ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به لیختن اشتاین

مهاجرت به لیختن اشتاین

هدف از نگارش این مقاله ما بررسی موضوع مهاجرت به لیختن اشتاین است. بدون شک می توان گفت که امروزه اکثر ما در محیط پیرامون به وفور واژه مهاجرت را از افراد مختلف می شنویم. چرا که مهاجرت از قدیم الایام تاکنون یکی از بحث های مهم هر جامعه ای می باشد. همیشه افراد زیادی در هر جامعه ای وجود دارند که بنا به دلایل مختلف تمایل دارند کشور خود را به مقصد یک کشور پیشرفته به منظور داشتن یه زندگی استانداردتر و ایده آل تر ترک می کنند.

 

لیختن اشتاین

 

این دلایل می تواند برای ادامه تحصیل، سرمایه گذاری، تولد فرزند و کار باشد. بسیاری از افراد متخصص و حرفه ای به دلیل اینکه در کشور خود شرایط لازم برای ارائه کار و خدمات خود ندارند تصمیم به مهاجرت می گیرند و بسیاری دیگر برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه و موسسات بین المللی و بسیاری دیگر یافتن یک شغل پردرآمد و دلخواه خود مهاجرت می کنند. ولی به طور کلی تمام این افراد به دنبال یک آینده بهتر برای زندگی خود و خانواده خود هستند.

به دلیل مهم بودن این مساله ما نیز موضوع این مقاله خود را به مهاجرت به لیختن اشتاین اختصاص یافتیم. چرا که مهاجرت به این کشور در سال های اخیر در بین متقاضیان مهاجرت بسیار پرطرفدار شده است. حال افرادی که قصد مهاجرت به لیختن اشتاین را دارند و می خواهند اطلاعات لازم را در خصوص شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و راه های مهاجرت به لیختن اشتاین کسب کنند می توانند با ما تا انتهای این مقاله همراه باشند.

شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم امروزه بسیاری از متقاضیان مهاجرت علاقه مند به مهاجرت به لیختن اشتاین هستند و مهاجرت به این کشور بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما بسیاری از این متقاضیان نمی دانند که راه های مهاجرت به لیختن اشتاین چیست؟ از این رو ما قصد داریم در این مقاله شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و همچنین راه های مهاجرت به این کشور را توضیح دهیم. برای آشنایی با این موضوع با ما همراه باشید.

در واقع کشور لیختن اشتاین یکی از کشورهای کوچک قاره اروپا است. شهر فادوتس پایتخت این کشور است و همچنین زبان رسمی مردم این کشور نیز آلمانی است. واحد پول کشور لیختن اشتاین فرانک سوئیس و همچنین واحد جزء راپن است. جمعیت این کشور اروپایی 40 هزار نفر است و موضوع جالب توجه این است که این کشور جزء کشورهایی است که بالاترین سطح زندگی در جهان را دارد و همین مساله سبب توجه و جذب متقاضیان مهاجرت به لیختن اشتاین شده است.

متقاضیان مهاجرت به لیختن اشتاین توجه داشته باشند که این کشور جزء کشورهای حوزه شینگن می باشد ولی عضو اتحادیه اروپا نیست. حال که با شرایط این کشور آشنا شدید باید بدانید که مهاجرت به این کشور از روش های مختلفی امکان پذیر است که رایج ترین این روش ها ویزای کار در لیختن اشتاین، تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و پناهندگی می باشد. برای اشنایی با این روش ها و مزایای زنگی در کشور لیختن اشتاین با ما همراه باشید.

مهاجرت به لیختن اشتاین و مزایای زندگی در این کشور

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم با اینکه کشور لیختن اشتاین یکی از کشورهای کوچک قاره اروپا بشمار می رود ولی از کشورهایی که دارای بالاترین سطح زندگی در جهان است. لذا مهاجرت و زندگی در این کشور برای متقاضیان مهاجرت مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای مهاجرت به این کشور خصوصا از طریق سرمایه گذاری مزایای مالی است.

چرا که این کشور از نظر مالی مزایای زیادی برای اشخاص خصوصا تجار دارد. حال دلیل این سود مالی این است که هم مالیات بر درآمد این کشور بسیار پایین است و هم واحد پول این کشور فرانک سوئیس است و این واحد پول از باثبات ترین واحدهای پولی در جهان است که قدرت خرید بسیار بالایی دارد. از دیگر مزایایی این کشور امنیت بسیار بالای کشور لیختن اشتاین است. این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و تقریبا میزان جرم و جنایت در این کشور صفر است.

از مهم ترین دلایل ایجاد این امنیت بی نظیر دولت این کشور. دولت این کشور دولت شاهنشاهی است که بر اساس حکومت مشروطه دموکرات حکومت و اداره می شود. از این رو این حکومت و دولت نه تنها بر امنیت این کشور تاثیر زیادی دارد بلکه بر زیبایی و نظافت شهر نیز تاثیرگذار می باشد. این کشور از معدود کشورهایی است که در آن هر فردی که مشغول کار یا زندگی است بیمه اجباری درمانی را دریافت می کند.

