ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به کره جنوبی

با مهاجرت به کره جنوبی آشنا شوید

مهاجرت به کره جنوبی در سال‌های اخیر، با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. رشد اقتصادی کشور کره، فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری موجود در آن، توجه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. اما شرایط مهاجرت به کره جنوبی شرایط آسانی نیست. سیاست‌های این کشور در زمینه مهاجرت بسیار سخت‌گیرانه است. با این حال این سخت گیری نتوانسته از متقاضیان مهاجرت به این کشور بکاهد. در این نوشتار انواع مهاجرت به کره جنوبی، ویزا و شرایط و مدارک آن را بررسی می‌کنیم.

 

مهاجرت به کره جنوبی

Seoul, South Korea city skyline nighttime skyline.

 

کره جنوبی در حدود ۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت آن سئول است و در چند سال اخیر توانسته به پیشرفت‌های قابل ملاحظه اقتصادی دست پیدا کند. این کشور ریشه‌های فرهنگی غنی دارد اما با کمک ایالات متحده آمریکا توانسته است از کره شمالی استقلال یافته و موقعیت اقتصادی برجسته‌ای در جهان کسب کند.

میراث کهن کشور کره جنوبی در تمامی جنبه‌های مدرن حفظ شده است. با این حال می‌توان گفت کره جنوبی کشور چندان مهمان‌نوازی نبود و از خارجی‌ها استقبال گرمی نداشت. اما در سال‌های اخیر توانست مهاجران زیادی را جذب خود کند. افزایش این روند مهاجرت به کره جنوبی را می‌توان به استانداردهای بالای زندگی در این کشور، دسترسی به تکنولوژی جهانی، زیرساخت‌های مدرن، آموزش و امنیت در این کشور، نسبت داد.

برنامه‌ریزی مهاجرتی کره جنوبی

سیاست مهاجرت به کره جنوبی زیر نظر وزارت دادگستری این کشور است. با این حال وزارتخانه‌های دیگری مانند وزارت بهداشت، وزارت کار و وزارت خارجه نیز در این امر دخالت دارند. در کشور کره جنوبی، کنترل مهاجرت، قانون تابعیت، کنترل مهاجرت، حمایت از خانواده‌های چند فرهنگی و قانون رفتار با خارجی‌ها اساس برنامه مهاجرت به کره جنوبی را تشکیل می‌دهد. کمیته سیاست خارجی کشور کره جنوبی با ریاست نخست وزیر آن، سیاست‌های خارجی این کشور را کنترل می‌کنند. با این حال نقش چندانی در این زمینه ندارند، به نظر می‌رسد این کشور باید با تاسیس اداره مهاجرت و تمرکز بر منابع انسانی این مشکل را حل کند.

مهاجرت به کره جنوبی و اقتصاد این کشور

روند پیشرفت مهاجرت به کره جنوبی به دلیل پیشرفت اقتصادی این کشور بوده است. جالب است بدانید که این کشور در سال‌های اخیر رشدی بالغ بر یک تریلیون دلا داشته است. مهاجرت به کره جنوبی نیز از زمان رشد اقتصادی آن افزایش یافت. در دهه ۷۰ تا ۸۰ میلادی، کره جنوبی توانست با تکیه بر نیروی داخلی خود به رشد بالایی دست پیدا کند. با این حال این شرایط با گذشت یک دهه به عقب باز گشت و این کشور دچار کمبود نیرو شد. از این رو دولت این کشور تصمیم گرفت که کمی بودجه خود را از طریق استخدام نیروی کار در از کشورهای خارجی، جبران کند. بر این اساس، انواع ویزا برای مهاجرت به این کشور در دستور کار قرار گرفت.

روش‌های مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی انواع مختلفی دارد. هر یک از این نوع مهاجرت، می‌تواند شرایط متفاوتی را برای شما ایجاد کند. با این حال تمامی انواع این مهاجرت‌ها می‌توانند برای شما اقامت این کشور را به ارمغان بیاورند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل

یکی از انواع مهاجرت به کشور کره جنوبی، مهاجرت از طریق تحصیل است. شما برای هر مقطع تحصیلی که بخواهید می‌توانید در کره جنوبی، پذیرش بگیرید. برای دست یافتن به این مورد تسلط به زبان انگلیسی و زبان کره‌ای را باید در برنامه خود قرار دهید. تحصیل در خارج از کشور، با دانستن و تسلط بر زبان انگلیسی، امکان‌پذیر است. از این رو دانشجویان پیش از سفر به کشور مقصد، باید با زبان انگلیسی و یا زبان کره‌ای آشنا شوند. هزینه تحصیل در کره جنوبی بالا نیست. این هزینه سالانه در حدود ۵ الی ۶هزار دلار است. مهاجرت از طریق تحصیل سبب می‌شود که بعد از تحصیلات خود، با جستجوی کار، اقامت خود را در این کشور تمدید کنید.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق کار

