ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی موضوعی است که می خواهیم در این محتوا به آن بپردازیم و اگر شما قصد دارید به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت داشته باشید و میخواهید یکی را از بین آنها انتخاب کنید، توصیه می کنیم این متن را تا انتها بخوانید و درباره روش ها و شرایط مهاجرت به کشور اسلوونی اطلاعات کسب نمایید.

 

مهاجرت به اسلوونی

 

معرفی کشور اسلوونی

قبل از اینکه به مسئله مهاجرت به اسلوونی بپردازیم ، باید ابتدا کمی با این کشور و آداب و رسوم آن آشنا شوید. اسلوونی یکی از کشورهای زیبا است که در قاره اروپا واقع شده است.

این کشور با وسعت کوچک در جنوب بخش مرکزی قاره اروپا قرار دارد و با کشورهایی همچون ایتالیا، اتریش، مجارستان و کرواسی همسایه است و می توان به این کشور ها هم به صورت زمینی و هم به صورت هوایی دسترسی داشت. پایتخت این کشور شهر لیوبلیانا می باشد که دارای 270 هزار نفر جمعیت است.

علاوه بر لیوبلیانا 9 شهر دیگر اسلوونی عبارتند از ماریبور، چلیه، کرانی، کوپر، ولنیه، نوو مستو، پتوی، تربوولیه و کامنیک که جمعیت حدودا 2 میلیون نفری اسلوونی را تشکیل می دهند. اسلوونی برای مهاجرت هم کشور ارزانی است و هم همانطور که دیدید دارای جمعیت نسبتا کمی نیز می باشد.

این کشور تا سال 1991 بخشی از کشور یوگوسلاوی بود که با فروپاشی این کشور به صروت مستقل دارای حکومت مرکز شد. برای مهاجرت به اسلوونی این را بدانید که به علت مهاجرت جوانان این کشور به کشورهای اروپایی همجوار و همچنین عدم علاقه مندی به فرزندآوری در این کشور، رشد جمعیت آن با شاخص منفی روبرو شده است.

مهاجرت به اسلوونی

از نظر جغرافیایی کشور اسلوونی با رشته های کوه آلپ و دریای آریاتیک همجوار است. دریای آریاتیک پهنه ای آبی در بخش شمالی دریای مدیترانه است که رشته کوه آلپ را از آپنین جدا می کند. مهاجرت به اسلوونی، مهاجرت به یک کشور زیبا با موقعیت جغرافیایی عالی می باشد.

کشور اسلوونی از نظر دینی و مذهبی اکثریت قریب به یقین آن مسیحی و پیرو مذهب کاتولیک هستند. 3 درصد مردم اسلوونی هم پیرو دین مبین اسلام می باشند. زبانی که در این کشور به صورت رسمی مورد استفاده قرار می گیرد، زبان اسلوونیایی است که البته برای مهاجرت به کشور اسلوونی، زبان انگلیسی هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد چون اکثر مردم این منطقه زبان انگلیسی را متوجه می شوند و می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

شرایط و روش های مهاجرت به اسلوونی

ابتدا شما با این کشور آشنا شدید و می دانید که این کشور چه ویژگی هایی دارید. ما در امه به شرایط و روش های مهاجرت به اسلوونی می پردازیم و شما با ما همراه باشید.

شرایط اقامت در اسلوونی

در عموم کشور ها برای اینکه شما بخواهید اقامت آن کشور را به دست بیاورید باید مدتی به صورت اقامت موقت ویزا تهیه نمایید. بعد از مدتی معلوم که در هر کشور متفاوت است، شما می توانید اقامت دائم آن کشور را کسب نمایید. کشور اسلوونی به این دلیل که دارای رشد منفی است زیاد در قضیه اقامت دائم سخت نمی گیرد. برای مهاجرت به اسلوونی و دریافت اقامت دائم باید شما 5 سال به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید.

شما باید ویزای اقامت موقت را از سفارت کشور اسلوونی دریافت نمایید و قبل از موعد آن را تمدید نمایید. این کار باید 5 سال متوالی انجام شود تا شما بعد از احراز صلاحیت مهاجرت به اسلوونی، ویزای اقامت دائم را دریافت نمایید.

روش های مهاجرت به اسلوونی

شما برای مهاجرت قانونی به اسلوونی باید بتوانید از یکی از راه هایی که در این بند از محتوا به آن اشاره می شود، اقدام نمایید. شما برای مهاجرت به اسلوونی باید به صورت قانونمند عمل نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید. اما روش های مهاجرت آسان به اسلوونی عبارتست از :

  • دریافت ویزای تحصیلی
  • دریافت گواهی دعوت به کار از یک شرکت در اسلوونی
  • اقامت از طریق محل تولد در اسلوونی
  • ویزای پیوستن به خانواده ای که در اسلوونی اقامت دارند.
  • مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج با یکی از اهالی این کشور
  • دارا بودن کارت آبی اتحادیه اروپا
  • مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی

همه این شرایط که گفته شد راه های قانونی مهاجرت به اسلوونی بود ولی راه های دیگری هم هستند که غیرقانونی می باشند و شما نباید از آن طریق اقدام نمایید. همچنین شما می توانید با دریافت ویزای اقامت موقت برای کار، تحصیل و یا تحقیقات، بعد از مدتی ویزای اقامت دائم را برای مهاجرت به کشور اسلوونی دریافت نمایید.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

یکی از راه هایی که می توان با استفاده از آن مهاجرت به اسلوونی داشت، مسئله داشتن شغل یا دعوتنامه های کاری است. شما در صورتی که یک دعوت نامه از شرکت های اسلوونیایی داشته باشید می توانید به اقامت موقت یکساله در کشور اسلوونی دست پیدا کنید.

