ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی چگونه ممکن است؟ همه چیز درباره مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی از نقاط مختلف جهان در حال گسترش است. دلیل این امر این است که آفریقای جنوبی یک کشور در حال رشد، دارای زیربنای اقتصادی قوی، غنی از منابع  و از تولید کنندگان اورانیوم، مس و زغال سنگ جهان است. این کشور در سال های اخیر تغییرات بسیاری داشته است و سطح زندگی در آن بسیار بالا است. آفریقای جنوبی بیش از 40 درصد طلای جهان را صادر می کند. این موارد باعث می شود موقعیت های کاری و تحصیلی در این کشور از شرایط خوبی برخوردار باشد و مهاجرت به آفریقای جنوبی را جزو اهداف افراد زیادی قرار دهد. به همین دلیل ما این مقاله را به بررسی تمام شرایط و شیوه های ممکن برای مهاجرت به آفریقای جنوبی اختصاص داده ایم.

 

مهاجرت به آفریقای جنوبی

 

درباره آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی با اقیانوس هند و اطلس هم مرز است و دور از خط استوا قرار دارد. پایتخت این کشور پرتوریا است که توسط شخصی به نام پرتوریوس ساخته شده است. چهار شهر کیپ تاون، ژوهانسبورگ، پرتوریا و دوربان بزرگترین شهرهای این کشور هستند.

آفریقای جنوبی بیشترین میزان افراد سفیدپوست در قاره آفریقای جنوبی را دارد و این باعث شده است با کشورهای اروپائی هم تراز شود. مهاجرت به آفریقای جنوبی در 10 سال گذشته بسیار رواج پیدا کرده است. حتی اگر کسانی نتوانند به برخی کشورهای اروپایی مانند نیوزلند، استرالیا یا کانادا بروند مهاجرت به آفریقای جنوبی را در برنامه خود قرار میدهند تا بتوانند پس از اقامت چند ساله در این کشور برای رفتن به کشورهای مورد نظر اقدام کنند.

واحد پول  آفریقای جنوبی راند (Rand) است و اقتصاد این کشور جز 30 اقتصاد برتر دنیاست. این کشور تحت استعمار بریتانیا قرار دارد و به همین دلیل زبان انگلیسی در آن تبدیل به زبان غالب شده است. آفریقای جنوبی کشور فوق العاده زیبایی است و جاذبه های توریستی بی نظیر آن باعث شده است بسیاری از افراد از سراسر جهان به این کشور سفر توریستی داشته باشند. همچنین، مردم این کشور بسیار شاد هستند و به همین دلیل آفریقای جنوبی به کشور رقص ها شهرت دارد. همه موارد ذکر شده در مهاجرت به آفریقای جنوبی نقش داشته اند.

آفریقای جنوبی تنها کشوری است که بدون دعوتنامه کاری ویزای کاری به مهاجران می دهد. این کشور همواره شرکت های معتبر مخابراتی و اپراتورهای خطوط همراه داشته است که از بین آنها MTN یا همان ایرانسل در ایران خیلی معروف شده است.

هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی

اگر شما هم قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی را دارید، حتما می خواهید درباره هزینه های این کشور اطلاعاتی کسب کنید. اگر بخواهید درباره میزان درآمد ممکن در آفریقای جنوبی سوال کنید باید بگوییم که این میزان به نوع کسب و کار شما، مدارک و تجربه کاری شما بستگی دارد؛ اما به طور میانگین می توانید در ماه حدود 1564002 راند درآمد کسب کنید که معادل 1127 دلار در ماه است. هر پانزده راند آفریقای جنوبی هم برابر با یک دلار آمریکا و 1000 تومان ایران است.

هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در مراکز شهرهای بزرگ ذکر شده، بین 680 تا 970 متغیر است و بستگی به شهر انتخابی دارد. به طور کل هزینه ها در پرتوریا و ژوهانسبورگ ارزانتر از هزینه های کیپ تاون و دوربان هستند. هزینه آب در آفریقای جنوبی خیلی مهم است. هر فردی در ماه 1000 لیتر سهمیه دارد و اگر مصرف آب بیشتر از آن باشد باید جریمه پرداخت کند. اگر قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی را دارید در نظر داشته باشید که گرچه این کشور سیستم حمل و نقل عمومی دارد ولی این سیستم به اندازه کشورهای اروپایی پیشرفته و قابل اعتماد نیست. این موضوع باعث شده است بیشتر افراد مایل باشند با وسیله نقلیه شخصی این کار را انجام دهند که انواع آن در این کشور به راحتی در دسترس هستند و نمایندگی های زیادی دارند. برای نمونه، قیمت هیوندای آی 10 در آفریقای جنوبی 149000 راند، قیمت هوندا جاز 211900 راند، قیمت کیا ریو سدان از 224995 راند است.

مهارت های مورد نیاز برای مهاجرت به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در حال حاضر به افراد متخصص در رشته های کامپیوتر و آی تی، برق، مخابرات، مکانیک، مهندسی کشاورزی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، رشته های مربوط به نظام سلامت مانند پزشکی، پرستاری و …، حسابداری، انواع رشته های مدیریتی و بسیاری از رشته های دیگر نیاز دارد. چنانچه افرادی از این تخصص ها بهره مند هستند می توانند برای مهاجرت به آفریقای جنوبی ویزای کاری این مشاغل را دریافت کنند و برای کار عازم این کشور شوند.

شیوه های مهاجرت به آفریقای جنوبی

برای مهاجرت به آفریقای جنوبی می توان از طریق اخذ ویزای کالج زبان، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای توریستی اقدام کرد.

  1. مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کالج زبان

آفریقای جنوبی یک کشور انگلیسی زبان است که دوره های آموزش زبان ارائه می دهد. اگر قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی را دارید می توانید ویزای کالج زبان آن را دریافت کنید و وارد این کشور شوید. پس از پایان دوره آموزشی هم می توانید برای شرایط مهاجرتی دیگر اقدام کنید. این دوره ها در آفریقای جنوبی بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و با توجه به سطح زبان افراد و مدت زمانی که مورد نظر آنهاست انتخاب می شود.

  1. مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق اخذ ویزای تحصیلی

آنطور که گفته شد آفریقای جنوبی یک کشور انگلیسی زبان است. دروس این کشور نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود؛ بنابراین از افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را دارند استقبال می کند. اگر بخواهید برای مهاجرت به آفریقای جنوبی ویزای تحصیلی آن را دریافت کنید باید مدرک زبان داشته باشید. اگر بخواهید در مقطع لیسانس تحصیل کنید نمره آیلتس شما باید حداقل 6 باشد. چنانچه بخواهید در مقاطع بالاتر تحصیل کنید این نمره حداقل باید 6.5 باشد. امکان اخذ این مدرک با سپری کردن دوره های زبانی در خود آفریقای جنوبی هم امکان پذیر است.

مدت زمان دوره های کارشناسی معمولا 4 سال است. مدت دوره های ارشد و دکتری هم به ترتیب 2 و 4 سال است.

دانشگاه پرتوریا در آفریقای جنوبی

اگر بخواهید در آفریقای جنوبی تحصیل کنید باید هزینه زندگی و تحصیل را خودتان پرداخت کنید. هزینه تحصیل در این کشور پایین است و هزینه زندگی در آن حدودا 40 درصد از هزینه زندگی در انگلیس پایین تر است. هزینه زندگی در آفریقای جنوب یبین 12 تا 15 هزار دلار در ماه است و بین 10 تا 30 ساعت در هفته هم امکان کار دارید. در مقطع دکترا یکسال پس از تحصیل و با تایید استاد راهنما امکان دریافت بورس هم وجود دارد.

  1. مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کار

کشور آفریقای جنوبی علاقه مند به پیشرفت و بازسازی زیرساخت های خود است؛ بنابراین مدتی است که نیروی کار خارجی زیادی جذب می کند. پس اگر شما در حرفه خاصی تخصص دارید می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کنید. به طور کلی شرایط کاری برای فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی، معماری، عمران، برق، آی تی و موسیقی در آفریقای جنوبی مناسب تر است. ویزای کاری آفریقای جنوبی 1 تا 5 ساله است و برای اخذ آن ابتدا باید مدارک خود را بفرستید تا توسط SAQA تایید شود. سپس این مدارک به انجمن های تخصصی رشته مربوطه ارسال می شود. اگر قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری را دارید باید تست پزشکی نیز انجام شود و اگر در آن قبول شدید باید در سفارت مصاحبه بدهید.

انواع ویزای کاری برای مهاجرت به آفریقای جنوبی

  • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای سهمیه اجازه کار

این ویزا تحت نظر دولت آمریکا  و با در نظر گرفتن نیروی کاری مورد نیاز آفریقای جنوبی داده می شود. اگر بتوانید این ویزا را بگیرید 3 ماه می توانید در آفریقای جنوبی اقامت داشته باشید. کار شما باید با رشته تخصصی شما تناسب داشته باشد. ویزای سهمیه اجازه کار تا 6 ماه قابل تمدید است و برای آن باید تایید کارفرما را داشته باشید. پس از 5 سال کار هم می توانید تقاضای اقامت دائم دهید. این نوع ویزا برای کسانی که مدرک دوره لیسانس دارند مناسب است و رواج زیادی دارد.

  • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای دعوت نامه شغلی

این ویزا برای کسانی صادر می شود که از بتوانند یک کارفرمای ساکن در آفریقای جنوبی دعوتنامه کاری دریافت کنند و تا یک سال اعتبار دارد. اگر بتوانید آن را تمدید کنید و 5 سال مشغول به کار شوید می توانید ویزای اقامت دائم بگیرید. این شیوه برای مهاجرت به آفریقای جنوبی چندان توصیه نمی شود زیرا سخت و زمان بر است.

  • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کار افراد دارای مهارت خاص

این ویژا ویژه افرادی است که در زمینه ای که مورد نیاز آفریقای جنوبی است، مهارت دارند و می توانند آن را انجام دهند. مدت این ویزا 3 سال است و تحت شرایط خاصی تمدید می شود. اگر دارای مهارت خاصی باشید مهاجرت به آفریقای جنوبی با اخذ این ویزا امکان پذیر می شوید.

  • مهاجرت به آفریقای جنوبی ویزای کار برای انتقال شعبه

اگر شما دارای یک کسب و کار هستید و میخواهید در کشور آفریقای جنوبی شعبه بزنید می توانید این ویزا را دریافت کنید. مدت این ویزا بسته به نوع کسب و کار بین 2 تا 3 سال است.

  1. مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای توریستی

اگر بخواهید از طریق ویزای توریستی وارد خاک آفریقای جنوبی شوید باید مدارکی را در کشور خودتان به سفارت آن کشور بدهید و آنها را متقاعد کنید که قصد بازگشت از آن کشور را دارید. اولین مرحله برای این کار تکمیل فرم روادید است که از سفارت دریافت می کنید. فرم روادید آفریقای جنوبی برای هر همراه جداگانه است. آفریقای جنوبی به هیچ عنوان اجازه کار یا مدت اقامت بیشتر از ویزا به توریست ها نمی  دهد.

ویزای توریستی آفریقای جنوبی در 4 نوع گردشگری، بازدید از افراد خانواده، شرکت در همایش و تجاری صادر می شود.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید