به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به صربستان

مهاجرت به صربستان

راه های زیادی برای مهاجرت به صربستان وجود دارد. البته کشور صربستان، برای کشورهایی که به آن نزدیک هستند، مهاجرت را تا حد زیادی آسان کرده و قصد دارد درصد مهاجر پذیری را در سال 2020 افزایش دهد و به 11 درصد رسانده است. هر فردی که قصد خارج شدن از ایران و مهاجرت به صربستان را دارد، می تواند راه مناسبی برای پیشرفت بیشتر او باشد.

 

مهاجرت به صربستان

 

با حداقل هزینه و زمان امکان مهاجرت به صربستان بعد از یک و نیم ساعت وجود دارد. روش های مهاجرت به صربستان با گذشت زمان زیاد شده است و از آنجایی که یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصادی و مهاجر پذیری است، شانس اخذ وازی هم در این کشور به مراتب با ارائه روش های زیاد آسان تر شده است.

قدرت پاسپورت صربستان به حدی بالا می باشد که امکان سفر به شنگتن، روسیه و چین را فراهم می کند. در صورت داشتن پاسپورت، حتی بدون ویزا می توان وارد خاک کشور صربستان شد. با بررسی ها انجام شده به این نتیجه رسیده اند که افراد بیشتر با هدف تحصیل به فکر مهاجرت به صربستان می افتند.

زیرا تحصیل در این کشور با هزینه کم امکان پذیر است و از آنجایی که در فاصله نزدیکی از ایران قرار گرفته و تحصیل در آن از اهمیت زیادی برخوردار است، باعث شده است درصد بالایی از افراد بعد از تحصیل در این کشور، وارد بازار کاری شوند.

کشور صربستان را به عنوان یکی از کشورهای قوی می شناسند و به همین دلیل فضای گردشگری در این کشور با رشد خوبی مواجه شده است.

همچنین آمار مهاجرت به صربستان در سال 2020، 22 درصد بیشتر از سال های گذشته افزایش پیدا کرده است و دلیل آن هم پتانسیل مالی و در آمدزایی خوب صربستان می باشد که به نوعی تامین کننده آینده افراد می باشد.

افرادی که به صربستان مهاجرت کرده اند، چه میزان راضی می باشند؟

سه دلیل برای رضایت افراد بعد از مهاجرت به صربستان وجود دارد. به عنوان اولین دلیل می توان به رتبه خوبی که در زمینه بهداشت دارد، اشاره کرد و باعث می شود بعد از مهاجرت به صربستان و یا با قصد گشت و گذار در این کشور، تمیزی شهر و نظم بالای آن توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند و معمولا 95 درصد از این افراد از وضعیت کشور رضایت دارند.

دومین دلیلی که باعث رضایت مردم از مهاجرت به صربستان شده است، خرید خانه و گرفتن اقامت می باشد. که اجاره خانه ها در این کشور با توجه به میزان بودجه طبقه بندی شده است.

دلیل سوم که تاثیر زیادی در رضایت افراد مهاجرت به صربستان دارد، رفتار خوب و ایده آل مردم کشور صربستان می باشد. رفتارشان به گونه ایست که باعث می شود با گشتن در شهر احساس غریبی نمی کنید و همیشه با مهربانی و لبخند مهمان نوازی می کنند. از این رو یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه گشت و گذار به شمار می روند.

پتانسیل سرمایه گذاری در کشور صربستان به گونه ای می باشد که افرادی که با هدف سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند، از آن رضایت کامل دارند و سودی که از راه سرمایه گذاری کسب می کنند برایشان قابل قبول است.

چه روشهایی برای مهاجرت به صربستان وجود دارد؟

یکی از روشهای مهاجرت به صربستان، تحصیل می باشد. البته ویزای تحصیلی در این کشور به صورت مدت دار و موقتی می باشد. به این صورت که هر فرد در زمان تحصیل خود در این کشور می تواند به راحتی با کشور خود در رفت و آمد باشد و بعد از اتمام تحصیل باید به کشور خود برگردد.

از راه های دیگر مهاجرت به صربستان، اخذ ویزای کاری می باشد. البته برای اخذ ویزای کاری و وارد شدن به این کشور، نیاز است که فرد مورد نظر در زمینه ای مهارت داشته باشد و با سابقه کاری خود بتواند کارفرما را مجاب کند. هرچند اخذ ویزای کاری در کشور صربستان به مراتب راحت تر از دیگر کشورهای اروپایی است. اما نمی توان آن را در لیست روشهای آسان قرار داد.

مهاجرت به صربستان از طریق ویزای سرمایه گذاری برای افرادی که در این زمینه تبحر دارند، پیشنهاد خوبی است. اما در صورتی که میزان سرمایه ای که در اختیار دارید، بالا باشد، احتمال گرفتن اقامت دائم افزایش پیدا می کند. البته برای سرمایه گذاری در این کشور یک میانگینی از هزینه را در نظر گرفته اند.

در صورتی که فرد مورد نظر با یکی از افراد تبعه کشور صربستان ازدواج کند، می توان گفت با یکی از روش های آسان تابعیت این کشور را گرفته است. با این وجود در شرایطی اقامت دائم می گیرید که ازدواج واقعی اتفاق افتاده باشد.

البته با بررسی هایی که انجام شده، کارآفرینی و تولد هم در لیست یکی از روش های تابعیت کشور صربستان قرار گرفته اند.

ولی با شرایط متفاوتی که نیاز به ارزیابی دقیق و صحیح دارد. پس سیستم قدرتمند مهاجرت به صربستان، در صورت پیش روی درست،فضای اقامت دائم را برای افراد به دنبال دارد.

مهاجرت به صربستان از طریق ازدواج چه شرایطی را می طلبد؟

برای استفاده از این روش نیاز است که فرد مورد نظر سن 18 سال را رد کرده باشد.

داشتن تمکن مالی خوب برای فردی که در کشور صربستان زندگی می کند از موارد بسیار مهمی است که زن یا مرد بودن آن هم فرقی ندارد.

نوع آشنایی دو طرف باید قابل تشخیص باشد و به نوعی توضیح داده شود.

پرونده ازدواج قبلی افراد را بررسی می کنند تا از طلاق یا وضعیت فوت همسر قبلی فرد اطلاع یابند.

زن و شوهر بعد از سه سال زندگی مشترک، می توانند برای اخذ اقامت دائم اقداماتی انجام دهند. که برای این کار، میزان تعامل زن و شوهر در این مدت زمان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در صورتی که زن و شوهر دو طول مدت 3 سال صاحب فرزندی شوند، می توانند برای اقامت دائم درخواست بدهند. وجود فرزند، شانس فرد را برای اقامت دائم به مراتب بیشتر می کند.

نیاز است طی مصاحبه ای از میزان علاقه خود به ازدواج بگویید که اهمیت زیادی دارد و توصیه می شود همه چیز صادقانه بیان شود.

از مزایا و معایب زندگی در صربستان چه می دانید؟

طبیعت: اگر به خارج از شهر صربستان بروید با یک تصویر متفاوت و زیباتری رو به رو می شوید. معمولا افرادی که در کشور صربستان زندگی می کنند، خیلی علاقه ای به رفتن خارج از شهر خود ندارند. اما رفتن به طبیعت می تواند به ریلکس شدن آن ها کمک کند.

پس در صورت مهاجرت به صربستان، تجربه خارج از شهر صربستان را در برنامه خود قرار دهید.
عشق به ورزش: افراد در کشور صربستان با حضور خود در خیابان های شهر برای موفقیت های ورزشی که برایشان پیش می آید، ارزش زیادی قائل می شوند و خود را در این جشن سهیم می دانند. شما هم در صورت حضور در این کشور، برای داشتن روحیه شاد و انرژی مثبت، بودن در میان جمع آن ها را تجربه کنید.

از معایب مهاجرت به صربستان می توان به دموکراسی توسعه نیافته، بوروکراسی، اقدامات مجرمانه بدون مجازات و حقوق و دستمزد پایین اشاره کرد. شاید کشور صربستان برای شروع پیشرفت، انتخاب درستی باشد ولی اگر آن را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید، استاندارد زندگی مردم صرب در سطح نسبتا پایینی قرار دارد.

مهاجرت به صربستان از طریق خرید ملک چگونه می باشد؟

اگر قصد مهاجرت به صربستان و گرفتن اقامت را دارید، ابتدا باید برای اخذ اقامت موقت درخواست بدهید. استفاده از مجوز موقت اقامت در صربستان از طریق خرید ملک، برای مدت زمان 6 ماه امکان پذیر است. این یک فرصت برای افرادی قصد خرید ملک در صربستان را دارند و یا مالک هستند، به شمار می رود.

خارجیانی که دارای اموال غیر منقولی می باشند، به مراتب گرفتن مجوز برای اقامتشان ساده تر است. فقط کافیست مدارک مالکیت اموال خود را در زمان درخواست اقامت موقت، تحویل دهند.

در صورتی که یک فرد خارجی به دنبال خرید یک خانه یا آپارتمان در صربستان می باشد، باید قراردادی را تنظیم کند و برای این کار به یک وکیل نیاز دارد.

برای عقد قرارداد اموال غیر منقول در این کشور باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرد. بعد از عقد قرارداد، فرد مورد نظر هنوز صاحب ملک نشده و نیاز است مدارک و اسناد خود را به اداره ثبت اسناد املاک و دارایی ارسال کند.

بعد از اینکه سند فر صادر شد، می تواند خود را مالک ملک مورد نظر بداند. دولت صربستان برای مطمئن شدن از وضعیت تامین مالی یک فرد خارجی، مدارک معیشتی او را زمان درخواست اقامت موقت بررسی می کند. بعد از به اتمام رسیدن اقامت موقت و تمدید آن، شرایط برای درخواست اخذ اقامت دائمی فراهم می شود.

در صورتی مجوز اقامت دائم از طریق ملک برای فرد مورد نظر صادر می شود، که برای مدت زمان 5 سال، مالک یکی از ملک های صربستان باشد.

اقامت دائم و مهاجرت به  صربستان به چه افرادی داده می شود؟

افرادی که ریشه صربستانی داشته باشند.

افرادی که تبعه خارجی دارند و برای مدت 3 سال با یکی از افراد کشور صربستان یا فردی که در این کشور اقامت دائم دارد، ازدواج کنند.

افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند و دولت صربستان خود خواستار اعطای دائم اقامت به این افراد باشد.

اتباع خارجی که بالای 5 سال از حضور مستمر و دائمشان در این کشور گذشته باشد.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید