30 درصد تخفیف پکیج ها و خدمات: dv2023

سؤالات رایج در مورد لاتاری 2023

در مقاله سؤالات رایج در مورد لاتاری 2023 از برتر مهاجر در مورد مهلت تکمیل فرم ds260 ، توضیحات بنافاید، معنی کارنتی و زمان ارسال مدارک به kcc بحث خواهیم کرد. همچنین به توضیح مفاهیمی همچون ویور و مدیکال خواهیم پرداخت. سؤالات مطرح شده در این مقاله از پر تکرارترین و اساسی‌ترین سؤالات کاربران سایت برتر مهاجر می‌باشد. با ما همراه باشید.

 

سوالات رایج در مورد لاتاری

سؤالات رایج در مورد لاتاری

سؤال اول: مهلت تکمیل فرم DS260 تا چه زمانی است؟

متقاضیان باید از شانزده سالگی تمامی اطلاعاتی که شامل اطلاعات سوابق کاری، زندگی، شخصی و سوابق کاری با صبر و شکیبایی تکمیل کنند. اشخاص در صورتی که اطلاعات خواسته شده  را به طور واقعی و دقیق وارد نکنند، در آینده به مشکلات جبران ناپذیری برخواهند خورد. مهلت تکمیل فرم  DS260 برای هر دوره تا 30 سپتامبر سال میلادی بعداز زمان ثبت نام است. مصاحبه هایی که صورت می گیرد به ترتیب سریال برندگان می باشد. اگر افراد تکمیل فرم DS260 را دیر تر از 30 سپتامبر انجام دهند و نوبت مصاحبه آن ها فرا رسیده باشد نوبت آن ها به اواخر لیست می رود. بنابراین در صورتی که بخواهید زودتر نوبت مصاحبه بگیرید باید در اسرع وقت اقدام به پر کردن فرم کنید.

سؤال دوم: بُنافاید به چه معناست و علت اجبار داشتن آن برای برندگان لاتاری چیست؟

توجه: شرط بُنافاید دیگر اجباری نیست و تاثیری روی روند ویزا گرفتن شما نخواهد داشت!

 • داشتن اقوامی درجه یک که گذرنامه یا گرین کارت آمریکا دارا باشند در اصطلاح بنافاید نامیده می شود. اقوام درجه یک، پدر، مادر، خواهر یا برادر و همسر و فرزند را شامل می شود.
 • پاسخ دیگری که می توان به این پرسش داد، دارا بودن تعهد نامه رسمی از یک کمپانی آمریکایی است. که معمولاً به این حالت پیمان کاری یا (job contract) گفته می‌شود. البته تا به حال کسی نتوانسته در این حالت از دیوان عالی آمریکا رأی بگیرد.
 • راه دیگری که به علت تحریم های آمریکا علیه ایران عزیزمان به حالت تعویق افتاده، دارا بودن ارتباطات مالی و جاری است.
 • حالت دیگر داشتن گذرنامه کشورهای متحد با آمریکا است.

علت اجباری بودن بنافاید این بود که  آقای دونالد ترامپ رییس جمهور وقت آمریکا دستور ممنوع الورود شدن افراد هشت کشور مسلمان را صادر کرده و ایران نیز جزو این هشت کشور بود. بنابراین تنها به اشخاصی که بنافاید داشتند اجازه دریافت ویزا آمریکا داده می شد.

سؤال سوم: کارنتی به چه معناست؟

برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا پس از تکمیل فرم dS-260 و ارسال آن باید منتظر بمانند تا پرونده شان به اصطلاح کارنت شود یا به جریان بیفتد. پس از ارسال فرم از ابتدای ماه اکتبر باید هر ماه نشریه ی الکتریکی ویزا بولتن را در سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا در آدرس https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html چک کنند تا از وضعیت کارنتی پرونده خود مطلع شوند. هرماه چیزی حدود 1000 پرونده لاتاری به جریان می افتد که البته این رقم متغیر است. یک تا دو هفته پس از کارنت شدن کیس متقاضی، نامه دوم جایگزین نامه اول که نامه برنده شدن فرد است، می شود. مهم ترین اطلاعاتی که این نامه در بر دارد، زمان مصاحبه در سفارت است.

سؤال چهارم: مهلت فرستادن اسناد برای kcc چه زمانی است؟

زمان فرستادن اسناد مربوطه برای kcc بعد از پشت سر گذاشتن مرحله فرم DS260 می‌باشد. ابتدا ایمیلی از طرف KCC به شما ارسال می شود  که در آن مدارک مورد نیاز ذکر شده. اسناد و مدارک خواسته شده را پس از ترجمه به همراه مهر درج شده ی دارالترجمه رسمی اسکن کرده و به همان آدرس ایمیل ارسال کنید. بهتر است در اسرع وقت این کار را انجام داده تا KCC زودتر مدارک شما را بررسی کند. با این حال ایمیل فرستاده شده از سمت KCC را با دقت مطالعه کنید که آیا مهلت مقرری برای انجام امورتان به شما داده است یا خیر.

سؤال پنجم: مدیکال به چه معناست؟

به یک سری از مراحل پزشکی برای دریافت ویزا در اصطلاح مدیکال گفته می‌شود. افراد مطابق قوانین مهاجرتی آمریکا باید مراحل پزشکی مربوطه را پشت سر بگذارند تا بتوانند ویزای آمریکا را دریافت نمایند. فرد متقاضی باید با مراجعه به کنسولگری آمریکا، مراکز مجاز و مورد اطمینان آن‌ها را دریافت کند. افراد باید چندین روز قبل از مصاحبه مراحل مدیکال را گذرانده باشند. یکی از موارد خیلی اساسی در مدیکال دریافت کارت زرد بین‌المللی واکسن می‌باشد. این کارت‌ها را می‌توانید از حوزه‌های بهداشت و هلال احمر دریافت نمایید.

سؤال ششم: ویور (waiver) به چه معناست؟

نوعی بخشودگی جهت ممنوع‌الورود بودن به آمریکا را ویور گفته می‌شود. بر مبنای قاعده مهاجرتی و امنیتی که قانون F212 نام دارد که می‌توانید از بخشودگی برای ممنوع‌الورود بودن به آمریکا استفاده نمود.

توجه :این بخشودگی در زمان ریاست جمهوری آقای ترامپ نیاز می شد و الان هیچ لزومی ندارد درخواست ویور بدهید!

از این که تا انتهای مقاله با برتر مهاجر همراه بودید سپاس گزاریم. 🙂 در صورتیکه سوال یا ابهامی در مورد این مقاله دارید می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید.

مطالب پیشنهادی توسط برتر مهاجر :

نامه دوم وقت سفارت برندگان لاتاری

راهنمای تکمیل فرم DS-260

مراحل مهاجرت از طریق لاتاری

زمان ثبت نام لاتاری 2023

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:26405975 021

پیشنهادات ما به برندگان لاتاری

لاتاری برنده شده اید و مشاوره احتیاج دارید؟

مشاوره و راهنمای برندگان لاتاری

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  2020-01-23

  یعنی اگه بنافاید نداشته باشیم امکان مهاجرت و دریافت ویزا آمریکا رو نداریم؟اگه لاتاری برنده بشیم و اقوام درجه یک نداشته باشیم امکان رفتن داریم یا خیر؟
  • نویسنده دیدگاه: مهدی جورابچیان
   2020-01-23

   سلام خدمت شما دوست گرامی یکی از موارد بنافاید داشتن اقوام درجه یک می باشد. مواردی دیگر در سوال دوم مطرح شده. لطفا سوال دوم دوباره خوانده شود. در صورت داشتن هرگونه سوال از همین طریق مطرح نمایید. موفق و پاینده باشید.
 2. نویسنده دیدگاه: محمد رستمی
  2020-04-28

  باسلام و احترام : برندگان لاتاری2021 که اقوام درجه یک در امریکا ندارند ایا شانس صدور ویزا دارند؟
  • نویسنده دیدگاه: مهدی جورابچیان
   2020-04-29

   سلام خدمت شما دوست گرامی بله. این افراد باید بتوانند از یک شرکت یا موسسه آمریکایی دعوت نامه کاری دریافت نمایید. برای این کار می توانید از موسسات کاریابی یا سایت های استخدامی آمریکایی کمک بگیرید. در صورت داشتن هرگونه سوال از همین طریق مطرح نمایید. موفق و پاینده باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید