ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به قطر

مهاجرت به قطر که یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی خلیج فارس است، امروزه خواستار بسیاری دارد. در این مقاله تلاش شده است تا راه های اخذ ویزا، هزینه مهاجرت به قطر و سایر اطلاعاتی که در همین راستا لازم است شما داشته باشید تا اقامت راحت تری دریافت کنید، در اختیارتان قرار گیرد.

قطر امروزه قطب ثروتمندی در خاورمیانه به حساب می آید زیرا دارای یک سوم از کل ذخایر گاز طبیعی جهان می باشد. بیشتر ثروت این کشور از منابع طبیعی چون آب، نفت و گاز به دست می آید به همین دلیل موجب شده است تا مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد.

آیا شما نیز جز افرادی هستید که قصد مهاجرت به قطر را دارید و با سوالات زیادی روبرو هستید؟ قطر از جمله کشور های ثروتمند حوزه خلیج فارس است که افراد زیادی از طریق پناهندگی و یا مهاجرت به قطر از طریق ورزش را برای مقیم شدن در آنجا انتخاب می نمایند.

مهاجرت به قطر

 

راه های اخذ ویزا و مهاجرت به قطر چه مواردی هستند؟

ویزای قطر به افرادی داده می شود که یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

  • ارائه ویزای کار
  • ارائه ویزای تحصیلی
  • ارائه ویزا در قبال ازدواج
  • ارائه ویزای سرمایه گذاری
  • ارائه ویزا در قبال خانواده

در ادامه تلاش می شود تا هر یک از موارد به اختصار شرح داده شود.

ارائه ویزای تحصیلی : برای اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به قطر باید در نظر داشته باشید که این کشور هم اکنون 2 دانشگاه بین المللی دارد و بعضی از دانشگاه اروپایی نیز در این کشور شعبه دارند. دانشگاه هایی چونNorthwestern  وHEC  پاریس هم اکنون دارای شعبه قطر می باشند. لذا می توان متوجه شد که از لحاظ تحصیلی این کشور رشد قابل قبولی داشته است.

عموما برای مهاجرت به قطر از طریق ویزای تحصیلی نیاز به دعوتنامه از طریق دانشگاه می باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است تا دارای مدرک تایید شده در داخل کشور، تاییدیه پزشکی، دعوتنامه از دانشگاه و پوشش نامه ای که می توان در قبال هزینه ها ارائه گردد. باشید.

 

ارائه ویزای کار: چنانچه قصد مهاجرت به قطر را از طریق ویزای کار دارید، می بایست در نظر داشته باشید که نیاز به اقامت دائمی است. در همین  راستا نیاز به یک کارفرما است تا درخواست کار دهد و شما فرم مربوط به کار را تکمیل نمایید. کارفرما به اداره مهاجرت نامه ای ارسال میکند و شما را برای کار دعوت می نماید. در نظر داشته باشید که نقش کارفرما بسیار مهم است زیرا در تمام قراردادهایی که شما در قطر امضا می نمایید همچون اجاره ماشین و یا خانه، نام او درج می گردد.

پس از تاییدیه پزشکی و حداقل 3 ماه اقامت کامل در قطر، این امکان برای شما فراهم می آید تا  بتوانید اقامت دائم خود را اخذ نمایید.

 

اقامت از طریق خانواده: در نوع دیگر مهاجرت به قطر ، چنانچه فردی در قطر حضور داشت و درخواست نماید تا خانواده وی نیز به او ملحق شوند ی بایست از این نوع ویزا استفاده کند. در این حالت برای مکفی بودن هزینه مهاجرت به قطر، حداقل درآمد وی می بایست 8000 ریال باشد. در این حالت فرد مقیم می تواند همسر و فرزندان زیر 25 سال خود را تحت تکفل داشته باشد.

 

اقامت از طریق ازدواج: نوع دیگر مهاجرت به قطر، از نوع ازدواج است. آنچه که برای ازدواج در قطر مهم است، دین و مذهب است لذا دین دو فرد باید یکسان باشد. شما می توانید با اقامت خانواده به قطر وارد شوید و سپس در آن اقدام به اخذ ویزای قطر کنید. در این حالت نیاز به تاییدیه شهرداری محل سکونت شما جهت تایید هویتی و تاییدیه پزشکی برای سازگار بودن ژن ها است.

اما آنچه در این مقاله بیشتر مورد توجه است، مهاجرت به قطر از طریق ورزش است.

دانستنی های مهاجرت به قطر از طریق ورزش:

به صورت کلی ویزای ورزشی به افرادی تعلق می گیرد که در هر سطحی از آماتور تا پیشرفته قصد ورود به قطر را دارند. ویزای موقت مهاجرت به قطر از طریق ورزش به افرادی تعلق می گیرد که دارای سابقه ورزشی خاصی می باشند و برای شرکت در همایش و رویدادی قصد دارند وارد کشور قطر شوند. به طور مثال برای مسابقات جام جهانی 2020 برای حضور ورزشکاران به قطر از این نوع ویزا استفاده می شود.

ویزای دائمی مهاجرت به قطر از طریق ورزش به افرادی ارائه می گردد که دارای افتخارات ملی و جهانی می باشند یا از طریق باشگاه و گروه ورزشی از داخل قطر برای آنان دعوتنامه ارسال شده است.

