ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به فنلاند و مزایای مهاجرت به این کشور

مهاجرت به فنلاند

یکی از کشور هایی که شامل اتحادیه اروپای می باشد کشور فنلاند می باشد. از دلایلی که مهاجرت به فنلاند را برای مهاجران محبوب می کند می توان به اقتصادی بدون نوسان و روبه رشد و فرهنگ بسیار خوب اشاره نمود. از مورد مهم دیگر روابط سیاسی با ثبات بالا با کشور های دیگر می باشد. دولت فنلاند به شدت به دنبال رضایت شهروندان خود می باشد به همین جهت سطح استاندار جهانی برای آن ها فراهم کرده. افرادی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند می توانند موانع بسیار ساده ای را پشت سر گذاشته و اقامت این کشور را دریافت نمایند. برای مهاجرت به فنلاند راه های زیر وجود دارد:

  • مهاجرت به قصد کار
  • مهاجرت به قصد ازدواج
  • مهاجرت به قصد تحصیلات
  • دریافت اقامت با متولد شدن در این کشور

در مورد دریافت اقامت با تولد باید بگیم که این اقامت تنها از طریق خون صورت می پذیرد. به این معنای که حتما باید پدر یا مادر موقیم این کشور باشند.

ویژگی های مهاجرت به فنلاند

از کشور های شمالی اروپا کشور فلاند می باشد. با شمال به نروژ و با شرق به روسیه همسایگی دارد. این کشور در ارتباطات به نوعی شاهرگ اصلی محسوب می شود. جنگل های سر سبز و دریای زبیا باعث شده تا کشور فنلاند جلوه های جذابی به خود بگیرد. می توان گفت حدود یک پنجم این کشور قابلیت سکونت دارد. از لحاظ اعتبار ویزا، ویزای این کشور در بین قدرتمندترین ویزا های دنیا قرار دارد. افرادی که موفق به دریافت اقامت کشور فنلاند شوند می توانند به راحتی بدون ویزا به تمامی نقاط اروپا سفر نمایند. از نظر کارشناسان مهاجرتی برترین نوع مهاجرت به این کشور مهاجرت به قصد سرمایه گذاری و مهاجرت به قصد کار می باشد. دلیل این است که کشور فنلاند به لحاظ ساختار های اقتصادی کشور پر قدرت است و رشد و توسعه آن در سال های اخیر چشمگیر بوده است.

مقامات آموزش و پرورش فنلاند همیشه در تلاش بودند که سطح جهانی و نرمال سیستم آموزش خود را به بهترین شکل اداره کنند. این امر باعث شده تا دانشگاه ها و موسسات آموزشی فنلاند سراسر دنیا نظر دانش آموزان و دانشجویان به خود جلب کند.

شروط مهـاجرت به فنلاند

افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیریند معمولا از شرایط مورد نظر آن ها راضی نیستند. برای همین به دنبال تحقیق برای کشور مناسب برای مهاجرت می افتند. این افراد باید ببینند به چه هدفی قصد مهاجرت دارند. همان طور که قبلا ذکر نمودیم کشور فنلاند با موضوعات کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، پناهندگی و … مهاجر می پذیرد. شما باید مطابق هدف خود یکی از این مقاصد مهاجرتی را انتخاب نمایید.

در کل برای شروع، دولت فنلاند تصمیم گرفته برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را با هر هدف مهاجرتی به جزء پناهندگی دارند، به آن ها ویزای موقتی سه ماه صادر می کند. کسانی که در کشور های اروپایی زندگی و کار می کنند برای مهاجرت به این کشور می توانند به راحتی اقدام نمایید. در موارد خاص آن هیچ احتیاجی به ویزای ندارند. اما افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی نمی کنند این مهاجرت کمی برای آن ها مشکل می باشد ولی نهایت می تواند اقامت این کشور را دریافت نمایند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به فنلاند را دارید می توانید به راحتی در سفارتخانه کشور فنلاند در ایران درخواست خود را مطرح نمایید. مراقب باشید این مراکز مورد تایید دولت فنلاند باشند.

همان طور که قبلا اشاره نمودیم پیش از اینکه به سفاتخانه فنلاند بروید، هدف خود را جهت مهاجرت به این کشور تعیین کنید. شما می توانید تقاضای خود را برای گرفتن ویزای شنگن ارائه دهید. اگر برای ویزای شنگن می خواهید اقدام کنید باید حتما به افسر مربوطه اعلام کنید که در کدام کشور بیشتر همه تصمیم به اقامت در آن را دارید. با این کار از به وجود آمدن موانع احتمالی پیشگیری کرده و هم زود تر ویزای خود را دریافت نمایید. در اینجا افرادی هستند که بنا به دلایل خود در تمامی کشور های عضو شنگن به یک نسبت اقامت خواهند داشت. در خصوص این مورد باید گفت، کشوری که برای شروع این مهاجرت می خواهید سفر کنید را باید ارائه دهید.