سیستم درمانی این کشور به شدت قوی و سطح بالا است. این سیستم دارای امکانات فوق پیشرفته و مدرن و همچنین تعداد زیادی پزشک با کارمندان آموزش دیده است. از این رو از دیگر مزایای مهاجرت به لیختن اشتاین و زندگی در این کشور این است که بدون توجه به کشور متقاضی امکانات و خدمات درمانی و پزشکی به متقاضی ارائه می شود.

علاوه بر سیستم درمانی فوق پیشرفته و سطح زندگی بسیار بالا این کشور دارای سیستم آموزشی بسیار عالی نیز می باشد. نظام آموزشی این کشور بسیار قوی و گسترده است. این سطح بالا بودن نظام آموزشی در حدی است که با قبول شدن در آزمون های نهایی مدارس این کشور نه تنها می توان به راحتی در دانشگاه های معتبر این کشور پذیرش شد بلکه می توان پذیرش در دانشگاه های کشورهای دیگر اروپایی همچون سوئیس و اتریش را هم هم تضمین نمود. لذا مهاجرت تحصیلی از دیگر مزایای مهاجرت به لیختن اشتاین می باشد.

خانواده در این کشور مهم ترین شبکه اجتماعی است لذا این کشور به منظور تشویق و حفاظت خانواده ها شرایط اجتماعی، قانونی و سیاسی بسیار خوبی برای خانواده ها فراهم کرده است. بر خلاف کوچک بودن لیختن اشتاین این کشور از فرهنگ غنی برخوردار است.موزه ها و امکان تاریخی از جمله مهم ترین نمادهای تاریخی و فرهنگی این کشور هستند. حال که با مزایای مهاجرت به لیختن اشتاین آشنا شدیم در ادامه به راه های مهاجرت به لیختن اشتاین می پردازیم.

راه های مهاجرت به لیختن اشتاین

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم مهاجرت به لیختن اشتاین از روش های مختلفی امکان پذیر است که از جمله رایج ترین این روش ها مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل، ویزای کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و تولد می باشد. برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با این روش ها در ادامه با ما همراه باشید.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق تحصیل

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به لیختن اشتاین مهاجرت تحصیلی است چرا که امروزه دانشجویان زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند. تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. این کشور از متقاضیان مهاجرت تحصیلی بسیار استقبال می کند و امکانات بسیار مناسبی در اختیار این دانشجویان قرار می دهد.

از جمله مزایای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در این کشور هزینه بسیار پایین و مقرون به صرفه، داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و با کیفیت همراه با امکانت پیشرفته و زندگی با استانداردهای بالا می باشد. لازم به ذکر است که بدانید متقاضیان خارجی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند ولی از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای مهاجرت تحصیلی به این کشور نیازمند به اخذ ویزا هستند.

از مزایای مهاجرت به لیختن اشتاین و تحصیل در این کشور این است که مدارک دانشگاه های این کشور بسیار معتبر است و در تمام دنیا اعتبار دارند. کشور لیختن اشتاین با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیست دارای موافقت نامه ویزای متقابل با کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی که نیازمند اخذ ویزا هستند عبارتند از:

ابتدا این دانشجویان باید در محل اقامت خود در کشور خود درخواست خود را به نماینده سوئیس ارائه دهند. از جمله مدارک مورد نیاز برای این ویزا فرم درخواست ویزا، 4 قطعه عکس پاسپورتی، نامه پذیرش از سوی موسسه آموزشی، اثبات منابع مالی، بیمه درمانی و بلیط بازگشت و سند مسافرتی می باشد.

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج

یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به لیختن اشتاین ازدواج با اتباع این کشور است. این روش نیز شرایط خاص خود را دارد که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود. اگر قصد مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج را دارید باید بدانید که شرایط قانونی این کشور برای ازدواج چیست؟ از جمله این شرایط عبارتند از:

ارائه مدارک شناسایی برای اثبات سن 18 سال، اعلام مدارک شناسایی برای هویت زوجین، ارائه گواهی مبنی بر اثبات مجرد بودن متقاضی، اثبات تمکن مالی و ارائه مدارک ازدواج های قبلی

پروسه ازدواج در این کشور دو هفته طول می کشد و زوجین می توانند گواهی ثبت ازدواج خود را در ثبت احوال این کشور را دریافت کنند. اگر متقاضی خارجی با یک شهروند لیختن اشتاینی بتواند ازدواج کند و در صورت زندگی در این کشور به مدت 10 سال می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد.

این کشور برای مهاجران خارجی خود قوانین دیگری نیز دارد. از جمله این قوانین این است که مهاجران خارجی شاغل در این کشور به هیچ وج حق زندگی در منطقه شاهزاده نشین لیختن اشتاین را ندارند.

همچنین کارکنان خارجی بین المللی برای اقامت در این کشور باید مجوز اقامت دریافت کنند.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید