20 درصد تخفیف ثبت نام لاتاری: dv2025

معرفی 5 کالج برتر آمریکا

امریکا یکی از کشورهایی ست که سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین الملل پذیرش می­کند.

دانشجویان بین المللی سعی دارند تا بتوانند در بهترین دانشگاه های امریکا به تحصیل بپردازند. تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل در امریکا هرساله رو به افزایش است. علت این استقبال این است که تعداد زیادی از دانشگاه های امریکا در میان برترین دانشگاه های جهان در رتبه های 1 تا 200 رده بندی شده است.

همه اینها باعث شده تا بسیاری از دانشجوهای ایرانی در ارزوی تحصیل در بهترین دانشگاه های امریکا باشند. اما باید بدانید که امریکا با داشتن دانشگاه های زیاد و فراهم اوردن راههای متفاوت برای تحصیل دانشجویان و از جهتی، به علت امتیاز بالای دانشگاه های این کشور، فرصت مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم اورده است.

اگر شما هم قصد تحصیل در امریکا را دارید باید بهترین دانشگاه های امریکا را بشناسید تا بتوانید کالج یا دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل را پیدا کنید. در این مقاله به معرفی 5 دانشگاه برتر امریکا برای تحصیل ایرانیان میپردازیم.


معرفی ۵ تا از برترین دانشگاه های آمریکا

1.دانشگاه استنفورد Stanford University

1.دانشگاه استنفورد Stanford University

دانشگاه استنفورد در میان بهترین دانشگاه های امریکا قرار داشته و از 10 دانشگاه اول جهان است. این دانشگاه در سال 1885 توسط لیلاند استنفورد و همسرش جین تاسیس شده است. استنفورد با مساحت 8180 هکتار، بزرگترین پردیس دانشگاهی امریکا می­باشد.

طبق اخرین رتبه بندی ها دانشگاه استنفورد در 2 زمینه انسانی و مهندسی از برترین دانشگاه های جهان به شمار می­آید. استنفورد دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا پذیرش میکند، این باعث شده تا این دانشگاه نیز مانند موسسه فناوری ماساچوست افتخارافرینی های زیادی داشته باشد.

هربرت هوور و جان اف کندی هردو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

 

2. دانشگاه هاروارد (Harvard University)

2. دانشگاه هاروارد (Harvard University)

دانشگاه هاروارد از قدیمی ترین و مهم ترین دانشگاه های امریکا است. این دانشگاه در سال 1636 در ایالت ماساچوست، شهر کمبریج تاسیس شد.این دانشگاه رشته های زیادی را به دانشجویان ارائه می دهد.  خصوصا در زمینه های حقوق، تجارت و پزشکی بسیار موفق عمل کرده است.

جوایزی که توسط دانشجویان این دانشگاه دریافت شده شامل 161 جایزه نوبل و 18 مدال فیلدز است. همچنین تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این دانشگاه عضو کنگره ایالات متحده، محققان رودز و محققان مارشال هستند. دانشگاه هاروارد در بین دانشگاه های آمریکا از محوبیت بالایی جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان برخوردار است.

 

3. موسسه فناوری کالیفرنیا کلتک (Caltech)

3. موسسه فناوری کالیفرنیا کلتک (Caltech)

دانشگاه کل­تک نیز از بهترین دانشگاه های امریکا به شمار می­رود. این دانشکاه در زمینه های مهندسی، تکنولوژی و علوم، هوش مصنوعی و… پیشتاز بوده و موفقیت های بسیاری نیز کسب کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که تاسیس این دانشگاه به سال 1891 بازمی­گردد.

 

4. دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)

4. دانشگاه شیکاگو (University of Chicago)

دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه تحقیقاتی ست که در سال 1891 در شهر شیکاگو ایالت ایلینوی تاسیس شده است. این دانشگاه به عنوان پنجمین دانشگاه عالی امریکا شناخته میشود. دانشجویان میتوانند در 53 رشته در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

 

5. دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)

5. دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)

این مدرسه در سال 1740 تاسیس شد، اما با گذر زمان و با تلاش های بنجامین فرانکلین و دیگر افراد برجسته ی فیلادلفیا به عنوان کالج و اکادمی فیلادلفیا معرفی شد. در طی سالهای بعد و با تغییرات در ایالت، نام این دانشگاه نیز به پنسیلوانیا تغییر کرد و در سال 1765 با اموزش رشته پزشکی رسما به یک دانشگاه تبدیل شد. دانشگاه پنسیلوانیا در رتبه ششم بهترین دانشگاه های امریکا قرار دارد. در طی 10 سال اخیر، 9 نفر از اساتید این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. و این باعث شد تا این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های تحقیقاتی امریکا قرار گیرد.

 


کلام آخر

هر ساله بسیاری از دانشجویان به دنبال استفاده از مزایای حاصل از تجربه تحصیل در خارج از کشور هستند. آمریکا که به دلیل سیستم آموزشی باکیفیت و محیط امن و دوستانه خود مشهور است، مکان فوق العاده‌ای برای تحصیل محسوب می‌شود. اما شناخت بهترین کالج‌ها اولین گام برای تصمیم گیری صحیح است.

پس چه قصد شما این باشد که مهاجرت به آمریکا کرده و در کشور آمریکا کار کنید یا به کشور خود بازگردید، کالج های مختلف در آمریکا وجود دارند که به شما تحصیلات آکادمیک را به همراه مهارت‌های شغلی آموزش می‌دهند. اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارید با تیم مشاوره برتر مهاجر تماس بگیرید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره : 09123458035 – 88828391-021

سوالات متداول معرفی 5 کالج برتر آمریکاصفحه اینستاگرام کانال تلگرام
مشاوره رایگان ویزای توریستی:021 88828391