ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به ایرلند

 مهاجرت به ایرلند چگونه ممکن است؟ همه چیز درباره مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند جزو انتخاب های اول برای کسانی است که قصد مهاجرت به اروپا را دارند. ایرلند کشوری در جزیره ایرلند است و در شمال غرب اروپا قرار دارد. اقیانوس اطلس در غرب، دریای ایرلند در غرب، دریای بالتیک و کانال سنت جورج در جنوب و جنوب غربی ایرلند قرار دارد. اقتصاد پویا و برخورداری از مزایای کشورهای عضو اتحادیه اروپا باعث شده است افراد زیادی قصد مهاجرت به ایرلند را داشته باشند. در این مقاله قصد داریم شیوه ها و شرایط مهاجرت به ایرلند را بررسی کنیم.

مهاجرت به ایرلند

مزایای مهاجرت به ایرلند

ایرلند رتبه ششم را در میان 10 مکان برتر دنیا برای زندگی کردن با شاخص انسانی (HDI) دارد که توسط سازمان ملل متحد مشخص شده است. این سازمان کشورهای مختلف را با سه معیار مهم شیوه زندگی سالم و طولانی، دسترسی به دانش و استاندارد مناسب زندگی تجزیه مقایسه کرده است. دوبلین یکی از محبوب ترین شهرها برای زندگی است.

ایرلند از بهترین کشورها تحصیل، کار، سپری کردن دوران بازنشستگی و گشت و گذار است. سواحل زیبای با مناظر روستایی بی نظیر و مسیرهای پیاده روی عالی مهاجرت به ایرلند را برای کسانی که در مورد آن دچار شک هستند قطعی می کند. ایرلند اقتصاد پویایی دارد و از سطح اجتماعی بالایی برخوردار است. ایرلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و به لحاظ تولید ناخالص داخلی و شاخص توسعه انسانی رتبه پنجم جهان را دارد.

اتحادیه اروپا شامل 28 کشور است که دارای واحد پول یکسان هستند و تحت تاثیر شرایط اقتصادی همدیگر می باشند. به دلایلی که گفته شد مهاجرت به ایرلند مورد توجه کسانی قرار گرفته است که قصد مهاجرت به اروپا را دارند.

انواع روش های مهاجرت به ایرلند

اگر بخواهید ویزای کار ایرلند را دریافت کنید باید بدانید که مطابق با قوانین ایرلند شهروندان اتحادیه اروپا و کشور سوئیس می توانند بدون مجوز در این کشور کار و زندگی کنند.

 1. مهاجرت به ایرلند از طریق کار

در این شیوه مهاجرت به ایرلند از طریق کار یک شخص حقیقی که یک شرکت تجاری معتبر دارد برای شما دعوتنامه کاری می فرستد. البته کارفرما باید در ابتدا برای تامین نیروی کاری مورد نظر به مدت 3 ماه در ایرلند و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی بدهد. اگر کسی متقاضی شغل مورد نظر نشد می تواند از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند و برای او دعوتنامه کاری بفرستد. در این صورت می توانید با اخذ ویزای کار مهاجرت به ایرلند را تجربه کنید؛ اما به یاد داشته باشید که این یکی از سخت ترین شیوه ها برای مهاجرت به ایرلند است. شما علاوه بر دعوتنامه کاری باید دارای شرایط زیر باشید:

 • گذرنامه معتبر داشته باشید
 • امکان تامین هزینه های زندگی را با درآمد حاصل از کار داشته باشید
 • شرایط استخدامی شما باید در سطح قراردادهای گروه های صنفی باشد
 • اتحادیه صنفی و سندیکا نظر خود را درباره استخدام شما اعلام کرده باشد
 • تقاضای کار شما باید قبل از ورود به ایرلند از ایران ارسال شده باشد و مجوز قبل از ورود به ایرلند آماده شده و در گذرنامه برچسب خورده باشد

 

 1. مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

ایرلند مقصد محبوبی برای دانشجویان است چرا که از سطح آموزشی بالایی برخوردار است. ارزش مدارک تحصیلی ایرلند هم تراز با کشوری مثل انگلیس است و هزینه تحصیلی کمتری نسبت به آن کشور دارد. طول دوره تحصیل برای کارشناسی 4 سال و برای دوره های ارشد و دکتری به ترتیب 2 و 3 سال است.

برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل شما باید مدرک بین المللی زبان داشته باشید. سه آزمون آیلتس، تافل و پی تی ایی قابل قبول هستند. حداقل نمره مدرک آیلتس برای دانشجویان مقطع کارشناسی 6، کارشناسی ارشد 6.5 و دکترا 7 است.

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند؛ اما شما برای مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل باید هزینه پرداخت کنید. این هزینه بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است؛ مثلا برای داروسازی بین 1000 تا 21600 یورو و برای علوم انسانی بین 10000 تا 16500 یورو باید شهریه پرداخت کنید.

برای اخذ پذیرش دانشگاه هم باید از طریق اینترنت اقدام کنید و اگر موفق شدید باید برای مهاجرت به ایرلند ویزای تحصیلی دریافت کنید.

هزینه زندگی برای یک دانشجوی خارجی در ایرلند

هزینه های زندگی در ایرلند به طور کلی از بسیاری از کشورهای منطقه اروپا کمتر است. برای یک دانشجوی خارجی این هزینه می تواند بین 600 تا 873 یورو در ماه باشد و تا حدی زیادی به نحوه زندگی شخص بستگی دارد. اگر قصد مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل را دارید باید بدانید که هزینه خوابگاه ها بالاتر از میانگین تحصیل در اروپا است و حدود 38 درصد کل هزینه ها را شامل می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر می توانند بیست ساعت در هفته به صورت نیمه وقت و 40 ساعت تمام وقت کار کنند.

 1. مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

انتخاب ایرلند به عنوان یک کشور مناسب برای سرمایه گذاری روند رو به رشد دارد. ویزای اولیه برای مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری برای اقامت 5 ساله صادر می شود و پس از آن در صورتی تمدید می شود که کسب وکار ادامه داشته باشد.

برای سرمایه گذاری در ایرلند باید تمکن مالی داشته باشید و هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشید. مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری یکی از آسانترین شیوه ها است که به سه روش انجام می شود:

 • خرید ملک مسکونی برای مهاجرت به ایرلند

در این روش شما یک ملک مسکونی در ایرلند می خرید و بر اساس سرمایه گذاری و خرید صورت گرفته درخواست مهاجرت به ایرلند را می دهید.

 • خرید ملک تجاری برای مهاجرت به ایرلند

در این شیوه شما ملک هایی مانند هتل، رستوران، کارخانه و غیره در کشور ایرلند می خرید؛ اما همراه با آن باید یک شرکت نیز در این کشور ثبت کنید که می تواند با هدف مدیریت ملک خریداری شده انجام شود. در این صورت گردش مالی حساب شما وضعیت مالی شما را نشان می دهد و شما اوراق قرضه دولتی خرید می کنید و برای اقامت کشور ایرلند اقدام می کنید.

 • ثبت شرکت برای مهاجرت به ایرلند

ثبت شرکت به تنهایی هم شیوه دیگری برای مهاجرت به لندن است. در این شیوه شما به اندازه کافی سرمایه و اطلاعات دارید که می توانید اقدام به ثبت شرکت در ایرلند کنید و به این صورت اقامت این کشور را دریافت کنید. چند شرط سرمایه گذاری در ایرلند به قرار زیر است:

 • فرد سرمایه گذار بنیادی در رشته هنر، ورزش و بهداشت می تواند تا مبلغ 500000 یورو سرمایه گذاری کند. اگر این فرد 5 شریک داشته باشد با 400000 یورو هم می تواند سرمایه گذاری کند.
 • در صورتی که شخص سرمایه گذار در تشکیلات اقتصادی سه سال گردش مالی داشته باشد می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم کند.
 • اگر شخص در اوراق قرضه سرمایه گذاری کند باید به ارزش 10000000 یورو اوراق قرضه 5 ساله خریداری کند.
 • در همه انواع سرمایه گذاری فرد سرمایه گذار باید حداقل 450000 یورو اموال و همچنین 500000 یورو اوراق قرضه خریداری کند.
 • اگر شخص قصد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را داشته باشد باید حداقل 2000000 یورو اوراق بهادار در بورس خریداری کند تا بتواند برای مهاجرت به ایرلند اقدام کند.

به طور کلی برنامه مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری شامل این مراحل است: درخواست، اخذ تاییدیه درخواست، سرمایه گذاری و بالاخره اقامت.

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

ایرلند هم جزو کشورهایی است که اگر یک شهروند آن با یک فرد خارجی ازدواج کند به فرد خارجی تابعیت می دهد. شرایط اخذ تابعیت ایرلند از طریق ازدواج شامل موارد زیر است:

 • حداقل باید 3 سال از ازدواج شما گذشته باشد
 • یک سال قبل از تاریخ درخواست خود باید در ایرلند اقامت مداوم داشته باشید
 • حداقل 2 سال قبل از اقامت reconable در ایرلند زندگی کرده باشید
 • ازدواج شما به صورت رسمی ثبت شده باشد
 • شخصیت و رفتار شما در مدت سپری شده در ایرلند خوب بوده باشد
 • شما باید با یک اظهارنامه پیمان وفاداری به دولت و ملت کشور ایرلند بدهید
 • برای مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج باید حتما به عنوان زن و شهر در کنار هم زندگی کرده باشید

برای مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج باید به صورت آنلاین درخواست ویزا بدهید و فرم های لازم را پر کنید. توجه داشته باشید که در صورت دادن اطلاعات غلط درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و ممکن است بیش از 5 سال نتوانید ویزای ایرلندی دریافت کنید.

شیوه دیگر مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج، اخذ ویزای مشارکت مدنی ازدواج واقعی است. در این نوع ازدواج شما هم همسر فرد ایرلندی هستید و هم شریک مدنی او. برای اخذ این ویزا باید سه ماه قبل از سفر خود به کشور ایرلند اقدام کنید.

انواع ویزای ایرلند

انواع ویزا برای مهاجرت به ایرلند به 3 نوع تقسیم بندی می شود:

ویزای کوتاه مدت (C): این ویزا معروف به ویزای توریستی است و مدت آن کمتر از سه ماه است. با این ویزا می توانید در ایرلند تحصیل یا در دوره های کوتاه مدت آموزشی شرکت کنید، اما نمی توانید کار کنید یا از خدمات عمومی استفاده کنید.

ویزای بلند مدت (D): مدت این ویزا بیشتر از سه ماه است و به افرادی صادر می شود که قصد تحصیل، کار، فعالیت تحقیقی، کارآموزی، دیدار خانواده، انجام امور خیریه و داوطلبانه یا سپری کردن دوره های آموزشی را دارند.

ویزای ترانزیت: ویزای تجاری یا ترانزیت برای افرادی صادر می شود که برای انجام کارهای تجاری در طول سال مرتب چند بار وارد این کشور می شوند. مدت این ویزا بیشتر از 3 ماه است.

نظر خودتان را ارسال کنید