مهاجرت به کره جنوبی از طریق کار، نوعی از مهاجرت به این کشور است. ویزای کار این کشور، انواع مختلفی دارد. در این نوع از مهاجرت، باید از ویزای کوتاه‌مدت، استفاده کنید. این نوع از ویزا برای کسانی که قصد تدریس زبان انگلیسی در کره جنوبی را دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید در این کشور مهاجرت کاری برای تدریس زبان انگلیسی و مهاجرت برای انجام کارهای تحقیقاتی از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورت موفقیت در این موارد، پس از چند سال کار، می‌توانید اقامت دائم این کشور ار کسب کنید.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور، در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است. برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید با ثبت شرکت و یا راه‌اندازی یک شغل، به این امر، دست پیدا کنید. حداقل سرمایه‌ای که برای راه‌اندازی یک شغل در کره جنوبی نیاز دارید، ۲۶۰ دلار است برای کارآفرینی باید توانایی استدا دو فرد بوی را داشته باشید. کاری که راه می‌اندازید نباید مغایر با قوانین کشور کره باشد. با رعایت این موارد می‌توانید کار خود را شروع کنید.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق ازدواج

مهاجرت به کره جنوبی از طریق ازدواج، نوعی از مهاجرت به این کشور قلمداد می‌شود. ازدواج با یک تبعه خارجی می‌تواند برای شما اقامت دائم کشور مورد نظر را فراهم کند. با این حال کشور کره با منظور کردن شرایطی، این مورد را مجاز کرده است. شما به عنوان همسر فرد کره‌ای، باید زبان کره‌ای را بدانید. دانستن شما می‌تواند در سطح ابتدایی در نظر گرفته شود. اما باید این شرط را رعایت کنید تا بتوانید مهاجرت از طریق ازدواج را انجام دهید. برای این مورد باید با آزمون‌های مربوط به زبان کره‌ای آشنایی داشته و این زبان را در حد متوسط، بدانید.

از شرایط دیگر مهاجرت به کره جنوبی از طریق ازدواج این است که شرایط مالی فرد برای تامین نیاز همسرش مساعد باشد. به این ترتیب فرد باید بتواند تمکن مالی خود را مبنی بر عهده‌دار شدن هزینه‌های زندگی، ثابت کند. سلامتی همسر و شاغل بودن وی در این کشور، از شروط دیگر جهت مهاجرت به کره جنوبی از طریق ازدواج است.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق فرزند

مهاجرت به کره جنوبی از طریق فرزند، نوعی دیگر از مهاجرت به این کشور است. فرزندی که پر یا مادر وی تابعیت کره جنوبی را داشته باشند، فرزند آنها شهروند کره جنوبی محسوب می‌شود. زرا بر اساس قانون این کشور، این فرزند از خون یک کره‌ای است. اگر یک نوازد از مادری متولد شود که تابعیت کره را دارد، فرزند از طریق مادر، کره‌ای محسوب می‌شود و میتواند تابعیت کشور کره را کسب کند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی

از دیگر شیوه‌های مهاجرت به کره جنوبی، مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور است. از طریق پناهندگی نیز می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید. پناهندگان به کشور کره جنوبی، در مرز تایلند و میانمار مستقر می‌شوند. بهتر است بدانید که این کشور، پناهندگان را در شرایط خوبی قرار نمی‌دهد. پس بهتر است مهاجرت به کره از طریق پناهندگی را، آخرین راه مهاجرت به این کشور بدانید و تا جایی که می‌توانید از روش‌های دیگر برای مهاجرت استفاده کنید.

انواع ویزاهای مهاجرت به کره جنوبی

برای مهاجرت به کره جنوبی، باید بودجه خود را در نظر بگیرید. ویزای کاری این کشور، بسیار ساده است و با یک قرارداد کاری به سرانجام می‌رسد. تمدید این نوع از ویزا نیز کار چندان سختی نیست. انواع دیگر ویزای مهاجرت به این کشور، موارد زیر هستند.

ویزای اقامت دائم جهت مهاجرت از طریق ازدواج

ویزای سرمایه‌گذاری با ثبت شرکت

ویزاهای تحصیلی کوتاه مدت

ویزای کاری کوتاه مدت

ویزای آموزش زبان انگلیسی از نوع یک ساله و کوتاه مدت

بعد از اخذ ویزا، در عرض 90 روز مهلت دارید وارد این کشور شوید. با پایان یافتن زمان ویزا، می‌توانید آن را تمدید کنید.

مدارک اخذ ویزای مهاجرت به کره جنوبی

برای درخواست ویزای مورد نیاز جهت مهاجرت به کره جنوبی، باید مدارک لازم در این زمینه را داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

فرم درخواست ویزا

یک قطعه عکس جهت پاسپورت

ارائه پاسپورت معتبر

قرارداد کار از کارفرما برای ویزای کار

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه برای ویزای تحصیلی

عقدنامه جهت ویزای ازدواج

ارائه توصیه نامه

پرداخت هزینه‌های لازم برای ویزا

اخذ اقامت دائم کشور کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی و دریافت اقامت دائم در این کشور، قوانین خود را دارد. در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت، با یک شهروند کره ازدواج کند، می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند. در غیر این صورت راه دیگر این است که فرد متقاضی، مبلغی بیشتر از ۵ میلیون دلار برای تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری در نظر بگیرد.

مهاجرت به این کشور، در گذشته چندان رایج نبود. اما امروزه به دلیل نرخ پایین تولد در این کشور و نیاز به نیروی کار جوان، مهاجرت به این کشور افزایش یافته است. بنابراین به هر طریقی که مهاجرت به کره جنوبی را انجام دهید می‌توانید امیدوار باشید که از لحاظ شغلی امنیت لازم را در این کشور، خواهید داشت.

اگر قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید بهتر است از نوعی از مهاجرت این کشور استفاده کنید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند. بر این اساس مهاجرت از طریق تحصیل و مهاجرت از طریق کار، بهترین نوع مهاجرت به این کشور هستند.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید