ثبت نام لاتاری با 80 درصد تخفیف کد : blackfriday

مهاجرت به آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین در مقایسه به کشورهای اروپایی مزایای بسیاری دارد و از طرق مختلفی می توان به این کشور زیبای آمریکای جنوب مهاجرت کرد. بسیاری از افراد به دلیل هزینه های پایین زندگی، این کشور را به عنوان خانه دوم خود انتخاب می کنند و از آنجایی که فرهنگ مردم آمریکای جنوبی و به خصوص آرژانتین بسیار شبیه شرقی ها است، در دهه های اخیر مهاجرت به آرژانتین در بین مردم کشورهای آسیایی بسیار رواج پیدا کرده است. خوب است بدانید در این کشور، شهروندان از حق آموزش رایگان برخوردارند و همین موضوع یکی از مهمترین مزایای مهاجرت به آرژانتین به شمار می رود.

 

مهاجرت به آرژانتین

 

درباره کشور آرژانتین

آرژانتین یکی از بزرگترین کشورهای آمریکای جنوبی است و زبان اصلی و رسمی مردم در آن، اسپانیایی می باشد، این کشور زیبا با طبیعت بی نظیر در سال های اخیر پیشرفت های بسیاری در زمینه های مختلف به خصوص، اقتصاد داشته و همین باعث جلب توجه سرمایه گذاران و جذب سرمایه گذاری خارجی در این کشور شده و به طور کلی درآمد آرژانتین از تولید ناخالص ملی در این سال ها بسیار افزایش پیدا کرده است. سیستم آموزش عالی و دانشگاهی آرژانتین با پیشرفت ها و بهبودهایی که داشته تبدیل به یکی از دلایل اصلی جذب دانشجوهای بین المللی از سراسر دنیا شده و امروزه یکی از راه های مهاجرت به آرژانتین، پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می باشد. کشاورزی و دامپروری هم در کنار دیگر عوامل، باعث پیشرفت اقتصاد آرژانتین در سال های اخیر شده است و تمامی این عوامل مهاجرت به آرژانتین را با رشد 80 درصدی مواجه کرده است.

مهاجرت به آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های مهاجرت به آرژانتین، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا تاسیس و ثبت شرکت در این کشور است و درصد رضایت مهاجرینی که از این روش به آرژانتین رفته اند، بسیار زیاد است. توجه داشته باشید قبل از هر اقدامی باید شرایط مهاجرت به آرژانتین از طریق سرمایه گذاری را بررسی کنید چرا که طبق قوانین مهاجرت به آرژانتین، سرمایه گذاری خارجی باید منجر به رشد اقتصادی این کشور شود و در عین حال باید برای سرمایه گذار نیز سودآوری داشته باشد.

هزینه مهاجرت به آرژانتین از طریق سرمایه گذاری حداقل 10 هزار دلار است و برای این منظور باید شرکتی که ثبت می کنید، سوددهی داشته و سود یکساله آن برآورد و اعلام شود و بعد از گذشت 3 سال حتما باید چندین کارمند آرژانتینی را استخدام کنید تا بتوانید از این طریق نسبت به دریافت اقامت دائم و حق شهروندی این کشور اقدام نمایید. مدارک لازم برای ثبت شرکت در آرژانتین عبارتند از مدارک شناسایی مانند شناسنامه و پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی جدید 4*6 با زمینه سفید، مدارک تمکن مالی و بیمه و گواهی عدم سوء پیشینه، مهاجرت به آرژانتین از طریق سرمایه گذاری به سرعت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود و هزینه های زیادی را نیز در بر ندارد، به همین دلیل از محبوب ترین روش های مهاجرت به آرژانتین به شمار می رود.

مهاجرت به آرژانتین از طریق ازدواج

یکی از راه های آسان برای مهاجرت به آرژانتین، ازدواج با یک فرد آرژانتینی و یا تبعه این کشور می باشد که برای این منظور باید مدارکی برای اثبات صحت ازدواج و همچنین مدارک مالی (نقدی، غیرنقدی، ملک و زمین) ارائه داد. این روش در صورتی آسان است که ازدواج، واقعی باشد و دو نفر واقعا زن و شوهر باشند چرا که برای اجازه اقامت شخص غیر آرژانتینی در این کشور، مصاحبه های جداگانه با او و همسرش صورت می گیرد و اگر ازدواجشان غیر واقعی باشد، هرگز نمی توانند به سوالاتی که در این مصاحبه مطرح می شود پاسخ صحیح و هماهنگ بدهند و در نهایت فرد ممکن است از خاک آرژانتین اخراج شود ولی اگر حقانیت ازدواج ثابت شد، بعد از سه سال زندگی مشترک، شخص می تواند برای اقامت دائم آرژانتین اقدام نماید. لازم به ذکر است اگر فردی، پدر یا مادر آرژانتینی داشته باشد، می تواند برای مهاجرت به آرژانتین و گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند.

مهاجرت به آرژانتین از طریق تحصیل

یکی از بهترین راه های مهاجرت به آرژانتین، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آرژانتین است و در سال های اخیر به دلیل بهبود سیستم آموزش عالی آرژانتین، دانشجوهای بین المللی بسیاری دانشگاه های این کشور را برای تحصیل انتخاب کرده اند. برای دریافت ویزای تحصیلی آرژانتین باید پذیرش تحصیلی بگیرید و در صورتی که طی مدت دو سالی که ویزای شما اعتبار دارد وارد دانشگاه های دولتی این کشور شوید، موفق به دریافت بورسیه تحصیلی خواهید شد.

زبان تحصیل در آرژانتین بسته به رشته تحصیلی، اسپانیایی و یا انگلیسی است و برای رشته های انگلیسی باید مدرک آیلتس 6.5 داشته باشید و برای تحصیل در رشته های اسپانیایی باید ابتدا یک سال در یکی از کالج های آرژانتین تحصیل کنید، سپس باید مدرک اسپانیایی B1 اخذ نمایید تا بتوانید وارد مقطع لیسانس شوید و برای ورود به دوره کارشناسی ارشد باید معدل لیسانس شما خوب باشد. همچنین امکان تحصیل در مقطع دکترا نیز در این کشور وجود دارد و در صورت داشتن مدارک لازم و رزومه قوی می توانید به راحتی و بسیار ارزان در این مقطع تحصیل کنید و بعد از فارغ التحصیل شدند، اقامت دائم آرژانتین را دریافت نمایید.

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار یکی از روش های تضمینی و ایده آل برای دریافت حق شهروندی این کشور است ولی از آنجایی که تعداد متقاضیان این روش بسیار زیاد هستند، ورود به بازار کار بسیار دشوار و رقابتی است و برای موفقیت در این راه باید از مهارت های بالایی برخوردار باشید تا بتوانید با شرکت های معتبر قرارداد کاری منعقد نمایید، طی این قرارداد باید سمت و حقوق دریافتی شما تعیین شود، همچنین باید منبع تامین هزینه های اقامتی و زندگی شما در آرژانتین مشخص شود، بعد از بررسی و تایید این موارد، یک ویزای کاری یک ساله قابل تمدید تا 5 سال برای شما صادر می شود و در صورت حسن رفتار و اثبات مهارت های کاری شما در این مدت، می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم آرژانتین اقدام کنید.

مهاجرت به آرژانتین از طریق ویزای همراه

یکی از روش های مهاجرت به آرژانتین از طریق شخصی است که اقامت دائم این کشور را دارد و به عنوان ویزای همراه شناخته می شود، در این روش به شخص همراه، اقامت موقت اعطا می شود که امکان تبدیل شدن آن به اقامت دائم وجود ندارد و متقاضی  بعد از اتمام مدت آن باید خاک آرژانتین را ترک کند. برای مهاجرت به آرژانتین از طریق همراه، مدارکی از قبیل نامه تمکن مالی لازم است و فرد متقاضی باید در این مدت قادر به تامین هزینه های زندگی خود باشد.

مهاجرت به آرژانتین از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی دیگر از راه های مهاجرت به آرژانتین است و دولت آرژانتین با آغوش باز از کارآفرینان خلاق با ایده های نو استقبال می کند و وام های دولتی به آن ها اعطا می کند، این در صورتی است که کارآفرینی منجر به سودآوری و اشتغال زایی در آرژانتین شود. برای این منظور، متقاضی باید طرح و ایده خود را ارائه دهد و دولت آرژانتین پس از بررسی ها و ارزیابی های لازم، در صورت تایید طرح اقتصادی به شما اقامت موقت می دهد و بعد از چند سال در صورت رضایت دولت از کار شما، می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم و یا حق شهروندی این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت به آرژانتین از طریق پناهندگی

به طور کلی پناهندگی برای توصیه نمی شود و افراد در این راه با خطرات بسیاری مواجه هستند ولی اگر قصد پناهندگی در آرژانتین را دارید باید مراتب اداری را طی کنید و برای این منظور فرم های مربوط به پناهنده شدن را در خاک آرژانتین پر کنید، سپس به کمپ های پناهندگی در یکی از مناطق آرژانتین انتقال داده می شوید و در صورتی که دلیل شما برای پناهندگی قانع کننده باشد برای مصاحبه فراخوانده می شوید که در آن باید دلیل پناهنده شدن خود را توضیح دهید و اگر قبول شوید برای مدتی باید در کمپ زندگی کنید و مبلغ ناچیزی هم دولت برای هزینه های خورد و خوراک و پوشاک به شما می دهد و بعد از مدتی اقامت 5 ساله دریافت خواهید کرد، در این مدت باید مشغول به کار شوید و طبق قانون آرژانتین رفتار و زندگی کنید و در صورت اثبات حسن رفتار شما در این مدت، مشمول اقامت دائم و حق شهروندی این کشور خواهید شد، ولی این را در نظر داشته باشید که امکان رد درخواست پناهندگی شما در هر مرحله ای وجود دارد.

اخذ اقامت و پاسپورت آرژانتین

مدت زمان اخذ اقامت دائم آرژانتین در روش های مختلف مهاجرت به آرژانتین، متفاوت است و معمولا بین 3 تا 5 سال طول می کشد، ولی در برخی موارد مانند سرمایه گذاری، اقامت دائم در کمتر از 3 سال اعطا می شود و کار کردن در این کشور، پروسه اخذ اقامت دائم را سرعت می بخشد. بعد از اخذ اقامت دائم آرژانتین در صورتی که متقاضی خواهان اخذ حق شهروندی و پاسپورت این کشور باشد، باید به مدت 10 سال کار کند و مالیات بپردازد و در این مدت باید به طور کامل به زبان اسپانیایی آشنا شود و قوانین زندگی در آرژانتین را یاد بگیرد. توجه داشته باشید پاسپورت آرژانتین یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است و با آن به کشورهای مختلفی بدون ویزا می توان سفر کرد، از این رو برای دریافت این پاسپورت راه طولانی در پیش است و برای رسیدن به نتیجه ایده آل بهتر است جهت مهاجرت به آرژانتین از طریق شرکت های مهاجرتی اقدام نمایید.

 

 

نظر خودتان را ارسال کنید