ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور، یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید برای داشتن یک آینده ای بهتر انجام دهید و سنگاپور از جمله کشورهایی است که بخش بزرگی از جمعیت را مهاجران تشکیل می دهند و از این جهت تعداد افرادی که قصد دارند تا مهاجرت به سنگاپور را تجربه کنند بسیار زیاد است. براساس آخرین آمار، تقریبا 2.623 میلیون نفر که امروز در سنگاپور زندگی می کنند، اصالتا از کشور دیگری هستند. این رقم چیزی بیش از 44٪ از کل جمعیت سنگاپور را نشان می دهد که 5.863 میلیون نفر است.

 

مهاجرت به سنگاپور

 

اکثریت این افراد خارجی متولد سنگاپور از پنج کشور جهان آمده اند: مالزی، چین، اندونزی، هند و پاکستان. افراد مستقر در این کشورها کمی بیش از 1.835 میلیون نفر از جمعیت سنگاپور را تشکیل می دهند. به طور متوسط ​​روزانه 147 نفر به این کشور مهاجرت می کنند.

چرا بسیاری از مردم اقدام به مهاجرت به سنگاپور می کنند

تعداد زیادی از افرادی که مهاجرت به سنگاپور را انتخاب می کنند ثابت می کند که این کشور مطمئنا مقصدی جذاب برای اهداف مهاجرت است.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت به سنگاپور می کنند این است که در حال حاضر تعداد زیادی از مهاجران در این کشور هستند و در واقع کشور سنگاپور، یک کشور چند ملیتی است.

با توجه به اینکه مهاجران در سنگاپور از نقاط مختلف جهان وارد می شوند، مهاجران جدید کار سختی را برای زندگی در آن جا نخواهند داشت زیرا می توانند به راحتی در تماس با افراد دیگر از کشور خود باشند که آن ها نیز به سنگاپور مهاجرت کرده اند و باید گفت به هنگام مهاجرت به سنگاپور، شما احساس غربت یا تبعیض نخواهید کرد.

یکی از عوامل مهاجرت به سنگاپور، کیفیت زندگی در آن کشور است. برخی از عواملی که به کیفیت بالای زندگی در سنگاپور کمک می کند شامل نرخ پایین جرم و جنایت، فقدان نسبی فساد، سطح بالای ثبات سیاسی و سطح بالای توسعه است.

در سطح جهانی، سنگاپور در بین 10 گروه برتر در بین این گروه ها قرار دارد. این کشور در رده بندی مشترک با کمترین افراد فاسد بین کشورها، سوم در لیست با ثبات ترین کشورهای سیاسی و نهم در لیست کشورهای توسعه یافته و کمترین میزان جرم و جنایت قرار دارد.

بنابراین، سنگاپور تا حد زیادی عاری از مشکلاتی است که بسیاری از کشورهای دیگر را گرفتار می کند.

دولت سنگاپور برای ارتقاء این کشور به حدی که از چنین مواردی اجتناب کرده است، کار برجسته ای انجام داده است. هزینه زندگی نیز برای بیشتر افراد به طور کلی قابل کنترل است. بنابراین، کیفیت زندگی در سطح جهانی در سنگاپور یکی دیگر از دلایلی است که چرا بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت به سنگاپور می کنند.

یکی دیگر از دلایلی که مهاجرت به سنگاپور در پیش گرفته اند، اقتصاد قوی این کشور است. این کشور یکی از نیروگاه های اقتصادی منطقه آسیا و اقیانوسیه و از لحاظ اقتصادی رونق ترین در جنوب شرقی آسیا است.

درآمد دولت آن به طور مداوم بالا است، و همچنین هیچ بدهی قابل توجهی خارجی ندارد. اقتصاد سنگاپور دومين اقتصاد باز در جهان است.

اقتصاد این کشور با این واقعیت تقویت می شود که این کشور نیز طبق رتبه بندی سهولت انجام امور تجارت بانک جهانی در رتبه دوم قرار دارد.

