به مشاوره نیاز دارید؟
تماس بگیرید

021-77500359

پیام در تلگرام

پیام در واتساپ

ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا چگونه است؟

مهاجرت به کلمبیا جزو اولویت‌های برخی از ایرانیان است. این افراد برای مهاجرت نیازمند اخذ ویزای این کشور هستند. ویزای کلمبیا بر طبق نوع مهاجرت به این کشور، متفاوت است. در سال‌های اخیر مهاجرت به کلمبیا در ایران افزایش یافته است. از این رو ما این نوشتار را برای ایرانیانی که قصد رفتن به این کشور را دارند، به نگارش درآورده‌ایم، تا چگونگی مهاجرت به کلمبیا را بدانند.

 

 

شرایط کشور کلمبیا

کشور کلمبیا دارای حکومت جمهوری است. این کشور رشد اقتصادی بالایی دارد و دولت آن از آموزش‌های جهانی تبعیت می‌کند. جالب است بدانید سیاست‌های کشور کلمبیا بر استقبال از مهاجرین خارجی استوار شده است. زبان در این کشور، اسپانیایی سلیس است. بنابراین باید این زبان را بدانید تا به راحتی با مردم کلمبیا ارتباط برقرار کنید.

کشور کلمبیا از پراکندگی جمعیت زیادی برخوردار است و بیشتر شهروندان آن در شهر بوگاتا زندگی می‌کنند. اگر قصد دارید به کلمبیا مهاجرت کنید، بهتر است بدانید راه‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، که بر طبق نیاز و سلیقه خودتان می‌توانید از آنها استفاده کنید. در اینجا انواع مهاجرت به کلمبیا و شرایط آن را برای شما خواهیم گفت.

مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل

مهاجرت به کلمبیا از طریق تحصیل، یکی از آسان‌ترین راه‌های ورود به این کشور است. تحصیل در دانشگاه‌های کلمبیا، در تمام مقاطع تحصیلی جهت دانشجویان خارجی امکان‌پذیر است. برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، باید اطلاعات مورد نیاز در زمینه شرایط تحصیل و قوانین دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید. در این صورت، به راحتی پذیرش می‌توانید دانشگاه‌های این کشور را دنبال کنید. برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های کلمبیا باید مدارک لازم را تهیه کنید. این مدارک شامل موارد زیر است.

تکمیل فرم درخواست پذیرش

انگیزه نامه یا sop

مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه آنها

مدرک مهارت زبان انگلیسی یا زبان اسپانیایی

گواهی تمکن مالی

اسکن صفحه اول پاسپورت معتبر

پس از اینکه درخواست اپلای تحصیلی شما مورد پذیرش قرار گرفت، باید برای ویزای تحصیلی کلمبیا اقدام کنید. مدارکی که باید برای درخواست ویزا به سفارت کلمبیا در تهران بدهید، شامل موارد زیر است.

دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن

ارائه رسید از هزینه های پرداخت شده

گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر

آخرین مدرک تحصیلی

مدرک معتبر زبان

گواهی تمکن مالی

ارائه مدارک از محل اقامت در کشور کلمبیا (رزرو خوابگاه یا اجاره نامه خانه)

بیمه مسافرتی

رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج

مهاجرت به کلمبیا از طریق ازدواج و اخذ اقامت این کشور، متقاضیان زیادی دارد. شما می‌توانید از طریق ازدواج با کسی که تابعیت کلمبیا را دارد، به این کشور مهاجرت کنید. برای این مورد، باید ازدواج شما به صورت رسمی، ثبت شده و در کلمبیا نیز ثابت شود. در این زمینه، لازم است مدارکی برای اثبات ازدواج خود، ارائه کرده و ثابت کنید که این ازدواج به قصد اقامت در کشور کلمبیا نبوده است. در این مورد، قانون این کشور بر این است که سن فرد در زمان ازدواج، نباید از ۱۸ سال تمام، کمتر باشد.

مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد فرزند

طبق قوانین کلمبیا، اگر فرزندی در این کشور متولد شود و یکی از والدین وی شهروند این کشور باشند، تبعه کلمبیا خواهد بود. بر طبق قانون این کشور، اگر کودکی در خارج از خاک کلمبیا زاده شود، اما یکی از والدین وی تابعیت کلمبیا را داشته باشند، آن فرزند، شهروند کلمبیا محسوب می‌شود. به این شکل والدین وی می‌توانند از طریق سفارت، موضوع تابعیت فرزند را دنبال کنند.

مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به کلمبیا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از راه‌هایی است که دولت این کشور از آن استقبال می‌کند. سرمایه‌گذاری در تجارت و کشاورزی، بیشترین حمایت را از جانب دولت کلمبیا دارد تجارت محصولات کشاورزی برای این کشور اهمیت زیادی دارد و آن را به دست ارجی‌ها سپرده است. بنابراین محصولات کشاورزی و دامی، بیشترین بش سرمایه‌گذاری در این کشور را تشکیل می‌دهند. متقاضیان در بخش‌های تولید، مصالح ساختمانی، لوازم آرایشی، خودرو و … نیز سرمایه‌گذاری‌هایی داشته‌اند. برای بخش‌های مربوط به خدمات نیز سرمایه‌گذاری‌هایی در نظر گرفته شده که منجر به سود زیادی شده است. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری در کلمبیا از طریق خرید ملک و ثبت شرکت نیز مواردی از این دست، محسوب می‌شوند.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار، یکی از روش‌هایی است که بیشتر از هر روش دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقاضا برای کار در شرکت‌ها و موسسات کلمبیا، بسیار زیاد است. برای دست یافتن به این روش از مهاجرت، باید دعوتنامه دریافت کنید. برای اطلاع از لیست مشاغلی که به آنها نیازمند هستید، می‌توانید به سایت‌های کاریابی‌ این کشور مراجعه کرده و مشاغلی که با مهارت شما هستند، را پیدا کنید. برای دریافت دعوتنامه کار کلمبیا، باید مدارک زیر را فراهم کنید.

آخرین مدرک تحصیلی متقاضی

مدرک زبان اسپانیایی

رزومه یا CV و سوابق کاری تقاضی

انگیزه نامه یا sop

گواهی تمکن مالی

اسکن صفحه اول پاسپورت معتبر

پس از اینکه دعوت نامه شغلی شما ارسال شد، باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار برای کلمبیا را آماده کرده و آنها را به سفارت این کشور تحویل دهید. این مدارک شامل موارد زیر است.

تکمیل فرم ویزای کار

پاسپورت معتبر

3 قطعه عکس جدید

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی تمکن مالی

دعوتنامه شغلی

ارائه گواهی پزشکی مورد تایید

مشخص شدن محل اقامت شما در کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کلمبیا از طریق پناهندگی، یکی از روش‌های غیر قانونی جهت مهاجرت به این کشور است. این روش، خطرات مالی و جانی زیادی دارد. پناهندگان در این کشور شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند، از این رو هرگز به شما توصیه نمی‌شود. بنابراین بهتر است از روش های دیگر برای مهاجرت به کلمبیا استفاده کنید.

میزان رضایت مهاجرت به کلمبیا

تعداد کسانی که برای مهاجرت به کلمبیا می‌روند تا شرایط کاری بهتری را تجربه کنند، روز به روز بیشتر می‌شود. کارگرانی که در کلمبیا کار می‌کنند در سال دوبار حقوق اضافه دریافت می‌کنند. این اضافه بر حقوق یک بار در تعطیلات کریسمس و بار دیگر در عید پاک، به کارگران پرداخت می‌شود.

تعداد کسانی که برای گردشگری به کلمبیا مهاجرت می‌کنند، هر روز افزایش می‌یابد. در این کشور، تعطیلات زیادی وجود دارد که در آنها، فضا برای ایجاد کارناوال‌های مختلف جهت عرضه به گردشگران فراهم می‌شود. این برنامه‌ها سبب می‌شود کسانی که مهاجرت به کلمبیا را از طریق توریسم دنبال می‌کنند بیشتر شوند.

در کلمبیا هر کارگر از 14 روز تعطیلی برخوردار است. این موضوع می‌تواند بخشی از درآمد زایی کشور کلمبیا را پوشش دهد. در این کشور شرایط خوبی برای کسانی که کار می‌کنند وجود دارد و قوانین این کشور بر اساس احترام به کارگران گذاشته شده است. در این صورت اگر کارگری اخراج یا از کار کردن محروم شود، به وی حقوق ماهیانه داده می‌شود. بنابراین کسانی که مهاجرت به کلمبیا را از طریق کار دنبال کرده‌اند از شرایط کاری خود راضی هستند.

زندگی در کلمبیا

زندگی در کلمبیا بر اساس اینکه هدف شما از زندگی در این کشور چه باشد می‌تواند برای شما، متفاوت و متغیر باشد. بهتر است بدانید با وجود پیشرفت‌هایی این کشور داشته است، هنوز هم آثار خرابی جنگ، خشونت و مواد مخدر در آن دیده می‌شود. با این حال این کشور از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر و با کیفیتی برای تحصیل برخوردار است. بنابراین مهاجرت تحصیلی و کاری به این کشور، می تواند رضایت بخش، باشد.

از طرفی فرهنگ کلمبیا، بسیار جذاب است. یکی از مراسم‌هایی که در سال برگزار می‌شود، جشن بارانکیلای این کشور است. این جشن که جزیی از میراث فرهنگی کلمبیا شناخته می‌شود برای بسیاری از مهاجران این کشور جذاب و منحصر به فرد شناخته شده است. این کشور شخصیت‌های شناخته شده‌ای دارد. گابریل گارسیا یکی از این اسامی شناخته شده است که توانسته جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند.

انواع ویزای مهاجرت کلمبیا

کسانی که قصد مهاجرت به کلمبیا را دارند، باید بدانند که نوع مهاجرت آنها، ویزایی که باید برای این کشور بگیرند را مشخص می‌کند. بر این اساس، باید با داشتن مدارک مورد نیاز، ویزای مورد نیاز خود را دریافت کنید.

برای مهاجرت به کلمبیا را طریق تحصیل، باید ویزای دانشجویی این کشور را دریافت کنید. این ویزا، ۹۰روزه است.

ویزای سرمایه‌گذاری برای کسانی که مهاجرت به کلمبیا را از طریق سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌اند صادر می‌شود.

ویزای کار کلمبیا برای کسانی صادر می‌شوند که مهاجرت به کلمبیا را از طریق کار دنبال می‌کنند.

ویزای توریستی کلمبیا نوعی از ویزا با مدت ۹۰ روز است که برای توریست‌ها صادر شده و مدت ۶ماه تمدید می‌شود.

ویزای رنتیستا در کلمبیا برای کسانی صادر می‌شود که حقوق آنها به ارزش ۳۵۰ دلار است. اعتبار این ویزا، یک ساله است. ویزای بازنشستگی کلمبیا نیز برای بازنشستگانی صادر می‌شود که درآمد آنها ۹۰۰دلار باشد. این نوع ویزا یک ساله اما قابل تمدید است. با داشتن این نوع ویزا و ۵ سال تمدید آن، می‌توانید، اقامت دائم کلمبیا را کسب کنید.

مهاجرت به کلمبیا، اولویت بسیاری از شما ایرانیان است. ما در اینجا هر آنچه که باید در مورد این کشور و مهاجرت به آن بدانید برای شما گفته‌ایم. شما می‌توانید با خواندن این نوشتار اطلاعات کاملی در این مورد کسب کنید. انتخاب هر نوع از مهاجرت باید طبق نیاز و سلیقه شما صورت گیرد.

 

نظر خودتان را ارسال کنید