ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به فیلیپین

مهاجرت به فیلیپین

مهاجرت به فیلیپین از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد. کشور فیلیپین کشوری است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و وجود دانشگاه های معتبر پزشکی و مناظر طبیعی جذابش توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

 

فیلیپین

 

مهاجرت به فیلیپین از نظر گردشگری و شاخص توسعه گردشگری در رتبه بسیار خوبی از سطح بین المللی قرار دارد. افرادی که قصد تحصیل در خارج از ایران را دارند، امکانات مناسب و دانشگاه های معتبر کشور فیلیپین پیشنهاد خوبی می تواند برایشان باشد.

آب و هوا، زیرساخت های مدرن، استاندارد بالای زندگی، اقدامات ایمنی، زیبایی و 7107 جزیره در کشور فیلیپین عواملی هستند که باعث شده بسیاری از مردم در سراسر دنیا این کشور را به عنوان کشوری محبوب بشناسند و این کشور برایشان به یک کشور محبوب تبعیدی تبدیل شده است. البته نمی توان هزینه زندگی در کشور فیلیپین که نسبت به کشورهای دیگر پایین تر است را نادیده گرفت.

افراد زیادی از کشورهای آمریکا، استرالیا، اروپا و کانادا مهاجرت به فیلیپین را انتخاب می کنند تا فعالیت خود را در زمینه کاری شروع کنند و در صورت امکان استخدام و یا بازنشسته شوند. اگر شخصی دنبال اقامت دائم در فیلیپین می باشد، قبل از اینکه برای ورود به کشور اقدام کند، باید درخواست ویزا را برای کنسولگری و یا سفارت در محل اقامت خود ارسال کنند.

پاسپورت و اسنادهای دیگر، توسط ماموران مهاجرت به فیلیپین، زمان ورود و خروج بررسی می گردد.

مهاجرت به فیلیپین و اقامت آن از راه تحصیل چگونه امکان پذیر است؟

آموزش های عالی برای تحصیل در فیلیپین که دوره های آن به وسیله آموزش عالی رسمیت پیدا می کند، پذیرش دانشجویان خارجی را مجاز کرده است. هر دانشجوی خارجی که قصد تحصیل و ثبت نام را دارد، سن او باید به 18 سال رسیده باشد. سن 18 سال به شخص کمک می کند از روحیه و توانایی تحصیل در کشور دیگری برخوردار باشد و با آمادگی کامل مهاجرت به فیلیپین را انتخاب کند.

دانشجویان خارجی برای پذیرش پیش نیازهایی را از جمله اسنادهایی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم را ارائه دهند:

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

نسخه واقعی تایید شده شرح حال دانشجو

عکس تصویربرداری از قفسه سینه به همراه نتایج آن

کپی واقعی اعلامیه پذیرش و CEA در صورت لزوم

گواهی پزشکی به همراه  نتیجه آزمایش ادرار، مدفوع و خون

پاسپورت که اعتبار آن حداقل به 6 ماه برسد.

گواهی عدم سوء پیشینه پلیس که امضای افسر صادر کننده گواهی با مهر و موم سازمان اجرای قانون را داشته باشد.

هزینه 25000 دلار به صورت نقدی یا چک تضمینی، که باید توجه داشته باشید چک شخصی قابل قبول نیست.

شش قطعه عکس 2 در 2 که 6 ماه از آن گذشته باشد.

برای مهاجرت به فیلیپین از طریق کار چه شرایطی نیاز است؟

مهاجرت به فیلیپین نیازمند تخصص های متنوع در زمینه های متفاوتی می باشد که افراد متقاضی با توجه به مهارت و سوابق خود می توانند اقدام به درخواست کار در فیلیپین نمایند. قبل از هر چیزی باید برای گرفتن ویزای کاری اقدام شود که برای عملی کردن این کار باید به نزدیک ترین کنسولگری و سفارت مراجعه کرد.

برای دریافت ویزای کاری به مدارکی نیاز است که در زیر اشاره می کنیم:

ارائه چک لیست با تمام جزئیات مربوطه

فرم درخواست تکمیل شده با تعیین دقیق سمت و پست مورد نظر

اطلاعات تکمیلی و مدارک مرتبط درباره همسر و فرزندان در صورت نیاز

بعد از ارائه مدارک، افسر کنسولگری پس از بررسی اسناد و در صورتی که تاییدیه را از واحد کار مورد نظر برای فرد دریافت کرد، ویزای کاری شخص متقاضی را صادر می کند. همچنین سفارت فیلیپین، مبالغی را تعیین می کند که شخص متقاضی موظف به پرداخت آن است.

مدت اعتبار ویزای کاری فیلیپین بین 3 تا 6 ماه می باشد که فرد اگر تمایل به ادامه کار کردن دارد، می تواند در اقدامی ویزای خود را تمدید نماید. تاییدیه هویت فرد متقاضی به داده های بیومتریک نیاز دارد که با گرفتن تصویر دیجیتالی از فرد مورد نظر و اثر انگشت او امکان پذیر است.

مهاجرت به فیلیپین از راه سرمایه گذاری چگونه امکان پذیر است؟

فردی که مهاجرت به فیلیپین را انتخاب کرده و مشغول سرمایه گذاری در این کشور است، ویزای اقامتی ویژه به او این امکان را می دهد تا به صورت نامحدود در فیلیپین سکونت داشته باشد و تا زمانی که سرمایه گذاری شخص مورد نظر در کشور فیلیپین ادامه داشته باشد، می تواند خانواده خود را هم به کشور فیلیپین بیاورد.

پس مهاجرت به فیلیپین از راه سرمایه گذاری، در درجه اول به ویزای سرمایه گذاری نیاز دارد که شخص متقاضی بعد از ارائه درخواست خود، باید منتظر تاییدیه هیئت سرمایه گذاری فیلیپین باشد تا دفتر مهاجرت ویزای او را صادر نماید.

هر شخصی که به سن 21 سال رسیده باشد می تواند با توجه به شرایط زیر برای سرمایه گذاری در فیلیپین اقدام کند:

  • گواهی پزشکی که سلامت کامل فرد را اثبات کرده و دارای هیچ گونه بیماری مسری و خطرناکی نباشد.
  • فرد مورد نظر به سابقه عدم سوء پیشینه و کیفری نیاز دارد و گواهی مربوط به این مورد را برای ارائه باید آماده کند.
  • به مدارک معتبر که نداشتن اختلال روانی یا ناتوانی ذهنی آن ها را تایید کند، نیاز دارند.
  • بعد از ارائه درخواست برای سرمایه گذاری باید مبلغی که مشخص شده را به یکی از بانک های فیلیپین واریز کنند.

چنانچه شخص متقاضی برای سرمایه گذاری در فیلیپین متاهل باشد، این امکان برای او وجود دارد تا درخواستی برای اضافه شدن همسر و فرزندان به خود، ارائه دهد. البته برای دریافت تاییدیه چنین درخواستی نیاز است که شخص مورد نظر امکان تامین کلیه هزینه های زندگی را برای خود و خانواده اش اثبات کند.

شرایط اخذ اقامت دائم  مهاجرت به فیلیپین به چه صورت است؟

برای مهاجرت به فیلیپین و اخذ اقامت دائم آن، ازدواج با یکی از شهروندان فیلیپینی ساده ترین راه حل ممکن می باشد. البته فرد مزدوج با شهروند فیلیپینی باید نداشتن هیچ گونه بیماری مسری و خطرناک را اثبات کند و معمولا ازدواج آن ها باید در یکی از دفاتر رسمی  فیلیپین به ثبت برسد. با این وجود مقامات مهاجرت به فیلیپین هم اجازه اقامت دائم را به شخص مورد نظر می دهند.

از راه های دیگر اخذ اقامت دائم فیلیپین می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد.

این امر در صورتی امکان پذیر است که فرد به غیر از سرمایه اولیه که برای کاری در فیلیپین گذاشته شده، یک سرمایه مازادی را هم برای اثبات توانایی مالی تامین خرج و مخارج خود و خانواده در نظر داشته باشد.

در نتیجه هر فردی برای گرفتن اقامت دائم و مهاجرت به فیلیپین با بررسی تمام شرایطی که گفته شد و شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کند.

چه دلایلی باعث رضایت افراد مهاجر به فیلیپین شده است؟

از آنجایی که کشور فیلیپین را به عنوان با فرهنگ ترین کشور در آسیای جنوب شرقی می شناسند، توجه خیلی از مهاجران را برای مهاجرت به فیلیپین به خود جلب می کند. از بخش های پر رضایت این کشور برخورد مردم آن می باشد بسیار مهربان و خونگرم هستند و زمانی که با مشکلی رو به رو می شوند، با همدیگه با مهربانی و همدلی رفتار می کنند.

سواحل فیلیپین با جنگل های دست نخورده اش بسیار شگفت انگیز می باشد. حتی میتوان گفت کشور فیلیپین حدود 7000 جزیره دارد که یکی از دلایل سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور است.

یکی از دلایلی که میزان رضایت مهاجرت به فیلیپین را افزایش داده است، رشد اقتصادی آن می باشد که هزینه زندگی آن از ایران و دیگر کشورهای غربی ارزانتر است. مدرنیته و سنت گرایی دو عاملی هستند که در کشور فیلیپین باعث میزان رضایت مندی بالای افراد خارجی شده است و میزان این رضایت به رشد 15 درصدی هم رسیده است.

مهاجرت به فیلیپین از طریق تولد

قبل از هرچیزی پدر و مادر فرزند باید تبعیت فیلیپینی داشته باشند تا فرزند متولد شده هم به تابعیت این کشور در آید.

شرط خاک در فیلیپین در سال ها اخیر کمتر شده است و اگر فرزندی در این کشور به دنیا آید که پدر و مادر او نامشخص باشد، دولت فیلیپین طی اقدامی تلاش می کند او را به تابعیت کشور فیلیپین در آورد تا مسیر برای مهاجرت فرد هموار شود.

البته تابعیت تولد در این کشور در دسته بندی های مشخصی قرار دارد و به خاطر داشته باشید که وضعیت اقتصادی فیلیپین ساختار مشخصی دارد. بدین معنی که اگر پدر و مادر فرزند تابعیت فیلیپین را نداشته باشند ولی از نظر سرمایه و بودجه در وضعیت خوبی به سر ببرند، امکان گرفتن تابعیت فیلیپین برای فرزندنشان با توجه به گزینه های مشخص وجود دارد.

مهاجرت به فیلیپین از طریق همراه

ارزیابی های مشخصی برای مهاجرت به فیلیپین از طریق همراه وجود دارد. فرد متقاضی از طریق سرمایه گذاری وخرید ملک در فیلیپین می تواند همسر و فرزندان را با خود همراه کند. البته از طریق ویزای کاری هم اجازه داشتن همراه وجود دارد. همسر و فرزندان را که با خود همراه کردید، می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند، اما در صورتی که دنبال کار باشند، به مجوز رسمی نیاز دارند.

 

نظر خودتان را ارسال کنید