ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به اکوادور

مهاجرت به اکوادور به عنوان یکی از مقاصد مهاجران ایرانی

مهاجرت به اکوادور با توجه به ارزان بودن این کشور کوچک یکی از مقاصد مهاجرت برای ایرانیان عزیزی می باشد که به دنبال کشوری امن و زیبا جهت مهاجرت می باشند. این کشور در اروپا و آمریکا به بهشت بازنشستگان معروف می باشد و در سالیان اخیر افراد زیادی جهت مهاجرت به اکوادور اقدام نموده اند.

 

مهاجرت به اکوادور

 

کشور اکوادر انتخابی به صرفه برای مهاجرت (جایگزین: مهاجرت به اکوادور یکی از مقاصد مهاجرتی ایرانیان)

کشور اکوادور کشوری با وسعت حدودا 284 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 16 میلیون نفر در شمال غربی آمریکای جنوبی واقع شده است، به طوری که این کشور از لحاظ وسعت هشتمین کشور آمریکای جنوبی می باشد. اکوادور با کشورهای پرو و کلمبیا دارای مرز خشکی و همچنین با اقیانوس آرام نیز دارای مرز آبی است. پایتخت کشور اکوادور شهر کیتو می باشد و این شهر به همراه شهر گوآیاکیل از مهم ترین شهرهای این کشور می باشند و معمولا این دو شهر مقصد اکثر افرادی می باشد که قصد مهاجرت به اکوادور را دارند.

زبان مرسوم این کشور اسپانیایی می باشد و افرادی که قصد مهاجرت به اکوادور را دارند بایستی به این زبان مسلط باشند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در کشور ایران آموزشگاه های بسیاری زبان اسپانیایی را تدریس می کنند و افرادی که به فکر مهاجرت به اکوادور و کشورهای اسپانیایی زبان هستند و تعداد بسیار زیادی را هم شامل می شوند؛ بهتر است دوره های آموزشی این زبان پر کاربرد را با موفقیت طی نمایند.

اقتصاد این کشور نسبتا قوی می باشد و بر پایه کشاورزی و صادارات مواردی همچون منابع نفتی، موز، ماهی و میگو بنا شده است. کشور اکوادور همچنین یک کشور توریستی و گردش پذیر می باشد و بر اساس آن منابع مالی زیادی عاید کشور می شود. واحد پول این کشور دلار آمریکا می باشد و با توجه به نرخ پایین تورم؛ رشد و توسعه اقتصاد اکوادور بر پایه این ارز قدرتمندتر شده است.

ما در ادامه این مقاله به بیان روش های مختلف مهاجرت به اکوادور خواهیم پرداخت و به کمک افرادی که قصد مهاجرت به این کشور آمریکایی را دارند خواهیم آمد.

مهاجرت به اکوادور از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت در کشور اکوادور که به آسانی و با سرعت در دسترس می باشد مهاجرت به اکوادور از طریق تحصیل در این کشور می باشد. طبق قوانین مهاجرتی کشور اکوادور دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می نمایند؛ ملزم به اخذ ویزای تحصیلی به مدت یک سال و به قیمت 130  دلار می باشند. لازم به ذکر است که این ویزا قابلیت تمدید مجدد را خواهد داشت و در زمان اقامت دانشجو در کشور اکوادور این امکان وجود دارد که همسر و فرزندان متقاضی اقامت کشور اکوادور را کسب نمایند.

شرایط مناسب تحصیلی در کشور اکوادور (جایگزین: مهاجرت به اکوادور از طریق تحصیل)

افرادی که قصد مهاجرت به اکوادور جهت تحصیل را دارند در ابتدا و قبل از اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی بایستی از یک دانشگاه معتبر که مورد تایید وزارت علوم اکوادور می باشد تاییدیه پذیرش را گرفته باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی که بایستی به سفارت اکوادور تحویل داده شود شامل موارد زیر می شوند:

  • پاسپورت با دارا بودن بیش از 6 ماه تاریخ انقضاء
  • گواهی سوء پیشینه
  • گواهی درخواست ویزای تحصیلی
  • تاییدیه ثبت نام در یک دانشگاه معتبر اکوادور
  • مدارک تمکن مالی فرد متقاضی
  • واریز هزینه درخواست ویزا
  • 2 قطعه عکس
  • مدرک زبان اسپانیایی
  • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
  • گواهی معتبر سلامت

اکوادور چندین دانشگاه معتبر دارد که مدارک آنها مورد تایید کشورهای پیشرفته آمریکایی و اروپایی می باشد. ذکر این نکته مهم است که پس از پایان تحصیل در دانشگاه های کشور اکوادور فرد فارغ التحصیل می تواند اقامت موقت به وسیله ویزای تحصیلی خود را با تبدیل به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری به اقامت دائم تغییر دهد.

مهاجرت به اکوادور از طریق سرمایه گذاری

در صورت تمکن مالی متقاضی؛ اخذ مهاجرت به اکوادور از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین روش ها جهت کسب اقامت در این کشور می باشد. منظور از سرمایه گذاری ورود منابع مالی مشخص به کشور اکوادور می باشد که می تواند با خرید یک ملک یا آپارتمان صورت پذیرد.

اکوادور کشوری امن جهت سرمایه گذاری خارجی (جایگزین: مهاجرت به اکوادور از طریق سرمایه گذاری)

کشور اکوادور با تسهیل امور اقامتی و به رسمیت شناختن حقوق مالکیت سرمایه گذاران خارجی از ورود آنها به این کشور حمایت می کند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور اکوادور نسبت به کشورهای هم تراز خود پایینتر می باشد و با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلار می توان ویزای این کشور را کسب نمود که در زمان تحویل مدارک جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری بایستی پرینت حساب بانکی نیز به سفارت اکوادور تحویل داده شود. لازم به ذکر است که در صورت موافقت با متقاضی جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری و کسب اقامت کشور اکوادور این اقامت شامل همسر و فرزندان سرمایه گذار نیز خواهد شد.

مهاجرت به اکوادور از طریق کار

یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به اکوادور از طریق کار در این کشور می باشد که کل فرآیند اخذ ویزای آن بسیار سریع و در حدود سه ماه به طول می انجامد. در اکثر کشورهای دنیا جهت مهاجرت کاری فرد متقاضی حتما نیازمند مدرک تحصیلی معتبر و تخصص در شغل مورد نظر می باشد و مصاحبه های تئوری و عملی دشواری را بایستی طی کنند ولی در کشور اکوادور این محدودیت ها اعمال نمی شوند و صرف داشتن یک معرفی نامه از شرکت ها و مؤسساتی که دارای مجوز برای استخدام مهاجرین خارجی می باشند؛ کافیست تا مهاجرت از طریق کار به این کشور صورت پذیرد. همچنین مهاجرت به اکوادور از طریق کار می تواند به صورت خانوادگی انجام شود.

شرایط آسان کشور اکوادور برای جویندگان کار (جایگزین: مهاجرت به اکوادور از طریق کار)

مهاجرت به اکوادور از طریق ازدواج

از دیگر روش های مهاجرت به اکوادور ازدواج با فردی است که دارای تابعیت اکوادوری می باشد. این روش مهاجرت دارای قوانین سخت گیرانه ای می باشد و با توجه به این ضوابط ابتدا بایستی ثابت شود که این ازدواج صوری و جهت اخذ اقامت نبوده و به صورت کاملا واقعی انجام شده است. همچنین تمکن مالی جهت زندگی در کشور اکوادور در کسب این نوع اقامت بسیار مهم می باشد و شخص متقاضی بایستی به یک شغل ثابت در این کشور اشتغال داشته باشد تا خیال دولت از اعطای اقامت به این اشخاص آسوده شود.

شرایط اخذ اقامت به وسیله ازدواج در کشور اکوادور (جایگزین: مهاجرت به اکوادور از طریق ازدواج)

مهاجرت به اکوادور از طریق ایجاد اشتغال

ایجاد اشتغال یکی از روش های مطمئن مهاجرت به اکوادور محسوب می شود که تمامی مراحل اخذ ویزا از این طریق با سرعت و در حدود چهار ماه به طول می انجامد. با توجه به نیروی کار ارزان در کشور اکوادور و منابع غنی نفتی و کشاورزی در این کشور در حال توسعه؛ کارآفرینی و ایجاد اشتغال بسیار مقرون به صرفه و هوشمندانه می باشد. ایجاد اشتغال در این کشور جهت اخذ ویزا حداقل 30 هزار دلار تعیین شده است تا توسط آن بتوان یک کسب و کار را در این کشور راه اندازی نمود. پس از پنج سال فعالیت در این کشور اقامت متقاضی دائمی شده و تابعیت این کشور برای او به همراه همسر و فرزندانش را به همراه خواهد داشت.

مهاجرت به اکوادور از طریق سفر توریستی

برای گردشگران خارجی که قصد دیدن از جاذبه های مختلف کشور اکوادور را دارند ویزای شش ماهه صادر می شود. این نوع ویزا فقط مختص گردش و تفریح می باشد و دارندگان آن به هیچ عنوان اجازه کار یا تحصیل را در این کشور نخواهند داشت. جهت اخذ ویزای توریستی حتما بایستی تاریخ و بلیط برگشت به کشور مبدا مشخص شده باشد.

اخذ ویزای توریستی کشور اکوادور (جایگزین: مهاجرت به اکوادور از طریق سفر توریستی)

همچنین ذکر این نکته بسیار مهم است که به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد که یک فرد با اخذ ویزای توریستی پس از ورود به کشور اکوادور درخواست اخذ اقامت کشور اکوادور کند زیرا درخواست اقامت بایستی در خارج از مرزهای این کشور صورت پذیرد.

چرا مهاجرت به اکوادور ؟

یکی از سوالاتی که در پایان این مقاله به ذهن خطور می کند این است چرا از بین گزینه های فراوانی که برای مهاجرت وجود دارد چرا مهاجرت به اکوادور را انتخاب نماییم که در انتها به تشریح مزایای آن خواهیم پرداخت. با شرایطی که در حال حاضر گریبان کشور ما را گرفته است اکوادور یکی از اندک کشورهایی است که با احترام پذیرای مهاجران ایرانی و اعطای اقامت به آنها می باشد.

با توجه به اینکه فرآیند اخذ ویزا برای کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی بسیار طولانی مدت بوده و گاهی سال ها به طول می انجامد کشور اکوادور با تسهیل در روند اخذ ویزا این مدت را به چند ماه کاهش داده است که خبر خوشی برای متقاضیان می باشد.

مورد مهم دیگر شرایط زندگی ارزان در این کشور می باشد که با توجه به افت شدید قیمت پول ملی ما در برابر دلار زندگی در کشورهای پیشرفته برای قشر متوسط جامعه بسیار دشوار خواهد و افراد متحمل هزینه های هنگفت خواهند شد. پس مهاجرت به اکوادور یک گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای اقشار متوسط جامعه ایرانی می باشد به طوریکه هزینه های تحصیلی، درمانی و غیره در این کشور حتی از ایران هم ارزانتر خواهد بود.

کشور اکوادور دارای امنیت بالایی است و با وجود جاذبه های طبیعی مناسب یکی از نقاط توریستی آمریکای جنوبی محسوب می شود و همچنین از مزیت هوای پاک برخوردار می باشد که همین دلایل می توانند مهاجرت به اکوادور را توجیه پذیر سازند.

در پایان بایستی متذکر شد که با رعایت قوانین این کشور و پرداخت مالیات به صورت منظم پس از گذشت پنج سال تابعیت و پاسپورت این کشور به مهاجرین اعطاء خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید