ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

در مقاله راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری از برتر مهاجر، ابتدا گذر کوتاهی در مورد معرفی این کشور مطرح می کنیم. سپس به موضوعات اصلی، نحوه دریافت اقامت کشور آلمان، قوانین سرمایه گذاری، شاخص های اقتصادی، سرمایه گذاری در ملک، تاسیس شرکت، کارآفرینی با واسطه سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه خواهیم پرداخت. در انتهای این مقاله از ویژگی این مدل مهاجرت خواهیم پرداخت. همچنین در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مقاله راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید. همراه ما باشید.

معرفی کشور آلمان

با 16 کشور ، جمهوری فدرال آلمان پرجمعیت ترین و توسعه یافته ترین کشور در قاره اروپا است. مرکز آن برلین است و شهرهای اصلی آن برلین ، مونیخ ، فرانکفورت و هامبورگ است. این کشور آلمانی زبان در اروپای غربی اساسی ترین و اقتصادی ترین عضو منطقه یورو است. عضویت در سازمان ملل ، اتحادیه اروپا ، ناتو و غیره در دستور کار این کشور قرار دارد. هم مرزهای شمالی دانمارک ، دریای شمالی و دریای بالتیک ، غرب فرانسه ، هلند ، بلژیک ، لوکزامبورگ ، جنوب اتریش و سوئیس و همچنین قسمت شرقی جمهوری چک و لهستان هستند.

حدود 92٪ از 82 میلیون نفر آلمانی و حدود 7.7٪ خارجی هستند. این چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است و از نظر رفاه اجتماعی ، آموزش رایگان و یک سیستم بهداشتی قوی در سراسر جهان از ارزش بالایی برخوردار است. کشور صنعتی آلمان دارای 28 مارک و شرکت بزرگ است. شرکت های مشهور خودروسازی مانند پورشه ، مرسدس بنز و BMW این کار را انجام داده و آن را به عنوان پایه ای مطمئن برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان ساخته اند. ما در مورد انواع مختلف سرمایه گذاری در آلمان و بحث در مورد جزئیات آنها صحبت خواهیم کرد.

نحوه دریافت اقامت کشور آلمان

روش های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که یکی از آنها سرمایه گذاری است. تحصیل در آلمان ، کار در آلمان و اخذ ویزای کار آلمانی ، سرمایه گذاری ، تولد ، ازدواج و پناهندگی روشی است که می توانید استفاده کنید. این مهم است که بدانید که هنگام شروع اقامت در آلمان ، اجازه اقامت موقت را بدست آورده اید. قبل از درخواست گذرنامه ، باید اجازه اقامت دائم برای اخذ تابعیت آلمان و گذرنامه را داشته باشید.

معمولاً بعد از 5 سال پرداخت مالیات در آلمان می توانید اقامت دائم داشته باشید که در نهایت شهروند درجه دو به شمار می آیید. به استثنای حقوق رأی و جایگاه سیاسی ، می توانید از تمام حقوق یک شهروند آلمانی استفاده کنید. در شروع سرمایه گذاری و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان ، اقامت موقت خود را دریافت خواهید کرد. همچنین باید بدانید که هر شکلی از سرمایه گذاری نمی تواند اقامت خود را به همراه آورد.

قواعد و استاندارهای سرمایه گذاری

قبل از انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان و سایر کشورها، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر بگیرید بررسی استانداردهای سرمایه گذاری آن کشور است. معیارهای سرمایه گذاری شامل عوامل مختلف سیاسی، اقتصادی و قضایی است. داشتن یک سیستم قضایی منصفانه و سالم می‌تواند به یک سرمایه گذار خارجی اطمینان دهد که در صورت وجود مشکلات حقوقی، وی به راحتی می‌تواند حقوق خود را مطالبه کند و می‌تواند به درخواست وی مراجعه کند.

ثبات سیاسی و نبود مسائل داخلی و خارجی موضوعات مهمی است که می‌تواند برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوشبختانه روابط سیاسی بین ایران و آلمان مدت‌هاست که مثبت بوده و توافق‌های مختلف دوجانبه حاصل شده است. سیستم اقتصادی و همچنین دو عامل اول هر نوع سرمایه گذاری و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند. اقتصاد پیشرفته و قدرتمند به سرمایه گذاران کمک می‌کند تا از سرمایه گذاری‌های خود سود قابل قبولی کسب کنند. در زیر شاخص‌های مختلفی از استاندارد سرمایه گذاری آلمان مطرح شده که به شرح زیر است:

میزان کنترل فساد در آلمان

این شاخص نشان دهنده مداخله دولت در اشخاص و اشخاص متعلق به دولت برای منافع افراد و کل کشور است. دامنه این عامل بین -2.5 تا +2.5 است. هرچه این تعداد مثبت‌تر باشد، سیستم قضایی آن کشور سالم‌تر است. شکل زیر روش‌های کنترل فساد در آلمان را نشان می‌دهد.