افراد برای دریافت ویزای مهاجرت به قطر باید این مهم را در نظر بگیرند که در هر شرایط می بایست افسر اداره مهاجرت را قانع نمایند که پس از ورود به قطر نیز، فعالیت ورزش خود را ادامه خواهند داد. به صورت کلی ویزای ورزشی به افرادی ارائه می شود که حداقل یک سال سابقه فعالیت در عرصه بین المللی و سه سال سابقه ورزشی در داخل کشور باشند. همچنین مشکلی برای ورود به  کشور قطر نداشته باشند.

 

مهاجرت به قطر

 

مراحل مهاجرت به قطر از طریق ورزش:

برای مهاجرت به  قطر از طریق ورزش همچون مهاجرت کاری نیاز به یک اسپانسر است. اسپانسر در واقع متعهد می شود تا از نظر هزینه ای شما را تامین نماید و همانگونه که قبلا نیز عنوان نمود برای هزینه مهاجرت به قطر و زندگی در قطر از لحاظ هزینه ای مشکلی ایجاد نشود.

پیشنهاد می شود که به ویزای ورزش به  عنوان تنها ترین راهکار نگاه نکنید شما می توانید از سایر ویزاها نیز برای مهاجرت به قطر استفاده نمایید و پی از ورود اقدام به دریافت ویزای دائمی مهاجرت به قطر نمایید. برای دریافت ویزای ورزشی باید در نظر داشته باشید که مهاجرت به قطر از طریق ورزش مستلزم داشتن سابقه و افتخارات بزرگ در بازی های آسیایی و جهانی است. مدال ها، برد ها و مواردی از این قبلی می تواند در روند ارائه ویزا موثر باشد. معمولا بررسی ویزای ورزشی بین 2 الی 3 هفته به طول می انجامد. ارائه ویزای ورزشی به مدت سه سال است که امکان تمدید آن به مدت 3 سال دیگر نیز وجود دارد.

هزینه مهاجرت به قطر چگونه است؟

چنانچه قصد داشته باشید تا به قطر مهاجرت نمایید می بایست هزینه های متفاوت اعم از ویزا، اجاره خانه، اجاره ماشین، خوراک و موارد دیگر را در نظر بگیرید که در زیر تمام این موارد شرح داده شده است:

  • انعام: بخش انعان در قطر بسیار رواج دارد و گاها بین 10 تا 15 درصد از مبلغی که بابت رستوران، غذا و … هزینه می نمایید لازم است تا به عنوان انعام در نظر بگیرید.
  • رستوران ها: اگر رستوران های ارزان در قطر را انتخاب نمایید هزینه میانگین 60 ریال و در رستوران های متوسط به صورت میانگین 100 ریال خواهد بود. یکی از هزینه های مهاجرت به قطر هزینه رستوران های لوکس می باشد که اغلب این مورد بیش از 200 ریال است.
  • حمل و نقل: حمل و نقل گزینه بسیار مهمی می باشد. جر هزینه مهاجرت به قطر لازم است تا هزینه رفت و آمد شهری را به عنوان عامل مهمی در نظر داشته باشید. این مورد در بخش های ارزان قیمت 40 ریال و برای مسافت های طولانی تر به ترتیب 80 و 100 ریال خواهد بود.
  • هزینه اجاره خانه: خانه و مسکن از جمله موارد مهمی است که قبل از مهاجرت به قطر باید به آن فکر نمایید. یکی مورد از هزینه مهاجرت به قطر به اجاره خانه تعلق می گیرد. این هزینه در بخش های ارزان 300 ریال و در بخش های متوسط 500 ریال است. اگر هم که اجاره در محیط های لوکس مد نظر است قیمت اجاره ها بیش از 600 ریال می باشد.

زبان رسمی مردم قطر عربی است اما با توجه به رشد بی سابقه این کشور در سال های اخیر و جب سرمایه گذاران خارجی بسیار، بیش از 80 درصد مردم آن به زبان انگلیسی تسلط دارند.

نتیجه گیری:

مهاجرت به قطر که یکی از کشور های های حوزه خلیج فارس است برای ایرانیان به نسبت مهاجرت به سایر کشورها آسان تر می باشد. از لحاظ دین هر دو کشور مسلمان بوده و تفاوت زیادی وجود ندارد. به شکل های متفاوت می توان ویزای ورود به قطر را دریافت نمود که در این بین اگر که ورزشکار بوده و دارای اسپانسر قوی باشید، به نسبت راه آسان تری پیش رو خواهید داشت.

مهاجرت به قطر از طریق ورزش و یا کار نیاز به یک اسپانسر قوی و شناخته شده دارد تا هزینه مهاجرت به قطر و سایر هزینه های جانبی را تقبل نماید. افراد پس از اخذ ویزای قطر باید در نظر داشته باشند که این ویزا موقت است. اخذ ویزای دائم قطر نیز خود دارای شرایط خاصی است. حتی افرادی که به وسیله سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند در صورتی می توانند اقامت دائم دریافت نمایند که 20 سال سابقه زندگی در آنجا را داشته باشند.

افرادی که قصد مهاجرت به قطر و بچه دار شدن در این کشور را دارند، تنها در صورتیکه فرزند آنان به سن 20 سالگی رسیده باشد و در مدت بیست سال نیز کمتر از 60 روز از کشور خارج شده باشد می تواند اقامت دائم قطر را دریافت نماید. از لحاظ هزینه ای، مهاجرت به قطر هزینه بالایی دارد اما به همان اندازه میزان درآمد در این کشور نیز زیاد است. باید در نظر داشت که هزینه مهاجرت به قطر در قبال درآمد در قطر اندک و جبران پذیر می باشد.

 

نظر خودتان را ارسال کنید