20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

راهنمای جامع اخذ ویزای دبی

اخذ ویزای دبی

دبی از جمله محبوب ترین و مدرن ترین شهرهای عربی است که همه ساله میلیون ها نفر را از سراسر جهان به خود جذب می کند. افرادی که به دبی سفر می کنند هر یک بنابه دلایلی نظیر تجارت، تفریح، کار، تحصیل یا هر دلیل دیگری نیاز به اخذ ویزای دبی دارند. در ادامه این مقاله از برتر مهاجر شرح می دهیم که شرایط اخذ ویزای دبی چگونه است.

راهنمای جامع اخذ ویزای دبی

دبی شهری فوق العاده جذاب و پر از جاذبه های خاص و مدرن گردشگری است، مراکز خرید لوکس، سرمایه گذاری موفق و شرایط کاری عالی این شهر را با سرعتی روزافزون به سمت رشد و پیشرفت سوق می دهد. افرادی که با خرید تور دبی قصد سفر به این شهر را دارند، جهت درخواست ویزا برای دبی می توانند از آژانس تور خریداری شده اقدام نمایند، اما آن دسته از افرادی که خودشان قصد سفر به این شهر را دارند چطور می توانند اقدام به اخذ ویزای امارات متحده عربی نمایند؟

سفر به امارات نیز همچون هر کشور دیگری در جهان نیازمند دریافت روادید آن کشور توسط نهادهای قانونی همچون سفارتخانه ها می باشد. شایان ذکر است که با اخذ ویزای دبی شهروندان کشورهایی نظیر کویت ، عربستان سعودی و قطر و عمان که عضو شورای همکاری خلیج فارس می باشند، از شرایط ویژه ای برخوردار بوده و این اجازه را دارند که اقامت 90 روزه در خاک کشور امارات برگزینند.

نکاتی در رابطه با انواع ویزای دبی

اخذ ویزای دبی بر اساس مدت زمانی که میخواهید در این شهر بمانید و هدفی که دارید، به چند نوع مختلف تقسیم می شود و در اصل تعیین تایم زمانی ویزا با هدف مسافر از سفر ارتباط مستقیمی دارد. لذا ویزاهای توریستی زمان‌ های متغیری دارند؛ همینطور، تمامی این ویزاها به دو نوع یکبار و چندبار ورود طبقه بندی می‌ شوند.

ویزای توریستی دبی

از جمله پرمتقاضی ترین ویزای های دبی، اخذ ویزای توریستی دبی می باشد که مدت زمان صدور آن عمدتا ۱۴ روز، یک ماه و سه ماهه خواهد بود. در برخی از موارد نیز می توان با مراجعه به دفاتر مهاجرتی در سراسر کشور امارات و پرداخت وجه لازم مدت زمان ویزای توریستی را به دو ماه تغییر داد.

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت دبی مخصوص حمل بار بوده و برای مدت زمان ۱۴ روز یا دو هفته ای صدور می گردد و توجه داشته باشید که این ویزا قابل تمدید هم نیست.

ویزای کاری و تجارت دبی

برای اخذ ویزای کار دبی بایستی توسط کفیل یا شرکتی که فرد در آن فعالیت دارد اقدام گردد، این نوع ویزا دارای سه سال اعتبار بوده و فرد مورد نظر امکان اقامت در دبی را خواهد داشت.

مراحل مختلف اخذ ویزای دبی

جهت صدور هر نوع ویزای تجارتی، توریستی و … دبی بایستی، یک شخص و یا سازمانی در دبی ضمانت متقاضی اخذ ویزای دبی را بر عهده گرفته و مسافر را در تاریخ تعیین شده از کشور امارات خارج نماید؛ این مسئول یا ضامن در امارات تحت عنوان “کفیل” شناخته می شود.

کفیل به دو روش می تواند برای مسافر درخواست اخذ ویـزای دبی بدهد.

یک اینکه وی از آشنایان و نزدیکان متقاضی باشد که در این صورت هم لازم است فرم نسبیت از سفارت مربوطه اخذ نموده و یا رابطه تجاری با فرد مسافر و متقاضی ویزا داشته باشد. راه دوم نیز این است که بر اساس روابط تجاری و کاری، سازمان های دولتی و نهاد های خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست اخذ ویزای دبی بنمایند.

