ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به شیلی

مهاجرت به شیلی

در حال حاضر توانسته به واسطه ی مزیت ها و ویژگی های منحصر به فردی که دارد، از استقبال بالایی در کشور ما برخوردار شود، به طوری که سالانه در کشور ما افراد زیادی خواهان مهاجرت به شیلی و اخذ اقامت این کشور هستند. با توجه به آمار به دست آمده روز به روز بر تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور افزوده می شود، لذا مهاجرت به شیلی یکی از پر مزیت ترین و بهترین گزینه ها برای تقاضا کنندگان مهاجرت به کشور های خارجی است، به نحوی که مشاوران حوزه ی مهاجرت، مهاجرت به شیلی را جزء اولین پیشنهادات خود به متقاضیان اخذ اقامت کشور های خارجی قرار داده اند.

 

مهاجرت به شیلی

 

مهاجرت به شیلی از مزایا و ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه به چند مورد از بارز ترین مورد ها اشاره کرده ایم:

 • مراکز مراقبت های بهداشتی و درمانی کشور شیلی در بهترین شرایط و با مناسب ترین امکانات ممکن قرار دارد. گفتنی است مراکز بهداشتی و درمانی این کشور همه ی خدمات مراقبتی خود را به صورت دولتی و با نازل ترین هزینه ها ارائه می دهند. بالا بودن کیفیت بهداشت و درمان منجر شده متقاضیان بیشتری ترغیب به مهاجرت به شیلی شوند. در سطح کشور شیلی درمانگاه ها و مرکز های درمانی به وفور پیدا می شوند.
 • شیلی را می توان به عنوان بهترین گزینه ی مهاجرت بین کشور های آمریکای جنوبی معرفی کرد، لذا بر اساس بررسی های انجام شده پیرامون هزینه های جانبی زندگی در این کشور اعم از هزینه های مسکن، خورد و خوراک، ایاب ذهاب و … هزینه های زندگی در شیلی بسیار مطلوب تر و مقرون به صرفه تر می باشد؛ به نحوی که این کشور را به عنوان کم هزینه ترین کشور های آمریکای جنوبی برای مهاجرت و زندگی محسوب می شود.
 • فرهنگ مردمان کشور شیلی به گونه ای است که آمار فساد در این کشور بسیار کم و ناچیز است. لذا همان طور که می دانید کشور های آمریکایی در زمینه ی تخلفات سنگین بسیار مستعد هستند اما شیلی در این زمینه دارای کم ترین آمار می باشد.
 • شهروندان شیلی بدون اخذ ویزا می توانند به کشور های ایالات متحده ی آمریکا رفت و آمد کنند.
 • یکی از بهترین مزیت های مهاجرت به شیلی که مورد توجه ویژه ی تقاضا کنندگان مهاجرت به این کشور قرار گرفته است، قبول تابعیت کشور دیگر به همراه تابعیت شیلی است. یعنی تقاضا کنندگان ایرانی مهاجرت به شیلی می توانند به طور همزمان تابعیت ایران و شیلی را با یک دیگر داشته باشند.
 • جالب است بدانید کشور شیلی بر خلاف بسیاری از کشور ها دارای تورم ها و نوسانات اقتصادی مداوم و قابل توجهی نیست به گونه ای که ثبات اقتصادی این کشور بسیار معروف و زبانزد است.
 • علاوه بر پایداری در بخش اقتصاد شیلی دارای ثبات سیاسی و اجتماعی بسیار مطلوبی است، چرا که سطح اعتراضات و اختلافات در این کشور در مقایسه با کشور های آمریکایی دیگر بسیار ناچیز است.
 • با توجه به آمار به دست آمده سطح اشتغال در شیلی بسیار بالاست به گونه ای که اکثریت شهروندان این کشور مشغول به کاری در راستای کسب درآمد هستند، بنابراین افراد با مهاجرت به شیلی می توانند سریعاً و به راحتی استخدام شوند.
 • و موارد بسیار زیاد دیگری از این دست مورد هایی که ذکر کردیم.

راه و روش های مهاجرت به شیلی

کشور شیلی همانند هر کشور دیگری دارای قوانین مشخصی برای متقاضیان مهاجرت است که افراد می توانند بنا بر شرایطی که دارند از طریق یکی از بهترین روش ها به این کشور پر مزیت مهاجرت کنند.

همانطور که می دانید مسئله ی مهاجرت به یک کشور خارجی در دو دسته ی اقامت موقت و دائم تقسیم بندی می شود که هر کدام دارای شرایطی مجزا هستند. پر واضح است کسانی که قصد مهاجرت دارند همواره به دنبال اخذ اقامت دائمی هستند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی به زندگی در کشور مد نظر خود بپردازند. جالب است بدانید اخذ اقامت دائم شیلی دارای شرایط چندان پیچیده ای نیست، لذا متقاضیان برای اخذ اقامت دائم شیلی می بایست در وهله ی اول به مدت پنج سال با استفاده از ویزای موقت به زندگی در این کشور بپردازند تا اقامت دائم آن ها صادر شود.

حال لازم است بدانید ارائه ی ویزای موقت مهاجرت به شیلی از طریق راه و روش های متعدد و گوناگونی انجام می شود که در ادامه بعضی از آن ها را آورده ایم:

 • مهاجرت به شیلی از طریق کار: برای مهاجرت به این روش لازم است ابتدا دعوت نامه ای تحت عنوان دعوت نامه ی کاری دریافت کنید تا بتوانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.
 • مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل در دانشگاه: کشور شیلی دارای دانشگاه های معتبر بسیار زیادی است که متقاضیان می بایست برای تحصیل در آن ها به زبان اسپانیولی مسلط باشند چرا که همه ی دانشگاه های شیلی با این زبان تدریس می کنند. لازم به ذکر است تقاضا کنندگان مهاجرت به شیلی می بایست پس از دریافت تاییدیه درخواست تحصیل از طرف دانشگاه های کشور شیلی، مدارکی نظیر بیمه ی سلامت، گواهی نامه ی نداشتن سوء پیشینه، انگیزه نامه، پاسپورت و … را به سفارت کشور شیلی ارائه دهند.
 • مهاجرت به شیلی از طریق سرمایه گذاری: برای سرمایه گذاری در شیلی و اخذ اقامت کشور لازم است متقاضی ثابت کند سرمایه گذاری او در راستای پیشرفت اقتصادی کشور موثر است تا ویزای سرمایه گذاری او صادر شود.
 • مهاجرت به شیلی از طریق ازدواج: اقامت دائم شیلی از طریق ازدواج با فرد تابع این کشور زمانی امکان پذیر است که ازدواج صرفاً برای اخذ اقامت نباشد و متقاضی می بایست این مسئله را ثابت کند تا ویزای دائم او صادر شود.
 • و …

گفتنیست اعتبار ویزای موقت مهاجرت به شیلی حداکثر به مدت یک سال است که می توانید به دفعات برای اخذ آن اقدام کنید که در صورت گذشت پنج سال از اخذ اقامت موقت می توانید اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کرده و جزء شهروندان شیلی محسوب شوید.

چگونه هزینه های زندگی در شیلی را کاهش دهیم؟

همان طور که گفتیم زندگی در شیلی در مقایسه با کشور های آمریکایی دیگر بسیار کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر می باشد، با این حال اگر متقاضیان مهاجرت به شیلی به یک سری نکات و عوامل توجه کنند و به آن ها عمل نمایند می توانند مقدار زیادی از هزینه های زندگی در شیلی را بکاهند.

یکی از بهترین اقداماتی که در راستای کاهش هزینه های زندگی در این کشور بسیار موثر و مسمر ثمر است استفاده از وسیله های حمل و نقل عمومی موجود در سطح کشور می باشد. همان طور که می دانید بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی هر کسی شامل هزینه های ایاب ذهاب و حمل و نقل در سطح شهر می شود که اگر برای این مورد از وسیله هایی چون اتوبوس استفاده شود، می توان بسیاری از هزینه ها را حذف کرد و کاهش داد.

خورد و خوراک از دیگر بخش های اصلی هزینه ها محسوب می شود. رستوران های کشور شیلی به طور کلی دارای رنج های مناسبی هستند اما اگر برای صرف غذا به رستوران های ساحلی کشور مراجعه کنید می توانید تازه ترین و لذیذترین غذا های ساحلی را با پرداخت نازل ترین مبالغ میل کنید.

برای تهیه ی مواد غذایی یکی از بهترین فروشگاه های شیلی که منجر به کاهش هزینه های خورد و خوراک می شود، فروشگاه های لاوگا است. این فروشگاه ها دارای تنوع بسیار بالایی از مواد غذایی هستند که از قیمت های مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردارند.

چند نکته ی جالب در مورد کشور شیلی

پیش از مهاجرت به شیلی بهتر است در مورد این کشور اطلاعات مفیدی جمع آوری کنید. چیز ها و نکته های بسیار جذاب و جالبی در این کشور وجود دارد که موجب جذب افراد زیادی برای مهاجرت به شیلی شده است.

برخی از جذاب ترین نکات و مسائلی که با مهاجرت به شیلی شاهد آن ها خواهید شد عبارتند از:

 • یکی از جالب ترین و جذاب ترین نکات مهاجرت به شیلی مشاهده ی پنگوئن ها در زیستگاه های طبیعی است. باغ وحش های شیلی فاقد هر گونه پنگوئنی هستند و پنگوئن ها به صورت آزادانه در سواحل کشور در حال زندگی می باشند.
 • شیلی دارای کوه های آتشفشان بسیار زیادی است که بعضاً فعال می شوند و در زمره ی کوه های آتشفشان فعال قرار دارند.
 • از آن جا که کشور شیلی یکی از دراز ترین کشور ها از نظر مساحت جغرافیایی می باشد دارای طولانی ترین سواحل دریایی است.
 • بزرگ ترین استخر جهان که نام آن در کتاب گینس ثبت شده است، در شیلی واقع شده است. وجود این استخر در شیلی منجر شده افراد بسیار زیادی از سر تا سر جهان مشتاق سفر به شیلی شوند.
 • از دیگر نکات جالب در مورد شیلی وجود خشک ترین و وسیع ترین بیابان جهان در این کشور است. بنا بر بررسی ها و تحقیقاتی که دانشمندان و مکتشفان در مورد بیابان آتاکاما انجام داده اند، این بیابان به عنوان خشک ترین و قدیمی ترین بیابان جهان محسوب می شود.
 • کشور شیلی دارای میراث جهانی ثبت شده ی بسیار پر بار و ارزشمندی است. اسامی این آثار فرهنگی ارزشمند عبارتند از کلیساهای شیلویی، بندر تاریخی والپارازو، هایپر استون و آثار هنری سانتا لورا، پارک ملی راپانویی و دهکده سوئل ماینینک.

نظر خودتان را ارسال کنید