قدرت اقتصادی و محیط تجاری مناسب برای سنگاپور تضمین می کند که افرادی که اقدام به مهاجرت به سنگاپور می کنند، در یافتن فرصت های شغلی رضایت بخش و زندگی در آن جا با مشکلی روبرو نشوند.

ویزاهای خارجی برای مهاجرت به سنگاپور

چندین ویزا یا گذرگاه کاری وجود دارد که در سنگاپور برای خارجی ها در دسترس است و با آن می توان اقدام به مهاجرت به سنگاپور کرد.

این ویزا توسط دولت سنگاپور تهیه شده است و هر ویزا برای کارگران خارجی ساخته شده است که دولت معتقد است مزایایی برای کشور و اقتصاد آن ایجاد می کند.

ویزایی که بیشتر در بین سنگاپور به خارجی ها داده می شود، گذرنامه های استخدام (EP) هستند. EP قرار است توسط خارجی ها که کارگران ماهر و دارای مهارت های لازم و مهارت های آموزشی هستند مورد استفاده قرار گیرد.

برای واجد شرایط بودن برای EP، یک خارجی نیز باید حقوق ماهانه ثابت 3،600 دلار یا بیشتر بدست آورد و در سنگاپور در یک کار اجرایی، تخصصی یا مدیریتی مشغول به کار باشد.

بسیاری از دارندگان مشاغل نیز پس از شروع کار در سنگاپور، از EP به عنوان روشی برای جابجایی استفاده می کنند.

خارجی هایی که EP دارند، شانس بیشتری در آینده برای اقامت دائم (PR) سنگاپور را دارند.

آن ها همچنین می توانند به عنوان سهام دار یک شرکت در سنگاپور شوند و از این طریق، مهاجرت به سنگاپور را انجام دهند.

ویزای دیگری که توسط دولت سنگاپور برای مهاجرت به سنگاپور ارائه شده است، گذرنامه شخصی سازی اشتغال (PEP) است. PEP مخصوص افراد خارجی است که حرفه ای هستند.

این پاس انعطاف پذیری شغلی فوق العاده ای را به دارنده خود اعطا می کند و از این طریق می توان اقدام به مهاجرت به سنگاپور کرد.

افراد واجد شرایط برای PEP کسانی هستند که متخصصان خارجی هستند که حداقل ماهانه 18000 دلار دستمزد ثابت دریافت می کنند، همچنین دارندگان EP که حقوق ماهانه ثابت دریافت می کنند به ارزش 12000 دلار یا بیشتر است.

ممکن است خارجی ها قبل از شروع کار در سنگاپور، برای یک PEP درخواست کنند. در این صورت، وزارت نیروی انسانی (MOM) درخواست خارجی را بر اساس تجربه کاری متقاضی و دستاوردهای شخصی تا به امروز ارزیابی خواهد کرد.

ویزای مهم دیگر S Pass است. S Pass برای تکنسین های خارجی است که در صنایع خاص کار می کنند. این هدف در معرض کسانی قرار می گیرد که دارای مهارت متوسط ​​باشند. اگرچه دارندگان S Pass ممکن است بعدا برای وضعیت PR اقدام کنند اما به دلیل ماهیت S Pass، احتمالا آن را در مقایسه با دارندگان PEP یا EP دریافت می کنند.

دارندگان S Pass (و همچنین دارندگان EP) که حداقل 6000 دلار دستمزد ثابت ماهانه دریافت می کنند، واجد شرایط دریافت بازدید طولانی مدت هستند.

این گذرها به برخی از اعضای خانواده دارندگان S Pass یا EP اجازه می دهد تا در سنگاپور به آن ها بپیوندند و خانواده اشخاص نیز اقدام به مهاجرت به سنگاپور کنند.

این اعضای خانواده شامل موارد زیر هستند: همسران، فرزندان ازدواج نکرده زیر 21 سال و فرزندان معلول ازدواج نکرده که حداقل 21 سال سن دارند.

دارندگان S Pass یا EP با حقوق ثابت ماهانه حداقل 12000 دلار نیز ممکن است والدین خود را با استفاده از یک گذرنامه بازدید طولانی مدت به سنگاپور بیاورند و پس از آن برای آنان نیز اقدام به روند مهاجرت به سنگاپور کند.

چگونه می توان برای مهاجرت به سنگاپور، PR را دریافت کرد؟

بسیاری از افرادی که به سنگاپور نقل مکان می کنند قصد دارند در مقطعی اقامت دائم (PR) کشور را به دست آورند.

روند تبدیل شدن به اقامت دائم پس از مهاجرت به سنگاپور می تواند پیچیده باشد اما پس از اتمام به دلیل مزایایی که با ایجاد اقامت دائم در سنگاپور حاصل می شود، ارزشمند است.

با این حال، فقط برخی افراد خارجی مجاز به درخواست وضعیت PR هستند.

این افراد خارجی به شرح زیر است: همسر یک شهروند سنگاپوری یا شخصی که دارای اقامت دائم سنگاپور است، والدین سالخورده شهروند سنگاپور، دارنده هر ویزای کاری رسمی از قبیل Pass Employment Pass یا کارآفرین پاس، دانشجویی که در سنگاپور تحصیل می کند، یک سرمایه گذار خارجی در سنگاپور، و یک فرزند ازدواج نکرده از یک شهروند سنگاپوری یا روابط عمومی که زیر 21 سال سن دارد.

موارد دیگری که باید در طی فرآیند مهاجرت به سنگاپور مورد توجه قرار گیرید

هنگام مهاجرت به سنگاپور، موارد مهم دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و به درستی انجام شود. یکی از این موارد مسئله مسکن است.

هزینه های مسکن به محل و اندازه محل زندگی بستگی دارد. با این حال، وفور آپارتمان های مسکن و توسعه (HDB) در سراسر کشور باعث می شود هزینه های مسکن در بیشتر قیمت ها مقرون به صرفه تر باشد.

هرکسی که به سنگاپور نقل مکان می کند باید ملک مورد نظر خود را بهتر جستجو کند. آن ها همچنین باید در نظر بگیرند که آیا باید ملک را اجاره کنند یا خریداری کنند.

کسانی که فرزندان مدرسه خود را هنگام مهاجرت به سنگاپور با خود به همراه می آورند، باید به طور واضح پاسخگوی نیازهای آموزشی فرزندان خود باشند.

اولین موردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که کودکان در چه نوع مدرسه ای وارد می شوند. در این میان مدارس بین المللی یا مدارس دولتی ممکن است انتخاب شوند. لازم به ذکر است که برنامه های درسی مورد استفاده در مدارس بین المللی معمولا با برنامه رسمی سیستم آموزشی سنگاپور که در مدارس دولتی استفاده می شود، متفاوت است.

مدت زمان و زمان بندی شرایط مدرسه نیز باید در نظر گرفته شود. برخی از خانواده ها ممکن است با شرایط مدرسه که در بخش های خاصی از سال اجرا می شود، راحت تر باشند. سطح جذب دانشجو نیز مهم است. به طور کلی، بیشتر والدین نمی خواهند فرزندانشان با دانش آموزان زیاد در مدرسه ثبت نام کنند.

نتیجه و دستاورد مهاجرت به سنگاپور

قبل از مهاجرت به سنگاپور، کارهای بسیار زیادی وجود دارد که باید در مورد آن ها فکر کنید و انجام دهید. از واکسیناسیون گرفته تا مجوزهای کاری تا مسکن و بسیاری موارد دیگر، مهاجرت به سنگاپور، مانند هر کشور دیگری، مسئله ای نیست که باید به آسانی از آن گذشت کرد.

با این حال، کسانی که جرات می کنند بعد از انجام تحقیقات دقیق و انجام برنامه های کاملا درست، حرکت را به سوی مهاجرت به سنگاپور انجام دهند، خود را برای موفقیت آماده می کنند. آنها به زودی خواهند فهمید که زندگی در سنگاپور تجربه ای ارزشمند و رضایت بخش خواهد بود.

 

نظر خودتان را ارسال کنید