دقت داشته باشید که اگر سفر شما به دبی تفریحی می باشد درخواست اخذ ویزای دبی می تواند از طریق خطوط هوایی، آژانس های مسافربری و هتل ها ارائه گردد. به همین دلیل آژانس‌ های مسافرتی با ارائه خدمات اخذ ویزای دبی آنلاین از تمامی مسافران دبی ضمانت دریافت می ‌کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دبی

  • همراه داشتن اسکن رنگی از تمامی صفحه های گذرنامه یا پاسپورت
  • توجه داشته باشید که گذرنامه شما حداقل بایستی ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
  • یک قطعه عکس با زمینه سفید، همچنین یک فقره چک نیز در صورت اخذ ویزای دبی بدون رزرو نمودن اتاق در یکی از هتل‌های این شهر، به عنوان ضمانت از فرد متقاضی گرفته می‌شود.

جهت ارائه درخواست این ویزا شما بایستی به دو صورت اقدام نمایید، یکی به روش «عادی» و دیگری به روش «اضطراری». به طور معمول شما می توانید ویزای عادی را ظرف مدت زمان ۵ تا ۷ روز کاری و ویزای اضطراری را ظرف مدت ۳ روز کاری دریافت نمایید. شایان ذکر است که مبنای محاسبه روز کاری برای اخذ ویزای دبی، روز پس از ارائه مدارک خواهد بود.

نکات لازم جهت اخذ ویزای دبی

جهت اخذ ویزای امارات به حضور فرد متقاضی در سفارت برای صدور ویزا نیازی نیست، چرا که سفارت هیچ گونه دخالتی در این موضوع ندارد.

ویزای کشور امارات ۱۴ روزه می باشد و مسافر بایستی پیش از به اتمام رسیدن تاریخ اعتبار ویزای خود به این کشور سفر کند. همچنین مسافر پس از ورود به امارات می تواند تنها به مدت ۱۴ روز یا دو هفته در این کشور بماند و در صورت داشتن تاخیر، مسافر حتما جریمه خواهد شد.

دقت داشته باشید که آن دسته از مسافران نظیر دختران و پسران مجرد که ویزای آن ها توسط همراهشان صادر گردیده، در صورت عدم حضور همراه خود اجازه ورود به شهر دبی را نخواهند داشت. رعایت نکردن این موضوع برای فرد خاطی جریمه های سنگین و حتی زندان در پی خواهد داشت.

قانون دیگر نیز این است که شما اجازه ورود هیچ نوع قرص مسکن، خواب آور، آرام بخش و نیز قرص هایی که دارای مواد مخدر باشند ندارید و در صورت مشاهده توسط پلیس این کشور جریمه خواهید شد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای دبی

۱. دخترانی که زیر ۱۸ سال باشند تحت هیچ عنوان اجازه ندارند به صورت انفرادی جهت دریافت ویزای دبی اقدام نمایند.

۲. پسران زیر ۱۸ سال نیز جهت اخذ ویزای دبی، ملزوم به ارائه شناسنامه پدر و مادر خود می باشند.

۳. چنانچه مدت زمان اقامت شما در دبی کمتر از ۶ روز باشد، با تقاضای شما مبنی بر سفر به این کشور موافقت نخواهد شد.

۴. چنانچه از هر فرودگاهی به غیر از فرودگاه دبی (نظیر شهرهای ابوظبی، شارجه و غیره) قصد ورود به امارات را دارید، بایستی در فرم درخواست ویزا، این مهم را به اطلاع افسران ویزا برسانید.

۵. از آنجایی که ویزای توریستی دبی دارای اعتبار ۱۴ روزه می باشد، چنانچه به هر دلیلی بیش از ۱۴ روز در این شهر اقامت داشته باشید بایستی جریمه نقدی پرداخت نموده و حتی بازداشت شوید!

هزینه اخذ ویزای دبی

بنا به درخواست خود مبنی بر اخذ انواع ویزای دبی، ملزوم به پرداخت هزینه های متفاوتی خواهید بود. به عنوان مثال، هزینه اخذ ویزای ۱۴ روزه دبی به شکل عادی تقریبا ۲۹۰ درهم و به صورت فوری حدود ۳۸۰ درهم می باشد. هزینه ویزای یک ماهه مولتیپل تقریبا ۸۸۰ درهم و ویزای یک ماهه سینگل ۳۵۰ درهم خواهد بود. حتما پیش از درخواست دریافت ویزای دبی با کارشناسان مربوطه در آژانس های مسافرتی مشورت نمایید تا از هزینه ها و قوانین مربوط به اخذ ویزا مطلع گردید.

حال که با انواع و روش های دریافت ویزای دوبی آشنا شدید، لازم به ذکر است که آژانس های مسافرتی فراوانی جهت سفر به دبی ویزای توریستی ارائه می دهند و شما جهت سفرهای تفریحی خود به این شهر زیبا و لوکس دیگر نیازی به داشتن دغدغه ها و نگرانی های لازم جهت مراحل اخذ ویزای دبی را نخواهید داشت.

سوالات متداول راهنمای جامع اخذ ویزای دبیصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391