرت به یونان سرمایه گذاری در این کشور است. از آنجایی که این کشور یک کشور رو به رشد است لذا سرمایه گذاران زیادی در سطح دنیا آماده سرمایه گذاری در این کشور هستند. به طوری که بر طبق آمار 11 درصد از میزان مهاجرت به این کشور در زمینه سرمایه گذاری است. از این رو می توان گفت که این کشور یک کشور ایده آل برای سرمایه گذاری و تحصیل است.

از دیگر مزایای مهاجرت به یونان می توان به داشتن شرایط آب و هوایی بسیار مناسب، کشوری با کمترین آلودگی هوا، ارزش پولی بالا، کیفیت سطح زندگی بالا و بی نظیر اروپایی، امکان تهیه و اجاره مسکن با قیمت های بسیار ایده آل در تمام سطح کشور، مهاجرت به یونان با هزینه بسیار کم، مهاجرپذیری و صمیمیت مردم این کشور، مملو از جاذبه ها تاریخی و گردشگری و … اشاره کرد.

حال که با شرایط مهاجرت به یونان اشنا شدید اگر علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستید و می خواهید بدانید که راه های مهاجرت به یونان کدام اند با ما همراه باشید.

راه های مهاجرت به یونان

از جمله رایج ترین راه های مهاجرت به یونان، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق ویزای کار می باشد. برای ﺁشنایی با این روش ها با ما همراه باشید.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به کشور یونان مهاجرت تحصیلی است. برای تحصیل در این کشور در ابتدا باید ویزای تحصیلی داشته باشید. برای دریافت این ویزا هم در ابتدا نیاز به یک نامه رسمی از سوی دانشگاه مورد نظر یا TEI در یونان دارید. همچنین دانشگاه و یا موسسه مورد نظر در یونان باید از سوی وزارت آموزش و پرورش مورد تایید باشد. تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است. برای تحصیل در این کشور داشتن مدرک زبان الزامی است.

از جمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به یونان و تحصیل در این کشور گذرنامه، یک قطعه عکس، گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی سلامت پزشکی و اثبات شرایط مالی مناسب برای تامین زندگی می باشد. از مزایای تحصیل در این کشور این است که پس از پایان تحصیل می توان اقدام به اخذ ویزای کار نمود.

 

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های مهاجرت به کشور یونان سرمایه گذاری در این کشور است. از آنجایی که یونان یکی از کشورهای اقتصادی اروپا محسوب می شود و رتبه پانزدهم را در اقتصاد اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده است لذا سرمایه گذاران زیادی در سراسر دنیا تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند. راه های سرمایه گذاری در کشور یونان از دو طریق خرید ملک و ثبت شرکت امکان پذیر است.

در روش خرید ملک باید توجه داشته باشید که حداقل ارزش ملک خریداری شده در این کشور باید 250 هزار یورو باشد.در این روش سرمایه گذاری فرد به همراه همسر و فرزند زیر 21 سال پوشش داده می شوند. برای سرمایه گذاری از این طریق متقاضی نیازمند به داشتن مدرک زبان نیست و همچنین معاف از مالیات می باشد. همچنین با این روش می تواند برای خود و همسر خود اقامت دائم بگیرد.

روش دیگر سرمایه گذاری در یونان ثبت شرکت است. در این روش متقاضی می تواند بر اساس بودجه خود در این کشور شرکت ثبت کند. چرا که مهم ترین چیز در ثبت شرکت در کشور یونان هدف متقاضی از ثبت شرکت است از این رو باید یک برنامه تجاری ارائه دهد. در این روش متقاضی می تواند یک سهامدار کل و یا با فردی شریک باشد. با این روش متقاضی اجازه باز کردن حساب بانکی در این کشور را دارد و همچنین می تواند برای خود یک برند اروپایی داشته باشد.

از مزایای سرمایه گذاری در کشور یونان اخذ اقامت دائم 5 ساله برای خرید ملک و اخذ اقامت 10 ساله برای ثبت شرکت است. همچنین سرمایه گذاری در کشور یونان یکی از کمترین هزینه های سرمایه گذاری است که می توانید با آن اقامت یک کشور اروپایی را به دست آورید.

مهاجرت به یونان از طریق تولد

شاید بتوان گفت یکی از اسان ترین راه های مهاجرت به کشور یونان ز طریق تولد باشد. چرا که دولت این کشور در مورد تولد سخت گیری زیادی نکرده است و در واقع از قانون خاک تبعیت می کند و سیستم خون به صورت فرعی است. بر اساس این روش فرزند متقاضی باید در خاک کشور یونان متولد شود و باید گواهی تولد فرزند در ثبت احوال این کشور تکمیل گردد. همچنین در این گواهی باید نام و نام خانوادگی، ساعت، تاریخ و محل تولد فرزند قید شود.

از مزایای مهاجرت به این روش این است که در این روش نیازی نیست که پدر و مادر کودک حتما تابعیت کشور یونان را داشته باشند. ولی وضعیت اقامت مادر حتما باید عنوان شود. در این روش اگر تمام مدارک مورد تایید شهرداری بود به راحتی می توان اقامت این کشور را به دست آورد.

 

نظر خودتان را ارسال کنید