راه دوم این است که از طریق موسسه های کاریابی در کشور اسلوونی به دنبال شغل مورد نظر خود در این کشور بگردید. با توجه به اینکه نزدیک ده درصد بیکاری در این کشور وجود دارد، پیدا شدن شغل مورد نظر برای مهاجرت به اسلوونی کار بسیار سختی خواهد بود. اما اگر شغل مورد نظر را پیدا کردید می توانید به صورت یکساله و موقت ویزای اقامت کشور اسلوونی را به دست بیاورید.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج

یکی از شرایطی که برای مهاجرت به اسلوونی موجود است، ازدواج با یکی از افراد مقیم در این کشور است. شما می توانید با ازدواج در این کشور به اقامت دائم دست پیدا کنید. برای اینکه اقامت موقت را به دست بیاورید می توانید با یکی از اهالی کشور اسلوونی ازدواج کنید.

البته هنگامی که بتوانید ازدواجتان را به صورت رسمی درآورید، می توانید که اقامت دائم را از کنسولگری این کشور دریافت نمایید.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق پناهندگی

برای اینکه شما بتوانید پناهنده کشور اسلوونی شوید، یک مسیر پر خطر و پر ریسک را پشت سر بگذارید. به همین دلیل از راه هایی که برای مهاجرت به اسلوونی مورد تایید هیچکس نیست، اقامت از طریق پناهندگی می باشد. شما برای اینکه بتوانید پناهنده یک کشور شوید ممکن است از امتیازاتی محروم شوید تا بتوانید اقامت دائم را برای مهاجرت به کشور اسلوونی به دست بیاورید.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق ویزای تحصیلی

یکی از راه هایی که می توان از آن اقامت موقت و سپس دائم کشور اسلوونی را به دست آورد، تحصیل در کشور اسلوونی می باشد. شما می توانید برای تحصیل به کشور اسلوونی سفر کنید و اقامت تحصیلی را از این کشور دریافت نمایید. ویزای اقامت تحصیلی برای شما محدودیت هایی را به همراه خواهد داشت که باید این محدودیت ها را بشناسید تا برای تمدید با مشکل مواجه نشوید.

بعد از فارغ التحصیلی و گذشت حدودا 5 سال می توانید اقامت دائم را برای مهاجرت به اسلوونی دریافت نمایید. اما برای اینکه از طریق تحصیلی مهاجرت به استرالیا داشته باشید، باید بتوانید به موسسات علمی و دانشگاهی این کشور وارد شوید و سپس اقدام نمایید.

شرایط مهاجرت به اسلوونی

شما باید برای همه موسسات تحصیلی که قصد دارید در آنها ادامه تحصیل بدهید مدارک خود را ارسال نمایید تا بعد از احراز هویت و مشخص شدن داشتن شرایط اقامت تحصیلی، بتوانید به موسسات عالی وارد شوید. بعد از اینکه مدارک شما مورد تایید قرار گرفت، باید به سفارت اسلوونی مراجعه نمایید و بعد از طی کردن مراحل لازم، اقامت تحصیلی موقت را دریافت نمایید.

هزینه مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل حدودا 6000 دلار خواهد بود که می توان با استفاده از بورسیه های تحصیلی تخفیف هم گرفت. تحصیل با زبان انگلیسی و اسلوونیایی برای تمام محصلین در این کشور فراهم شده است.

شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق فرزندخواندگی و یا تولد

شما اگر دارای مادر یا پدر اسلوونیایی باشید، می توانید برای مهاجرت به اسلوونی اقدام نمایید. البته این را باید بدانید که دارای مادر اسلوونیایی هستید، کارتان راحت تر است، چون اگر از طریق پدر بخواهید اقدام نمایید، باید معرفی نامه از یک یا چند واسطه برای دریافت اقامت قانونی اسلوونی کسب نمایید.

همچنین اگر شما به عنوان فرزندخوانده پدر یا مادر اسلوونیایی به حساب بیاید، می توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم اقدام نمایید و در این زمینه مشکل خاصی وجود نخواهد داشت. این بند بیشتر برای کسانی است که دورگه  هستند یا اقوامی در اسلوونی دارند.

همچنین اگر خانواده شما در اسلوونی به سر می برند می توانند برای شما دعوت نامه بفرستند و شما بعد از آن اقامت دائم را برای مهاجرت به اسلوونی دریافت می نمایید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق راه سرمایه گذاری

اگر دارای شرایط مالی و اقتصادی خوبی هستید و توانایی سرمایه گذاری را در کشور اسلوونی دارید، راحت ترین راه برای مهاجرت به اسلوونی سرمایه گذاری در این کشور است. شما باید بتوانید مبلغی بالغ بر 100 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری نمایید تا اقامت دائم را در این کشور به دست آورید. این مبلغ نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر است و شما با پرداخت این مبلغ شهروند کشور اسلوونی خواهید شد.

نکته آخر اینکه شما می توانید به صورت قانونی به مهاجرت به اسلوونی فکر کنید و این کشور نسبتا برای مهاجرت خوب است. هزینه های زندگی در این کشور پایین است ولی کمی درصد بیکاری در این کشور بالا است، حال تصمیم با خودتان است که آیا دوست دارید به این کشور سرسبز و زیبا سفر کنید یا خیر؟

نظر خودتان را ارسال کنید