چه اسنادی برای مهاجرت به فنلاند نیاز است؟

خب!!! افرادی که قصد تحصیلات در فنلاند را دارند باید تمامی مدارک تحصیلی خود را در ابتدا به فنلاندی ترجمه نمایند و سپس برای زندگی در فنلاند باید ثابت نمایند که می توانند از پس مخارج خود برایند. از اصلی ترین مدارک مورد نیاز داشتن گواهی عدم سوء سابقه می باشد. در صورت نداشتن این مورد هر چند تمامی مدارک شما کامل باشد ولی در نهایت تقاضای شما مورد قبول قرار نمی گیرد.

افرادی که در حرفه ای دارای تجربه و تخصص هستن و تصمیم به مهاجرت به فنلاند را دارند باید دارای مدارک تایید حرفه خود و گواهی های سابقه کاری باشند. تمامی مدارک ذکر شده باید به صورت رسمی ترجمه فنلاندی شوند. پس از تهیه و تنظیم مدارک ذکر شده به سفارتخانه این کشور مراجعه کنید و در خواست خود را اعلام نمایید. بعد از این که افسر سفارت این مدارک را تایید نمود برای این افراد ویزای موقتی سه ماه صادر می گردد. حال اگر این افراد با شرکت یا موسسه ای در فنلاند قرارداد کاری داشته باشند می توانند پس از این اتمام اعتبار این ویزا برای خود درخواست اقامت دائمی بدهند.

مقامات این کشور تصمیم گرفتن برای افرادی که هیچ تخصصی ندارند فعلا هیچ ویزای صادر نگردد اما این قانون در دست تغییرات می باشد ولی تا کنون هیچ دستوری از این بابت صادر نشده. کسانی که در کشور های اروپایی هستند برای کار در فنلاند نیاز به هیج ویزایی ندارند اما آنها باید بعد از سه ماه اقامت در این کشور حضور خود باید به پلیس این کشور اعلام نمایند در غیر این صورت جریمه خواهند شد. اتباعی که اقوام آنها در فنلاند اقامت دائم دارند می توانند بدون ویزا به این کشور سفر نمایند اما نمی توانند بیشتر از سه ماه اقامت داشته باشند. افرادی که می خواهند بیشتر از سه ماه اقامت داشته باشند باید به پلیس مهاجرتی این کشور مراجعه و در خواست خود را اعلام نمایند.

اسناد برای مهاجرت به فنلاند

برای مرحله اول افراد باید فرمی مخصوص را از سفارت فنلاند دریافت و آن را تکمیل نمایند. اگر کسی همراه شماست باید این فرم را به صورت جداگانه تکمیل نمایید. برای پیشگیری از موانع احتمالی این فرم را در صحت و سلامتی و با توجه کامل این فرم را پر نمایید. همچنین باید پاسپورت شما دارای اعتبار باشد. درصورتی که پاسپورت شما منقضی شده می توانید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+10 آن را تمدید نمایید. در ادامه مدارکی که باید برای سفارت فنلاند آماده نمایید آوردیم. همراه ما باشید

  • شناسنامه به همراه یک نسخه از آن و ترجمه رسمی آن
  • کارت ملی به همراه یک نسخه از آن و ترجمه رسمی آن
  • عکس پاسپورت تا حداکثر 180 روز قبل
  • داشتن یک دعوت نامه از سوی اقوام، دولت فنلاند یا یک شرکت فنلاندی
  • مدارک تحصیلی یا کاری مطابق به هدف مهاجرتی خود البته این مدارک باید ترجمه شده باشد.
  • داشتن نامه بانکی برای ثابت کردن این که می توانید از پس مخارج خود بر بیایید. گفتنی است که تمامی مدارک ذکر شده باید به یورو درج شود.

کسانی که حداکثر 18 سال سن دارند باید نامه ای از والدین خود دریافت نموده و اجازه آن ها را کسب نمایید. این اجازه نامه باید رسمی باشد. البته برای این افراد تنها ویزای های خانوادگی صادر می گردد. این ویزا تنها درصورتی که دعوت نامه از سوی اقوام فنلاندی باشد صادر می شود. به طور کلی این افراد برای مهاجرت به فنلاند کمی مشکلات وجود دارد. از اینکه تا پایان همراه برتر مهاجر بودید سپاسگذاریم.

نظر خودتان را ارسال کنید