ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به موناکو

مهاجرت به موناکو و آشنایی با کشور موناکو

مهاجرت به موناکو در سال­های اخیر بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و لازم است که متقاضیان مهاجرت به موناکو اطلاعات کافی در مورد این کشور به دست آورند. موناکو کشوری کوچک در جنوب فرانسه است که به شاهزاده نشین موناکو در دنیا معروف است. زبان رسمی این کشور فرانسوی است و انگلیسی به عنوان زبان دوم در موناکو رواج دارد. این کشور که به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی مهم شناخته می­شود پس از واتیکان، کوچکترین کشور در دنیا است که تحت نوعی سلطنت مشروطه اداره و مدیریت می­­شود. موناکو در 28 مه سال 1993 به صورت رسمی به عضویت سازمان ملل درآمد. این کشور از لحاظ نظامی از استقلال برخوردار نیست و دفاع از حریم آن بر عهدة کشور فرانسه است. آغاز توسعة اقتصادی موناکو پس از اتصال راه آهن این کشور به پاریس آغاز شد و امروز، موناکو به عنوان یکی از مقاصد مهم سرمایه­گذاری نیز در سطح جهان شهرت دارد. این کشور قانونی تحت عنوان مالیات بردرآمد ندارد و به همین دلیل مهاجرت به موناکو برای سرمایه­گذاران جذاب است.

 

مهاجرت به موناکو

 

اقلیم و آب و هوا

شرایط آب و هوایی معتدل، مناظر زیبا و چشم­نواز و سواحل زیبای موناکو موجب شده است که مهاجرت به موناکو دارای متقاضیان بسیاری باشد. این کشور به دلیل مجاورت با دریای مدیترانه دارای سواحلی آفتا­گیر و زیبا و مراکز تفریحی و گردشگری متعددی می­باشد. متوسط دما در موناکو بین 14 تا 16 درجه سانتی­گراد است و میزان بارش­های زمستانه در این کشور بسیار بیشتر از بارش­های تابستانه است.  موناکو زمستانی معتدل و مرطوب و تابستانی گرم و خشک دارد.

اقتصاد

یکی از مهم­ترین دلایل بسیاری از افراد برای مهاجرت به موناکو، اقتصاد امن آن است. موناکو دومین کشور در جهان از نظر سرانه تولید ناخالص ملی است. بیکاری در این کشور تنها دو درصد گزارش شده­است و بسیاری از کارگران مشغول در این کشور فرانسوی و یا ایتالیایی هستند. مهم­ترین منبع درآمد کشور موناکو گردشگری است. سواحل زیبا، هتل­های مدرن و دارای تجهیزات پیشرفته، پیست­های ماشین سواری و مواردی از این دست هرساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به موناکو جذب می­کند.

از دیگر دلایل اقتصادی مهاجرت به موناکو برای سرمایه­داران، سیستم بانکی این کشور است. بانک­ها در این کشور به ارائه خدمات خصوصی بانکی و مدیریت دارایی و ثروت مشغول هستند. این کشور مالیات بر درآمد ندارد و به همین دلیل بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری، مهاجرت به موناکو را انتخاب می­کنند.

مزیت­های مهاجرت به موناکو

مسلماً افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی و کاری و یا دریافت اقامت از کشور دیگری هستند امتیازات زندگی در آن کشور را مورد ارزیابی قرار می­دهند. مهاجرت به موناکو دارای مزایای ویژه­ای است که مهم­ترین آنها به شرح زیر است:

  • موناکو دارای زیرساخت­هایی مدرن، منحصر به فرد و ایمن است. ورود بدون ویزا به کشورهای عضو توافقنامة شنگن برای افرادی که دارای اقامت موناکو هستند، فراهم است.
  • سیستم بانکی و مالی منظم و عدم وجود مالیات بر درآمد از دیگر مواردی است که موجب شده بسیاری از افراد برای مهاجرت به موناکو اقدام کنند.
  • از دیگر مواردی که توجه مهاجران را به مهاجرت به موناکو جلب کرده­است، شبکة بهداشت قوی و خدمات اجتماعی کم نظیر آن است.
  • مونا یکی از امن­ترین کشورها جهان محسوب می­گردد و قوانین نظارتی گسترده در این کشور موجب شده­است که موناکو به یکی از امن­ترین کشورهای جهان تبدیل شود. اگر تصمیم به مهاجرت دارید و امنیت و آرامش کشور مقصد برای شما حائز اهمیت است مهاجرت به موناکو به شما پیشنهاد می­گردد.
  • یکی از مهم­ترین مواردی که موجب ایجاد نگرانی در افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، می­گردد نحوة رفتار و تعامل مردم کشور مقصد است. مردم موناکو، دارای رفتاری دوستانه هستند و پذیرای افراد با فرهنگ­ها، ادیان و نژاد گوناگونند. نژادپرستی در این کشور معنایی ندارد و این مسئله نیز باعث شده که مهاجرت به موناکو به عنوان یک گزینه قطعی برای متقاضیان مهاجرت مورد توجه قرار گیرد. 120 ملیت در این کشور بدون مشکلاتِ برآمده از نژادپرستی، متحدانه و دوستانه در کنار هم زندگی می­کنند.
  • طیف وسیعی از مدارس دولتی و خصوصی در این کشور وجود دارد که برای تحصیل کودکان و نوجوانان کارآمد هستند. در این مدارس انگلیسی و فرانسوی تدریس می­شوند و دانش­آموزان می­توانند طی فرآیند تحصیل به خوبی با این دو زبان آشنا شوند.
  • شاید برای افرادی که مهاجرت به موناکو را انتخاب کرده­اند، پیرامون زبان رسمی و مورد استفاده در این کشور ابهاماتی وجود داشته باشد، گرچه زبان رسمی موناکو، فرانسوی است، اما زبان انگلیسی به خوبی برای مردم این کشور قابل فهم است و به همین دلیل افرادی که تصمیم به مهاجرت به موناکو گرفته­اند نباید از حیث زبان دارای تردید و نگرانی باشند.

تحصیل در موناکو

یکی از­مهم­ترین اهداف مهاجرتی خصوصاً در بین نوجوانانِ مقاطع تحصیلی بالا و جوانان، مهاجرت به قصد تحصیل در دانشگاهی برتر در کشوری دیگر است. موناکو یکی از کشورهایی است که به عنوان یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از مردم آسیا شناخته شده است. مونا دارای دانشگاهی بین المللی است که تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن تدریس می­شود. افرادی که قصد مهاجرت به موناکو  برای تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید دارای دیپلم دبیرستان و مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی باشند. طول مدت مقطع کارشناسی در این کشور چهار سال است. در مقاطع تکمیلی ارشد و دکترا نیز رشته­های متعددی در دانشگاه بین المللی موناکو تدریس می­گردد. تحصیل در این دانشگاه دارای شهریه است و شرایط تحصیل رایگان تنها برای دانشجویان پذیرفته شدة بورسیه امکان پذیر است. موناکو دارای سیستم آموزشی مدرن و پیشرفته و مطابق با ساختار سیستم آموزشی کشور فرانسه است و مهاجرت به موناکو  امکان تحصیل در یک کشور پیشرفته و امن را برای دانش­آموزان و دانشجویان فراهم می­آورد. بسیاری از رشته­های پر متقاضی علوم انسانی در دانشگاه موناکو تدریس می­شود و امکان تحصیل در رشته دلخواه در این دانشگاه فراهم است. در سال­های اخیر این دانشگاه خدماتی پیرامون آموزش رشته­های پزشکی و پیراپزشکی ارائه نداده است و متقاضیان تحصیل در این رشته­ها می­توانند برای تحصیل به سایر کشورها مهاجرت نمایند.

سرمایه­گذاری در کشور موناکو

سرمایه­گذاری در کشور مقصد از جمله راه­های دریافت اقامت و تابعیت است. این امر در مورد کشور موناکو نیز صادق است. برای مهاجرت به موناکو و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری، لازم است حداقل یک میلیون یورو در این کشور سرمایه­گذاری کرد. این حداقل مبلغ، باید هم در بخش سپرده­گذاری بانکی و هم در بخش خرید ملک سرمای­گذاری شود تا مهاجر بتواند علاوه بر دریافت اقامت دائمی، پاسپورت کشور موناکو را دریافت کند. مهم­ترین عواملی که موجب ترغیب سرمایه­گذاران خارجی برای مهاجرت به موناکو و سرمایه­گذاری در این کشور است، سیستم بانکی کارآمد، ثبات اقتصادی و سیاسی بالا، عدم وجود فساد اقتصادی گسترده، سیستم مالیاتی مردم محور و فرصت­های عالی برای تأسیس شرکت و راه­اندازی مشاغل مختلف است.

 کار و اشتغال در موناکو

یکی از مهم­ترین دلایل مهاجرت به موناکو کار و اشتغال است. هرچند موناکو کشوری کوچک از لحاظ مساحت است، اما به دلیل صنعت پویای توریسم در این کشور، وجود جاذبه­های متعدد گردشگری، شبکه بانکی گسترده و مدیریت منابع مالی سرمایه­گذاران و صنعت آی تی، فرصت­های شغلی بسیار مناسبی برای اتباع خارجی در این کشور وجود دارد. افرادی که تصمیم به مهاجرت به موناکو گرفته­اند لازم است بدانند که این کشور مالیات بردرآمد ندارد و قوانین مهم بیمه و برنامه­های اجتماعی هم برای کارمند و هم برای کارفرما وجود دارد.

قبل از شروع به کار در موناکو و یا راه­اندازی یک شغل جدید نیاز به دریافت مجوزهای لازم از ادارة کار وجود دارد. اگر قصد کار کردن برای یک کارفرما را دارید، کارفرما باید برای استخدام کارمندی خارجی درخواست مجوز کند. کارت اقامت معتبر مهم­ترین مورد برای کار کردن در موناکو است. برای کار در مشاغل مختلف نیاز به معاینات پزشکی نیز در این کشور مرسوم است.

حوزه گردشگری، پرکارترین حوزه کاری در موناکو

خوداشتغالی در موناکو

بعضی از افراد که قصد مهاجرت به موناکو را دارند به دنبال تأسیس شرکت و کسب و  کار شخصی و یا خود اشتغالی هستند. اگر تصمیم به مهاجرت به موناکو به عنوان یک فریلنسر یا هر نوع دیگری از خود اشتغالی گرفته­اید نیاز به مجوزهای کامل از وزارت کار دارید. اعطای این مجوزها بسته به صلاحیت عمومی فرد، مهارت­های تخصصی و حرفه­ای، مدرک تحصیلی و همچنین ماهیت و ساختار کار مدنظر دارد. وب سایت خدمات عمومی کشور موناکو اولین مرجعی است که می­توان برای دریافت اطلاعات کامل پیرامون خوداشتغالی به آن مراجعه نمود. برای کسب اطلاعات تکمیلی­تر نیز می­توان به دفاتر دولتی تجاری موناکو مراجعه کرد.

موارد تکمیلی دربارة مهاجرت به موناکو

پیش از اقدام برای مهاجرت به موناکو، لازم است هدف مهاجرتی به صورت واضح بررسی شود. نوع مهاجرت­های تحصیلی، کاری و یا اقدام برای مهاجرت به موناکو به قصد اقامت دائم شرایط مختلفی را دارا است. یکی از مهم­ترین مسائلی که برای هر نوع مهاجرت باید مد نظر داشت هزینه­های زندگی و کار در کشور مقصد است. موناکو کشوری ثروتمند و در عین حال دارای هزینه­های زندگی گران است و در سال­های اخیر، هزینه های معمول زندگی مانند خرید واحد مسکونی، اجاره بهای خانه و آپارتمان، هزینه­های خورد و خوراک و هزینه­های حمل و نقل و مواردی از این دست از کشورهایی چون آمریکا بسیار بالاتر بوده­است. بنابراین توجه به برنامة مالی و سرمایة لازم برای مهاجرت از جمله مسائلی است که پیش از مهاجرت به موناکو باید مد نظر قرار گیرد و به صورت کامل بررسی شود. بهتر است افرادی که اطلاعات کامل و جامعی در زمینة مهاجرت به موناکو ندارند از طریق مؤسسات مجاز مهاجرتی، اقدام به دریافت اطلاعات به روز و کامل نمایند تا با داشتن دانش کافی اقدام به مهاجرت نمایند.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید