ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به کرواسی

مهاجرت به کرواسی و هر آنچه نیاز هست بدانید

مهاجرت به کرواسی از دیرباز قابل توجه ایرانیان بوده است. کرواسی کشور مناسبی برای ایرانیان است. کشور کرواسی اخیرا اعلام کره است که اگر کسی قصد زندگی و یا کار در این کشور را دارد، بهتر است از طریق ایده کارآفرینی وارد شود. با ایجاد شرایطی مبنی بر طرح ایده، متقاضیان  علاقمند به مهاجرت به کرواسی، بر این مورد، متمرکز شدند. جالب است بدانید در سال‌های اخیر، روند مهاجرپذیری کرواسی به نسبت سال‌های پیش افزایش نسبتا زیادی داشته است. این کشور بسیار زیبا به دلیل داشتن آثار تاریخی کم نظیر، جزو بهترین کشورهای اروپایی بوده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی و اقامت است.

 

مهاجرت به کرواسی

 

مهاجرت به کرواسی از طریق خرید ملک، یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند اقامت این کشور را به صورت موقت برای شما، کسب کند. اما این مورد شما را به اقامت دائم این کشور نمی‌رساند. بنابراین جهت دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کرواسی، باید تمکن مالی داشته باشید. ثبت شرکت در این کشور، می‌تواند موردی برای سرمایه‌گذاری در کرواسی تلقی شود. کشور کرواسی زمینه را برای ایجاد کسب و کارها با موضوع سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، فراهم کرده است. شما می‌توانید در این زمینه اقدام کنید. بهتر است بدانید که ثبت شرکت در کشور کرواسی و فعالیت در آن پس از گذشت دو سال، می‌تواند شما را به اقامت دائم این کشور برساند.

انواع مهاجرت به کرواسی

مهاجرت به کرواسی انواع مختلفی دارد. در اینجا چند مورد از مهاجرت به این کشور را برای شما شرح می‌دهیم.

مهاجرت به کرواسی از طریق ازدواج

مهاجرت به کرواسی از طریق ازدواج یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. شما با ازدواج با یک تبعه کرواسی، می‌توانید به این کشور، مهاجرت کنید. در این روش، باید ازدواج خودتان را در شهرداری کرواسی ثبت کنید. ثبت شما باید دقیق، با حضور دو شاهد صورت گیرد. اگر کار شما درست پیش برود، می‌توانید به سادگی، به مدت دو سال، اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. درخواست اقامت دائم شما، تنها پس از گذشت 5 سال زندگی مشترک در این کشور، قابل پیگیری است. برای مهاجرت به کرواسی، باید سفارت کرواسی، مدارک شما را تایید کند. شما باید هدف خود را ازدواج در کرواسی مشخص کنید. شما باید ثابت کنید که ازدواج شما از روی علاقه بوده و قصد شما مهاجرت به این کشور نبوده است. برای این نوع از مهاجرت، باید مدارک مربوط به تمکن مالی خود را ارائه دهید، تا  ثابت کنید می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید.

مهاجرت به کرواسی از طریق تولد

مهاجرت به کرواسی، از قانون خون تبعیت می‌کند. بنابراین اگر فرزندی خارج از خاک این کشور متولد شود، اما پدر و مادر وی تبعه کرواسی باشد، شهروند کرواسی است. قانون دیگر مربوط به تابعیت این کشور از طریق خاک است. که بر اساس آن، اگر پدر و مادر، تابعیت مشخصی نداشته باشند، اما فرزند آنها در خاک کرواسی متولد شده و تا 8 سالگی در این کشور زندگی کرده باشد، می‌تواند شهروندی کرواسی را داشته باشد.

مهاجرت تحصیلی‌ به کرواسی

مهاجرت تحصیلی‌ به کرواسی یکی از مهم‌ترین موارد مهاجرتی است که باید به آن توجه کرد. تحصیل در کرواسی به دو شکل خصوصی و دولتی است. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کرواسی را دارند، باید معدل مقطع قبلی آنها بالا باشد تحصیل در دوره کارشناسی کرواسی 4 سال و تحصیل مقطع کارشناسی ارشد آن، دو سال طول می‌کشد. مهاجرت به کرواسی در مقطع دکترا، سه تا چهار سال زمان برده و از طریق بورسیه این کشور، قابل پیگیری است.

زبان تحصیل در تحصیلات تکمیلی کرواسی انگلیسی است. هزینه‌های تحصیل در خصوص رشته و مقطع تحصیلی این کشور متفاوت در نظر گرفته شده است. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور، نیازمند پرداخت هزینه‌ای نیستید. اما هزینه زندگی و محل اقامت خود را باید بپردازید. هزینه دانشگاه‌های خصوصی کرواسی ارزانتر از کشورهای دیگر است. با این حال تحصیل در این کشور به همراه کار است. از طریق ۳۰ ساعت کار در این کشور، هزینه‌های شما پوشش داده می‌شود.

مهاجرت به کرواسی از طریق کار

مهاجرت به کرواسی از طریق کار، برای سنین مختلف، طبق تخصص‌های متفاوت در نظر گرفته شده است. برای پذیرش کاری کرواسی باید آگهی‌ شغلی خود را در روزنامه یا سایت‌های کاریابی این کشور دنبال کنید. اگر تحصیل عالی و مدرک دانشگاهی داشته باشید پیدا کردن شغل برای شما راحت‌تر است. تسلط به زبان انگلیسی، می‌تواند مهاجرت به کرواسی از طریق کار را برای شما راحتتر کند. بنابراین کسانی که در برقراری ارتباط با مردم از طریق زبان و گفتگو، ناتوان باشند، وارد شدن آنها به مهاجرت‌ کاری کرواسی، مشکل است.

کار در کرواسی، دسته‌بندی‌های متفاوتی دارد. موضوع مهم در زمینه کار، این است که شما باید رزومه کاری خود را مشخص کرده و آن را ارسال کنید. از طریق این رزومه، شخصی، می‌شود فهمید که آیا از پس کارتان برمی‌آیید یا نه. مهاجرت به کرواسی از طریق کار، پروسه‌ای ست و پیچیده است. اما دولت این کشور تلاش کرده تا آن را برای جوانان آسانتر کند.

مهاجرت به کرواسی از طریق همراه

مهاجرت به کرواسی از طریق همراه، از دیگر روش‌های مهاجرتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. در این روش، شرایط اقامت همسر و فرزندان بالای 18 سال، فراهم شده است. از این رو، همسر شما با عنوان همراه، در سال اول، اجازه کار در این کشور را ندارد. نکته‌ای که باید توجه کنید این است که اگر در کرواسی تحصیل می‌کنید، با پایان یافتن تحصیل، می‌توانید از طریق کار، اقامت کاری بگیرید و برای همسر و فرزند خود ویزای همراه دریافت کنید. اگر یکی از اعضای خانواده شما در کشور کرواسی زندگی کند، می‌تواند شما را به عنوان همراه به راحتی وارد این کشور کند. برای این مورد نیازمند دعوتنامه بوده و پس از گذشت زمان، می‌توانید آن را به اقامت دائم این کشور، تبدیل کنید.

مهاجرت به کرواسی از طریق ویزای توریستی

کسانی که قصد گشت و گذار در خاک کرواسی را دارند، باید مهاجرت به کرواسی را از طریق ویزای توریستی این کشور دنبال کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کرواسی

ارائه گذرنامه معتبر 6 ماهه

ارائه دو 4 قطعه عکس

ارائه بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل

ارائه مدارکی مبنی بر اینکه قصد بازگشت به کشور خود را دارید

ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی

ارائه مدارکی که مشخص کنید قصد برگشت به کشور مقصد را دارید، مانند بلیط برگشت

اداره مهاجرت کرواسی، شرایطی فراهم کرده که از طریق آن می‌توانید به راحتی، ویزای توریستی بگیرید.

بهترین روش مهاجرت به کرواسی

بهترین روش‌ مهاجرت به کرواسی، استفاده از ویزای دانشجویی و مهاجرت از طریق تحصیل است زیرا کرواسی به تحصیل و سواد اهمیت زیادی می‌دهد. تحصیل در کرواسی شما را به شغل مد نظرتان می‌رساند. زیرا در این کشور، امنیت شغلی وجود دارد. برای تحصیل در این کشور، باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. ما این روش را راحتترین روش مهاجرت به کرواسی می‌دانیم، چون نحوه دست یافتن به ویزای کرواسی در این مورد، راحت‌تر است. با تحصیل در یک دانشگاه کرواسی، به آسانی شانس خود برای دست یافتن به کار بالا ببرید. از این طریق می‌توانید با سرعت، ویزای دانشجویی را به ویزای کار تبدیل کنید و خود را برای گرفتن پاسپورت این کشور را آماده کنید.

مهاجرت به کرواسی از طریق پناهندگی

مهاجرت به کرواسی از طریق پناهندگی، یکی از روش‌های خطرناکی است که بهتر است استفاده نکنید. ما این روش را تنها برای اطلاع شما ذکر می‌کنیم. برای این مورد باید درخواست پناهندگی بدهید. بهتر است بدانید درخواست پناهندگی شما در ماه‌های اولیه ورودتان، ارزیابی نمی‌شود. پناهندگان در کرواسی، در کمپ‌های مخصوص، اسکان داده شده و اجازه فعالیت نخواهند داشت. این نوع از مهاجرت به کرواسی، بسیار ریسکی است و بهتر است آخرین گزینه شما باشد.

مهاجرت به کرواسی از طریق ایده

جالب است بدانید که یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کرواسی، این است که نخبه باشید و طرحی مبنی بر کارآفرینی در اختیار دولت کرواسی قرار دهید. این بهترین روشی است که می‌تواند شما را به کرواسی ببرد. چون دولت این کشور از چنین طرح‌هایی حمایت کرده و شما را ساپورت می‌کند. با این حساب با هزینه‌ای که از طریق شما وارد خاک این کشور می‌شود، با تلاش شما پس از گذشت یک سال با راه‌اندازی و پیاده کردن ایده خود می‌توانید شرایط بسیار خوبی در این کشور داشته باشید.

مهاجرت به کرواسی و زندگی

اگر قصد مهاجرت به کرواسی را دارید بهتر است بدانید که زندگی در این کشور می‌تواند برای آینده شما بسیار خوب باشد. زیرا در این کشور استاندارد زندگی در حد بالایی قرار دارد. شرایط مهاجرت به آن مشخص است و از لحاظ امنیت شغلی در شرایطی بسیار خوبی قرار دارد. یعنی در صورتی که شما بخواهید از طریق تحصیل، مهاجرت به کرواسی را دنبال کنید، پس از تحصیل شما بیکار نمی‌مانید و با دست و پا کردن شغل بر طبق مهارتی که دارید، می‌توانید اقامت این کشور را کسب کرده و زندگی جدیدی برای خود راه بیندازید.

مهاجرت به کرواسی از طریق ازدواج می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد و شما را به اهدافتان برساند. اما هرگز نمی‌توان آن را با مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل مقایسه کرد. با مطالعه این متن و بر طبق شرایطی که دارید می‌توانید هر یک از انواع مهاجرت به کرواسی را انتخاب کرده و در این زمینه اقدام کنید. هر چه در این مورد بیشتر بدانید بهتر عمل کرده و شرایط بهتری را بعد از مهاجرت به این کشور برای خود رقم می‌زنید.

 

نظر خودتان را ارسال کنید