پکیج فرم DS-260 مخصوص برندگان لاتاری
بزن بریم!
ثبت نام لاتاری امسال رو از دست ندین .. کد تخفیف : dv2023

فرمان اجرایی برای ممنوعیت برای مهاجرت به آمریکا

ممنوعیت مهاجرت به آمریکا

در مقاله فرمان اجرایی برای ممنوعیت برای مهاجرت به آمریکا از برتر مهاجر، ابتدا در مورد طریقه شروع این ممنوعیت و کشور های شامل این ممنوعیت را مطرح می کنیم. سپس به مسائلی مثل تغییرات در ابلاغیه و نحوه عمل کردن سفارت ها به این ممنوعیت خواهیم پرداخت. همچنین در انتهای  این مقاله به راهکار هایی جهت رفع این ممنوعیت خواهیم پرداخت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله فرمان اجرایی برای ممنوعیت برای مهاجرت به آمریکا می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

روز آغاز ممنوعیت 9645

اعلامیه ریاست جمهوری 9645 ترامپ ، معروف به بن سوم ، مانع از ورود شهروندان ایران ، لیبی ،چاد ، سوریه ، سومالی و یمن در 16 نوامبر 2017 شد.

این اطلاعیه با عنوان “اعلامیه ریاست جمهوری برای افزایش ظرفیت برای ارزیابی تروریسم و سایر تهدیدات برای امنیت عمومی” ، توسط ترامپ همانطور که از نام این اعلامیه پیداست ، برای امنیت بیشتر ایالات متحده اعلام شده است.

این طرح به دلیل اجرای دولت های یاد شده از ارائه جزئیات شهروندان خود به ایالات متحده امتناع ورزید. دولت ایالات متحده پیش از این از ایران و سایر کشورها خواسته بود كه اطلاعات كافی در مورد افرادی كه متقاضی ویزا برای مهاجرت به آمریکا هستند ، در اختیار دولت آمریكا قرار دهند ، اما این درخواست رد شده است. همین سبب باعث شده که مقامات آمریکایی نسبت به ارائه ویزا به اتباع  ایرانی خوداری نمایند و این اعلامیه صادر نماید.

هشدار اعلامیه به متقاضیان ویزا

اگر می بینید کد PP9645 خلاصه شده در برگه رد شما از سفارت دریافت کرده اید ، پس این بدان معنی است که فرد مورد نظر مشمول بن سوم ترامپ می باشد.

اگر روی برگه refusal worksheet که از سفارت گرفتید به اختصار PP9645 را دیدید، این یعنی شما مشمول بن سوم ترامپ هستید.

بن ترامپ برای مهاجرت به آمریکا

دگرگونی در ابلاغ

برخلاف دستورالعمل های قبلی ، بیانیه صادر شده توسط دادگاه های ایالتی و استیناف و دیوان عالی ایالات متحده تغییری نکرد.

تغییر رفتار سفارت ها

در آغاز ، سفارتخانه ها در برقراری ارتباط با 9645 اصلا به سادگی از کنار آن نمی گذشتند. اما با گذشت زمان ، این روند راحت تر شد و تعداد معافیت ها بالاتر رفت. در روزهای آغازین فقط کسانی که همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین در ایالات متحده داشتند، پس از گذشت بیش از 8 ماه توانستند معافیت دریافت کنند. ولی هم اکنون که در حال نوشتن این مقاله هستیم کسانی بودند که توانسته اند در طول یک ماه به کمک برادر و خواهر خود که در آمریکا اقامت دارند، ویزای خود را دریافت نمایند.

بخشودگی از این اعلامیه

افرادی که می خواهند از اطلاعیه 9645 معاف شوند باید بتوانند شروطی را اثبات نمایند. در اولین مورد باید به مقامات آمریکایی ثابت شود که در صورت ارائه نکردن ویزا از سوی آن ها شما به مشکلات جدی بر می خورید. گفتی است که این مشکلات باید از سوی دولت آمریکا باشد و نه از طرف خود. برای نمونه فردی که از پیش در آمریکا شرکتی ثبت نموده و اکنون در صورت عدم صدور ویزا برای آن فرد مشکل پیش می آید. دومین شرط باید اثبات کنیم که هیچگونه خطری برای امنیت آمریکا نخواهید داشت. آخرین مورد که افرادی باید منفعت خود را برای کشور آمریکا اثبات نمایند.

بنافاید بعد از بخشودگی

اولین کسی که بنافاید را ارائه کرد آقای دونالد ترامپ بود که طی دستور 13780 آن اعلام نمود. طبق این دستور افرادی باید در آمریکا آشنایی داشته یا یک شرکت یا موسسه در آمریکا برای آن فرد دعوت نامه ارسال نماید. در صورتی یکی از موارد ذکر شده در را دارا باشد می تواند از دستورات بنافاید بهره ببرد و برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهد. بنابراین اگر شما نیز مشمول اطلاعیه 9645 شوید و معافیت داشته باشید حتما یک مورد از بنافاید را باید به همراه داشته باشید. به طور کلی بنافاید را این گونه می توان بیان نمود که افراد باید یکی از این موارد را دارا باشند. اول داشتن فامیل یا آشنا؛ دوم در یکی از دانشگاه های آمریکا قبول شده باشید؛ سوم یک شرکت رسمی برای شما دعوت به همکاری ارسال کرده باشد؛ چهارم بستن یک قرار داد رسمی با یک موسسه در آمریکا.

استثنا های ویزای آمریکا

یک سری از ویزا ها وجود دارند که باعث بهتر شدن در روند این ویزا می شود. ویزای تحصیلات FMJ که نه چندان مرتبط نیست اما می تواند در این فرایند موثر واقع شود. در زمان های نچندان دور این مدل ویزا معمولا ظرف مدت 3 تا 90 روز ارائه می شد ولی هم اکنون این ویزا چیزی حدود یک سال در حداکثرین حالت به طول می انجامد.

تقاضای بخشودگی برای اطلاعیه 9645

افرادی که بخواهند این اطلاعیه شامل حال آن ها نشود باید تقاضای خود را جهت معافیت ارائه دهند. فرد پس از اینکه با خبر شد که این اطلاعیه شامل او نیز می شود می تواند از 2 روش استفاده نمایند. در اولین روش باید از یک وکیل مهاجرتی، راهنمایی های لازم برای نوشتن نامه جهت ارسال به سفارت مربوطه داشته باشید. گفتنی است که امکان رد درخواست شما توسط افسر مربوطه رد شود ولی در صورت قبول می تواند کمک شایانی به شما کرده باشد. در دومین روش می توانید بدون آنکه نامه نوشته به سفارت رفته و تقاضای خود را به افسر سفارتخانه اعلام نمایید. در این حالت بهتر دلایل قانع کننده ای برای افسر داشته باشید. در این روش نیز احتمال رد یا قبول تقاضای شما به همان اندازه روش قبلی می باشد.

در آخر باید بگوییم

در صورتی که فرد تصمیم به دریافت هر نوع ویزایی به جزء ویزای تحصیلات دارد و شامل ممانعت برای دریافت ویزا ایالات متحده است باید شروط تعیین شده برای معافیت را داشته باشد تا بتواند برای تقاضای رفع ممانعت خود اقدامات لازم را انجام دهد. اشخاص اگر برایشان ممکن باشد و بتوانند از راه تحصیل این فرایند را پیش ببرند می توانند روزنه این برای این اطلاعیه پیدا کنند و به خاک ایالات متحده وارد شوند. پس از ورود آن های می توانند برای تغییرات در مدل ویزای خود اقدامات مربوط را انجام دهند. پیشنهاد می کنیم از یک وکیل مهاجرتی برای این اقدام راهنمایی دریافت نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله فرمان اجرایی برای ممنوعیت برای مهاجرت به آمریکا با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله فرمان اجرایی برای ممنوعیت برای مهاجرت به آمریکا می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

پادکست برندگان لاتاری


صفحه اینستاگرام کانال تلگرام