ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به تاجیکستان

مهاجرت به تاجیکستان

یکی از مهمترین عواملی که سبب می شود افراد برای مهاجرت به تاجیکستان اقدام نمایند نرخ پایین بیکاری در این کشور است. معمولا افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را برای یافتن کار دارند باید با توجه به نرخ بیکاری در آن کشور اقدام نمایند. در صورتی که تعداد افراد بدون شغل در یک کشور محدود باشد در این کشور می توان به آینده شغلی امیدوار بود.

اما در صورتی که افراد بدون توجه به نرخ بیکاری و بدون آگاهی های لازم قصد مهاجرت به کشوری را نمایند. الزاما آینده خوبی در انتظار آنان نخواهد بود.

مهاجرت به تاجیکستان نیز امروزه برای بسیاری از افراد جویای شغل یک ایده آل شده است. زیرا این افراد با دارا بودن  تعداد محدودی توانایی در این کشور می توانند برای خود به دنبال یک شغل مناسب باشند.

 

مهاجرت به تاجیکستان

 

مهاجرت به تاجیکستان از طریق کار

همان گونه که گفته شده در کشور تاجیکستان نرخ بیکاری بسیار پایین و در صد یافتن شغل برای افراد مهاجر بسیار بالا است. برای همین است که افراد زیادی از کشور ما برای یافتن شغل مناسب به کشور تاجیکستان مهاجرت می نمایند.

اما برای مهاجرت به تاجیکستان از طریق کار نیز باید افراد دارای مهارت هایی باشند تا بتوانند ساده تر به شغل مناسب خود دست پیدا نمایند.

مهارت های لازم برای یافتن شغل در تاجیکستان کدام است

برای مهاجرت به تاجیکستان نیز همانند کشورهای خارجی دیگر باید متقاضیان کار دارای ویژگی هایی باشند که می توان این ویژگی ها را به موارد زیر دسته بندی نمود.

–          دارا بودن میزان تحصیلات بالا برای انتصاب یک شغل مناسب

–          آگاهی به زبان رسمی کشور تاجیکستان برای ارتباط  برقرار نمودن در این کشور

–          دارا بودن سوابق کاری مناسب با انتصاب شغل

–          داشتن شرایط سنی مناسب

–          دارا بودن مدرک زبان آیلتس و تا تافل برای احراز شغل تدریس بعد از مهاجرت به تاجیکستان.

اگر فرد متقاضی مهاجرت به تاجیکستان دارای مدرک زبان باشد به سادگی می توانند در تاجیکستان برای شغل تدریس اقدام نماید. اما برای انتصاب شغل های دیگر باید مدارک دیگری ارائه دهد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

 

چگونه برای مهاجرت به تاجیکستان باید اقدام نمود

در صورتی که شما مایل به کار در این کشور و مهاجرت به تاجیکستان از طریق کار هستید می توانید طبق مراحل زیر برای این کار اقدام نمایید.

قبل از هر اقدامی فرد متقاضی جویای کار در تاجیکستان باید نسبت به بازار کار این کشور نسبت به سوابق کاری خود آگاهی داشته باشد. در صورتی که بازار کار این کشور برای یافتن شغل مناسب برای شما مناسب بود اقدام به مهاجرت به تاجیکستان برای یافتن کار نمایید. در غیر این صورت مهاجرت شما به این کشور کاری عبث و بیهوده خواهد بود.

بعد از آن که از بازار شغل مناسب خود آگاهی کامل حاصل نمودید. سپس با توجه به مراحل بعد اقدام به انجام امور نمایید.

برای افراد جویای کار در تاجیکستان باید ابتدا فرد متقاضی مهاجرت از یک کارفرما و یا موسسه کاریابی در تاجیکستان دعوت نامه دریافت نماید. در این دعوت نامه باید حتما سمت کاری فرد متقاضی مشخص شده باشد.

با داشتن یک دعوت نامه که در ان رده کاری و سمت فرد مشخص شده باشد می توان نسبت به دریافت ویزای کاری این کشور برای مهاجرت به تاجیکستان اقدام نمود.

 

دریافت ویزای کاری تاجیکستان

اگر برای دریافت ویزای کاری برای مهاجرت به تاجیکستان اقدام نموده باشید و دارای مهارت کافی در زمینه  شغلی خود باشید درصد رضایت شما از مهاجرت به تاجیکستان تا حدود 70 درصد خواهد بود.

اما در صورتی که فرد متقاضی فقط بنا بر ضروریات و یافتن یک شغل مناسب به این کشور مهاجرت نماید و فاقد هر گونه مهارت و یا سابقه شغلی مناسب باشد در یافتن آینده شغلی و کار مناسب به همان اندازه کشور خودش موفق خواهد بود.

اما در صورت اول با دارا بودن سابقه کاری و مهارت بالا و همچنین رده سنی بین 18 تا 35 سال معمولا مهاجرت به تاجیکستان برای یافتن شغل مناسب  با موفقیت همراه خواهد بود و فر متقاضی به یک آینده شغلی ایده آل دست پیدا خواهد نمود.

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری تاجیکستان

در صورتی که فرد متقاضی شغل با یک کارفرمای تاجیکستانی برای دریافت شغل به توافق برسد و شرایط کاری و زندگی فرد مورد تایید وی قرار گیرد. 3 تا 6 ماه زمان لازم است که فرد موفق  به دریافت ویزای کاری تاجیکستان شود.

البته توجه نمایید که دارا بودن وضعیت مالی بسیار خوب نیز یکی از اولویت های دریافت ویزای کاری تاجیکستان است.

ویزای کاری در صورتی که فرد قرارداد کاری  با شرکت ها و موسسات این کشور را نداشته باشد به صورت 3 ماهه صادر می شود. اما بعد از سه ماه فرد متقاضی می تواند زمان ویزا را تمدید نماید. این زمان برابر خواهد بود با زمان تمدیدی قرارداد کاری فرد.

بعد از گذشت این دوره نیز فرد متقاضی می تواند برای ویزای خانواده خود نیز اقدام و خانواده خود را نیز به کشور تاجیکستان ببرد.

 

مهاجرت به تاجیکستان از طریق  کار به چند روش است

البته افرادی که قصد مهاجرت به تاجیکستان را برای کار دارند می تواند جهت سرمایه گذاری در این کشور و ثبت شرکت نیز اقدام نمایند.

در این صورت نیاز است که مراحل زیر را کامل انجام دهند.

ابتدا فرد متقاضی باید نسبت به ثبت نام خود اقدام و تمام هزینه ها را نیز پرداخت نماید.

در صورتی فرد دارای چند شریک کاری است این افراد نیز باید این مراحل را انجام دهند. بعد از انجام این امور فرد دارای یک کد خواهد شد که این کد در مسیر ثبت شرکت دارای اهمیت بسیاری است. توجه به پرداخت تمام هزینه ها در دریافت ثبت شرکت به فرد کمک زیادی خواهد نمود.

در مرحله بعد باید این افراد اقدام به تهیه مهر برای شرکت خود نمایند. وجود مهر برای انجام کارهای اداری و امضای قراردادهای شرکت امری ضروری و لازم است.

در مرحله بعد نیز باید ثبت نام در بیمه و بازنشستگی فرد نیز انجام شود. برای مهاجرت به تاجیکستان برای سرمایه گذاری وجود حداقل دو شریک لازم است.

در این صورت فرد متقاضی کار در تاجیکستان می تواند اقدام به ثبت شرکت در این کشور و راه اندازی تجارت نماید.

 

ثبت چه شرکت هایی در تاجیکستان  آسانتر است

با توجه به اقتصاد کشور تاجیکستان افرادی می توانند برای مهاجرت به تاجیکستان از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند که شرکت ان ها سود آور بوده و برای اقتصاد این کشور کمک کند. این شرکت ها بیشتر در زمینه های  زیر می تواند باشد.

احداث مجتمع مسکونی، مرمت کارخانه ها و صنایع غذایی در این کشور، احداث هتل های بزرگ در تاجیکستان، نکته بسیار مهم هنگام  ثبت شرکت در این کشور در این است که سرمایه گذاری در بخش های گردشگری نیز از  سودآورترین شرکت ها در کشور تاجیکستان محسوب شده و افرادی که قصد مهاجرت به تاجیکستان و ثبت شرکت در این کشور را دارند می توانند در این بخش نیز سرمایه گذاری نمایند و به ثبت شرکت های گردشگری اقدام نمایند.

 

اخذ ویزای تاجیکستان برای مهاجرت به این کشور

برای دریافت ویزای تاجیکستان حدود 1 هفته زمان لازم است اما در صورتی که اقدام به درخواست ویزای فوری کنید زمانی حدود 1 روز لازم است.

البته توجه نمایید که درخواست نوع ویزا بر مقدار هزینه دریافتی آن تاثیر گذار است. ویزای عادی فقط با حدود 25 دلار هزینه دریافت می شود و ویزای فوری با هزینه ای دو برابر و معادل 50 دلار صادر خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا جهت مهاجرت به تاجیکستان

–          دارا بودن پاسپورت با حداقل  12 ماه اعتبار از زمان سفر.

–          عکس رنگی 3 در 4 که زمینه سفید داشته و در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.

–          ارائه دعوت نامه کارفرما و یا هر موسسه ای که قصد  فعالیت در ان را دارید.

–          گواهی عدم سوء پیشینه

–          فرم درخواست ویزا . این فرم باید به صورت خوانا و کاملا دقیق توسط خود شخص پر شده باشد.

–          مدارک شناسایی و کپی آن

–          ارائه سند ازدواج و شناسنامه تمام اعضای خانواده

–          دارا بودن بیمه مسافرتی

–          گواهی تمکن مالی

مهاجرت به تاجیکستان از طریق کار
محل سفارت تاجیکستان برای درخواست ویزای مهاجرتی

بعد از دریافت وقت سفارت تاجیکستان این مدارک در روز وقت سفارت باید به افسر ویزا ارائه شود.

آدرس سفارت تاجیکستان در شهر تهران،  محله نیاوران، خیابان شهید زینالی، کوچه سوم پلاک 10

تلفن سفارت:66701161

66701163-021

توجه کنید که در روز وقت سفارت حتما باید فرد متقاضی خود به سفارت رفته و انگشت نگاری انجام دهد.

توجه نمایید که حتما در روز وقت سفارت تاجیکستان حتما پول نقد به یورو و یا دلار همراه داشته باشید.

برای تمام افرادی که قصد دریافت ویزای را دارند باید فرم درخواست ویزا پر نموده باشید.

تمام افراد یک خانواده که اقدام به پر نمودن فرم درخواست ویزا نموده اند باید در روز وقت سفارت در سفارت تاجیکستان حاضر شده و انگشت نگاری شوند.

اگر شما در مورد درخواست ویزا و یا نحوه درخواست ویزای کار برای مهاجرت به تاجیکستان دچار مشکل و یا هر گونه پرسشی شده اید می توانید به سایت ما مراجعه و با کارشناسان ما در این سایت مشورت نمایید. کارشناسان ما در این سایت آماده پاسخگویی به شما می باشند.

 

نظر خودتان را ارسال کنید