میزان کنترل فساد در آلمان

میزان بازخواست اموال در آلمان

 بازده کل خطر نقض دارایی از 1 به 7 تعریف شده است. هرچه این تعداد کمتر باشد، امنیت سرمایه گذاری خارجی بیشتر می‌شود. این تعداد نشانگر نحوه پاسخگویی سیستم قضایی به محرومیت از دارایی سرمایه گذار با تغییر شرایط قانونی یا سیاسی است. نمودار زیر این نرخ را نشان می‌دهد.

میزان بازخواست اموال در آلمان

مبنای های مؤثر در اقتصاد آلمان

برای انتخاب مناسب‌ترین روش سرمایه گذاری در آلمان ، باید عوامل اقتصادی متعدد آن را در نظر بگیرید. موارد و عوامل مختلفی وجود دارد که بر اقتصاد آلمان تأثیر می‌گذارد، اما عواملی مانند تولید ناخالص داخلی، تورم و نرخ بهره بانکی برای سرمایه گذاران خارجی و مناسب‌ترین گزینه‌های سرمایه گذاری برای آلمان اساسی هستند. در ادامه، این شاخص‌ها را با جزئیات دقیق‌تری بررسی خواهیم کرد.

تولید ناخالص داخلی در آلمان

رشد تولید ناخالص داخلی آلمان شاخص اساسی رشد اقتصادی این کشور است. به طور کلی، این شاخص هر ساله دچار دگرگونی های نسبی می‌شود. نمودار زیر فرایند این شاخص را نشان می‌دهد.

تولید ناخالص داخلی در آلمان

میزان مالیات در آلمان

نرخ مالیات عامل مهمی برای افراد است. شکل زیر نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها را نشان می‌دهد.

میزان مالیات در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان از طریق ملک

مردم تمایل دارند برای اهداف مختلف سرمایه گذاری در سرمایه گذاری خارجی شرکت کنند. باید بدانید که همیشه با بهترین سرمایه گذاری در آلمان یا هر کشور دیگر، گذرنامه یا حق اقامت به شما نمی‌دهد. خرید ملک در آلمان قطعاً بهترین سرمایه گذاری است زیرا یکی از کم خطرترین راه‌های سرمایه گذاری است، اما باید بدانید که نمی‌توانید اقامت آلمان یا گذرنامه دریافت کنید. ایرانیان به عنوان سرمایه گذار خارجی می‌توانند به راحتی املاک و مستغلات در آلمان بخرند اما از طریق خرید نمی‌توانند گذرنامه آلمانی را به‌دست آورند. مگر اینکه یک برنامه تجاری مصوب آلمان ملک یا ساختمان ملکی را خریداری یا بفروشد. در سال‌های اخیر، مزایای چنین سرمایه گذاری‌ها مشخص بوده است. شش دلیل اصلی وجود دارد که خرید ملک در آلمان را به عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان در نظر بگیرید

این دلایل به شرح زیر می‌باشد:

قیمت املاک و مستغلات آلمان خیلی کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است.

معامله در بازار املاک و مستغلات به ویژه آپارتمان‌های بین 57 تا 140 متر مربع بسته شده.

تغییر جمعیتی در آلمان تقاضای زیاد برای املاک و مستغلات مبتنی بر افزایش جمعیت را برانگیخته است.

آلمان بودجه بسیار بیشتری نسبت به سایر کشورها در جهان دارد. برای یک آپارتمان اجاره کلاسیک یا خریدار خانه، وام واقعی بین 1.15٪ تا 2.50٪ است و شما پایین‌تر از درآمد خود پرداخت می‌کنید.

هیچ کشور دیگری در جهان این فرصت سودآور را برای کاهش مالیات ارائه نمی‌دهد. پس از خرید املاک و مستغلات در آلمان، مالیات بسیار کم است. حتی می‌توانید بعد از خرید آپارتمان از 2٪  تا 80٪ (فرم کاهش ارزش) در سال، 50 تا 12 سال کاهش دهید.

بر اساس آخرین تحقیقات در اکتبر سال 2018، واقعیت و مورد خاص در نظر گرفتن خرید املاک و مستغلات آلمان به عنوان بهترین راه برای سرمایه گذاری در آلمان این است که 375 هزار تا 450 هزار آپارتمان اضافی در سال 2018 احتیاج دارند. در نتیجه بازار در سال‌های آینده محدودتر خواهد شد. مشکلات و کمبودهای گذشته با صد از هزار پناهنده که هر سال به آلمان منتقل می‌شوند (بین 950 هزار تا 1.3 میلیون در سال 2016، طبق اطلاعات دولت)، تقاضا برای آپارتمان‌ها رشد چشم گیری را پیش رو داشته است.

تأسیس شرکت در آلمان

در آلمان بهترین سرمایه گذاری می‌تواند برای شروع کار جدید یک شرکت یا ایجاد شعبه یک تجارت موجود باشد. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، آلمان کشوری قدرتمند در زمینه صنعت است و اقتصاد اروپا بر اساس فعالیت‌های این کشور توسعه یافته است. برای اینکه بتوانید یک شرکت را در آلمان تأسیس کنید، باید یک برنامه تجاری قوی برای دریافت مجوز آلمان ارائه دهید. برای ثبت شرکت در آلمان حدود 3-4 هزار یورو هزینه لازم است و پس از شروع سرمایه اولیه، حدود 25000 یورو اعتبار نیاز می‌باشد. لطفاً توجه داشته باشید که هر نوع مشاغل منجر به تأیید و اقامت شما نخواهد شد، زیرا این کشور بسیار توسعه یافته است.

ایجاد شغل از طریق سرمایه گذاری

دو روش برای درخواست کارآفرینی در آلمان وجود دارد. راه اول ، شما می توانید راه های دیگری مانند تحصیل ، کار یا ازدواج را وارد کنید و در محیط کار تجاری راه اندازی کنید. اگر چیزی که برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان انتخاب می کنید کارآفرین است ، باید یک برنامه تجاری قوی داشته باشید و ثابت کنید که علاوه بر سودآوری و کمک به اقتصاد آلمان ، فرصت های شغلی نیز کسب خواهید کرد. برنامه شما باید توسط اتاق بازرگانی دولت آلمان تصویب شود. هیچ بودجه راه اندازی مشخص نشده است ، اما باید بتوانید حقوق و هزینه های عملیاتی کارمندان آلمانی را پرداخت کنید.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید اوراق قرضه

بعضی از سرمایه گذاران امیدوارند با خرید سهام و اوراق قرضه سایر کشورها از جمله آلمان ، سرمایه گذاری های خود را تنوع دهند. هر سال ، دولت فدرال آلمان اوراق قرضه گوناگونی انتشار می دهد که توسط دولت آلمان کاملاً حمایت می شود. آلمان نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی از یورو استفاده می کند و اوراق قرضه آلمان تبدیل به ارز رایج می شود. افراد در آمریکا و در تمامی دنیا می توانند اوراق قرضه آلمان را از طریق کارگزاران دارای مجوز سرمایه گذاری تهیه نمایند. اما باید بدانید که این روش باعث ماندگاری شما نمی شود.

دولت آلمان هر 90روز تا 30 سال یک بار اوراق قرضه صادر می کند. اوراق قرضه بلند مدت نتیجه بیشتری ایجاد می کند. برای دریافت اوراق قرضه ، انواع گوناگونی از اوراق را انتخاب کنید ، چک را برای کارگزار بنویسید و به کارگزار دستور دهید تا خرید را انجام داده و رسید تراکنش را درخواست کند. شما مجوز اوراق بهادار فیزیکی ندارید ، اما می توانید برای نظارت بر دارایی های خود هر روز یک کارگزاری آنلاین انتخاب نماید. از نظر سودآوری و پشتیبانی کامل دولت فدرال آلمان ، این روش را می توان پر طرفدار ترین سرمایه گذاری در آلمان دانست.

ویژگی های سرمایه گذاری در آلمان

دلایل زیادی وجود دارد که ما به دنبال روش های سرمایه گذاری هستیم و در نهایت بهترین سرمایه گذاری را در آلمان بدست می آوریم ، چرا باید آلمان را از بین کشورهای مختلف اروپایی انتخاب کنیم.

آلمان عظیم ترین اقتصاد اروپا است.

آلمان عضو شینگن است.

عبور و مرور راحت به تمامی شینگن

هسته تجاری اروپا

بعد از 8 سال در آلمان زندگی می توانید تابعیت آلمان را بدست آورید.

پاسپورت آلمانی یکی از قدرتمندترین گذرنامه های جهان است.

این یکی از بهترین اهداف سرمایه گذاری در اروپا است.

سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات آلمان پر سود می باشد.

مسیر های هواپیمایی دارد که به اکثر نقاط اروپا پرواز می کند.

از اینکه تا انتهای مقاله راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با برتر مهاجر همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

همچنین یاد آور می‌شویم در صورتی که سؤال یا ابهامی در مورد مقاله راهکار های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری می‌توانید در قسمت نظرات اعلام نمایید.

Click to rate this post!
2 رای

نظر خودتان را ارسال کنیدصفحه اینستاگرام کانال تلگرام

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

اپلای کردن

اپلای کردن