ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به تایلند

مهاجرت به تایلند چگونه امکان پذیر می شود؟

همان طور که می دانید مهاجرت به هر کشوری طبق قوانین و شرایط مهاجرت به آن کشور تنظیم می گردد و به سایر کشورها اعلام می شود. مهاجرت به تایلند نیز به دلایل گوناگون مورد توجه ایرانی ها می باشد.

قبل از اینکه با شرایط و دلایل مهاجرت به تایلند آشنا شوید، بهتر است کمی درباره این کشور بدانید. این کشور هنوز دارای نظام پادشاهی می باشد و در ناحیه جنوب شرقی آسیا واقع شده است. از نظر مذهبی بودا بوده و به عنوان شاهراه فرهنگ و مذهب نیز شناخته می شود.

 

مهاجرت به تایلند

 

یکی دیگر از نکات مهم که بهتر است قبل از مهاجرت به تایلند بدانید این است که این کشور هیچ گاه مستعمره نبوده است. کلمه Thaiآن نیز به معنی آزادی تعبیر می شود. بنابراین کلمه تایلند تداعی کننده سرزمین های آزاد می باشد. این معنی از اینکه کشور تایلند هیچ گاه مستعمره نبوده، نشأت می گیرد.

تایلند علاوه بر اینکه مردمان بومی کشور خود را دارا می باشد، نژادهای دیگری نظیر هندی، چینی، مالایایی و لائوسی را نیز در خود جای داده است.

اگر به تاریخچه این کشور توجه کنید متوجه می شوید که چینی ها در شکل گیری این سرزمین و حتی فرهنگ آن نقش مهمی داشته اند.

همان طور که می دانید تایلند در انعقاد دو فرهنگ هند و چین در آسیا شکل گرفته است. این انعقاد در دو فرهنگ بزرگ و مطرح کشورهای آسیایی رخ داده است. زبان تایلندی قدمت زیادی در میان زبان های شرق آسیا دارد. در زمان مهاجرت به تایلند, متوجه خواهید شد که مردم این کشور به زبان تایلندی سخن می گویند. متصل کننده دو کشور سنگاپور و مالزی است. البته منظور از ارتباط همان ارتباط زمینی می باشد.

کشور تایلند برای شمارش اسکناس های خود از واحدی به نام بات کمک می گیرد. این بات ها اسکناس هایی بین 20 تا 1000 را شامل می شوند. شهرهای توریستی این سرزمین نشان می دهند که مهاجرت به تایلند به دلیل جاذبه های گردشگری آن نیز انجام می شود. این شهرهای توریستی شامل جزیره کوماموئی، پاتایا، چیانگ مای و پوکت می شوند.

مهاجرت به تایلند به دلیل بهره مندی از آب و هوای معتدل آن نیز مدنظر قرار می گیرد. این کشور در کنار دریا واقع است و به همین خاطر دارای آب و هوای معتدلی می باشد. گرم ترین ماه در کشور تایلند، آوریل بوده و در همین ماه نیز جشن آب در کشور تایلند برپا می گردد.

شرایط مهاجرت به تایلند و اقامت در آن چیست؟

مهاجرت به تایلند نیز مانند هر کشوری مشروط به اجرای قوانین خاص می باشد. ضمن اینکه باید به این موضوع مهم نیز توجه کنیم که نمی توان در این کشور به شکل دائم سکونت داشت. لذا بعد از گذشت یک سال باید اقامت مجدد خود را تمدید نمود. این اقامت های یک ساله به طرق مختلف قابل اخذ می باشند.

اقامت در تایلند چگونه میسر می شود؟

برای اینکه بتوانید مهاجرت به تایلند را تجربه کنید، باید روش های مختلف اقامت گرفتن در آن را یاد بگیرید و از آن ها آگاهی داشته باشید.

سرمایه گذاری و مهاجرت به تایلند

برای اینکه بتوانید مهاجرت به تایلند داشته باشید، به سرمایه گذاری در آن سرزمین روی آورید. این سرمایه گذاری می تواند در جهت راه اندازی کسب و کار، تجارت، خریداری ملک، تاسیس کارخانه و … باشد. جالب است بدانید بانک جهانی کشور تایلند از نظر پیشرفت اقتصادی از سریع ترین رشد جهانی برخوردار است.

یکی دیگر از قوانین مهاجرت به تایلند این است که ملک در این کشور برای خود تهیه کنید. البته این ملک زمین نیست. در واقع کشور تایلند اجازه خریداری زمین را به افراد مهاجر نمی دهد. در مواردی نیز می توان از روش های دیگر برای مهاجرت به تایلند استفاده کرد.

در واقع شما می توانید با استفاده از وام های کم بهره در این کشور یک ملک تهیه کنید. می توانید برای خود یک شرکت را ثبت کنید. این موضوع نیز می تواند دلیل مهاجرت به تایلند باشد. در واقع ثبت شرکت در کشور تایلند از لحاظ قانونی شما را مورد تایید قرار می دهد. چون این شرکت در حکم یک نهاد مستقل حقوقی است. برای مهاجرت به تایلند شرکت ثبت شده باید سه سهامدار داشته باشد. یعنی به غیر از شما، دو نفر دیگر از کشور تایلند سهام شرکت را خریداری کرده باشند. این دو نفر تایلندی باید مجموعاً حدود 51 درصد سهام شرکت را دارا باشند.

اگر قرار است افراد خارجی در این شرکت مشغول به کار شوند، باید برای استخدام هر فرد خارجی، 4 نفر تایلندی را در شرکت خود استخدام نمایید. ضمن اینکه با استخدام یک فرد خارجی باید حدود 2 میلیون بات سرمایه به شرکت شما تعلق گیرد.

با این قانون می توان مهاجرت به تایلند را انجام داد. به شرطی که حدود 51% سهام در اختیار یک تایلندی و 49% سهام در اختیار مهاجران قرار گیرد. زمانی که این شرکت به شکل رسمی ثبت شد، می توانید مدارک ثبت آن را برای گرفتن اقامت ارائه کنید.

برای اینکه بتوانید شرکت خود را به ثبت برسانید، باید از نظرات افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید. بهتر است ویزای تایلند را به دست افراد مجرب بسپارید. اگر می خواهید مهاجرت به تایلند را از طریق ثبت شرکت پیگیری نمایید، ابتدا باید از طریق یک ویزای توریستی برای ورود به کشور تایلند اقدام کنید.

برای مهاجرت به تایلند از طریق کار، با ویزا وارد کشور تایلند می شوید و شرکت خود را به ثبت می رسانید. دوباره به ایران بر می گردید و از سفارت تایلند و از کشور ایران درخواستی مبنی بر صادر شدن ویزای کاری می کنید. این ویزا بعد از ارائه مدارک ثبت شرکت، قابلیت پیگیری و صدور پیدا می کند. پس از اینکه دوباره به تایلند رفتید، باید علاوه بر ویزای کاری اقدام به دریافت work permit  کنید. این اجازه نیز باید متناسب با شغل شما صادر شود.

ازدواج دلیل مهاجرت به تایلند

بسیاری از افراد گمان می کنند که می توانند برای مهاجرت به تایلند از این روش بهره مند شوند. توجه داشته باشید که این نوع اقامت نیز تنها یک ساله بوده و هر ساله باید تمدید شود. ازدواج باید حدود 5 سال برقرار باشد و فردی که با یک تایلندی ازدواج می کند، باید ماهانه درآمدی معادل با 75 هزار بات داشته باشد. در واقع شما با فراهم آوردن شرایط ازدواج با یک تایلندی تنها می توانید مانند یک شهروند عادی خارجی زندگی کنید. به گونه ای که این ویزا تنها یک اقامت یک ساله را به شما می دهد اما مجوزی برای کسب و کار نیست. ضمن اینکه این ویزا نیز باید بعد از پایان یک سال تمدید گردد.

میران رضایت مهاجران از مهاجرت به تایلند چه قدر است؟

بسیاری از افراد تمایل دارند قبل از اینکه مهاجرت به تایلند داشته باشند، از وضعیت بهداشتی، مسکن، کار و درآمد، درمان و … مهاجران در این کشور خبر داشته باشند. برای اینکه از میزان رضایتمندی مهاجران مطلع شوید، بهتر است ابتدا دلایل مهاجرت به تایلند را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال اگر فردی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کند، این مهاجرت در مقطع دکتری مزایای بیشتری را برای فرد به دنبال دارد.

به طور کلی در این شرایط مهاجرت مفید و موثر واقع می شود. چون در این مقطع تحصیلی هزینه ها به نصف می رسد. این هزینه کم باعث شرایط مطلوب برای شما خواهد شد. افرادی که این نوع ویزای تایلند را انتخاب می کنند، از مهاجرت خود رضایت دارند. ضمن اینکه درس خواندن در رشته هایی نظیر عمران، کامپیوتر، برق و معماری در این کشور بهتر می باشد. چون در این صورت امکان پذیرش در شغل بسیار بالا می رود.

اگر چه رضایت از ویزای تحصیلی و اقامت در تایلند حدود 70 درصد است اما ویزای کاری رضایت 61 درصدی را به همراه دارد.

جالب است بدانید که این کشور برای تامین بهداشت یا بیمه پر هزینه می باشد. ضمن اینکه این بیمه ها از نوع خصوصی می باشند. این بیمه ها با دسته بندی های مختلف معرفی می شوند. در واقع بهره مندی از این بیمه ها با توجه به نیاز شما تعیین می گردد.

از نکات مهم دیگر برای مهاجرت این است که این کشور پذیرای شما با هر سطح حجابی می باشد. در واقع کشور تایلند کشور بسیار امنی است و این موضوع نیز احتمالاً برای هر مهاجری در اولویت قرار دارد. به طور کلی وضعیت امنیتی در این کشور با رشد 28 درصدی همراه می باشد.

ویزای تایلند چگونه صادر می شود؟

برای مهاجرت و اخذ ویزای آن یک فرم خاص را پر می کنید. در این فرصت(تا زمانی که این فرم مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد) می توانید مدارک لازم برای اقامت تایلند را در نظر بگیرید. پس از اینکه موافقت اولیه با درخواست شما انجام شد، زمانی برای شرکت در مصاحبه اعلام می گردد. در طی روند مصاحبه، سوال های غیر تکراری پرسیده خواهد شد.

بعد از انجام مصاحبه باید حدود هفت روز تا سی روز منتظر جواب مصاحبه باشید. اگر مخالفت در این زمینه انجام شود، باید ارزیابی نمایید که می توانید تقاضای صدور مجدد داشته باشید یا خیر؟

اگر مدارک شما برای مهاجرت به تایلند ناقص باشد، زمان لازم برای تکمیل کردن این مدارک داده می شود. در این فرصت می توانید مدارک مورد نیاز خود را تکمیل و به گروه مربوط ارائه کنید. توجه داشته باشید که هر کشور برای اقامت و اخذ ویزا نیاز به قوانین و اصول خاصی دارید. بنابراین برای مهاجرت نیز باید طبق چارچوب تعریف شده این کشور رفتار کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید