ثبت نام لاتاری 2022 کلیک کنید

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

آیا شما نیز به دنبال مهاجرت به پرتغال هستید؟ آیا می دانید که برای مهاجرت به پرتغال چه راه ها و روش هایی وجود دارد؟ از شما عزیزان همیشه همراه خود دعوت میکنم که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی نمایید و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

مهاجرت به پرتغال

 

کشور پرتغال یکی از زیباترین ودیدنی ترین کشورهای جنوب غربی قاره اروپا می باشد که با داشتن 11 میلیون نفر جمعیت خود یکی از پرجمعیت ترین کشورهای این قاره به شمار می آید. سطح زندگی در این کشور بسیار بالا بوده و شهروندان آن از سطح زندگی اجتماعی خوبی برخوردار هستند. ثبات اقتصادی و وجود امنیت بسیار بالا در این کشور نیز از دیگر مهمترین ویژگی های کشور پرتغال می باشد که همین ویژگی ها و آیتم ها سبب شده است تا بسیاری از افراد از سراسر جهان به دنبال مهاجرت به پرتغال باشند. امروزه بسیاری از افراد از کشورهای مختلف جهان به دنبال مهاجرت به پرتغال هستند که از این طریق بتوانند یک زندگی بسیار مدرن و مرفه ای را برای خود به ارمغان آورند. اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک مهاجرتی را به سوی کشور داشته باشید می توانید مهاجرت به پرتغال را در اولویت های خود قرار دهید. از مهمترین و پرطرفدارترین راه ها و روش های مهاجرت به پرتغال می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

–         مهاجرت از طریق تحصیل به پرتغال

–         مهاجرت از طریق ازدواج به پرتغال

–         مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال

–         مهاجرت از طریق کار به پرتغال

–         مهاجرت از طریق خرید ملک به پرتغال

 

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

همانطور که اشاره شد، یکی از پرطرفدارین و ساده ترین راه های مهاجرت به پرتغال، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد به طوری که امروزه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به دنبال مهاجرت به سوی این کشور هستند. کشور پرتغال با داشتن دانشگاه ها و کالج های بسیار معروف و رتبه عالی خود در جهان، توانسته است توجه هزاران دانشجو را به سوی خود جذب کند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به پرتغال را دارند بایستی بتوانند پذیرش یکی از بهترین دانشگاه های این کشور را به دست بیاورند تا از این طریق اقدامات لازم را برای مهاجرت خود انجام دهند. امروزه اخذ بورس های ارائه شده از سوی دانشگاه های این کشور بی شک مورد توجه بسیاری از دانشجویان واقع شده است و اگر شما نیز بتوانید شرایط لازم را برای این امر داشته باشید، می توانید به راحتی اقدام به اخذ و دریافت دعوتنامه از سوی دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید. همچنین بدانید که تحصیل در هر یک از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی می باشد و اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به سوی کشور پرتغال را دارید، بایستی در وهله ی اول اقدام به اخذ مدرک زبان انگلیسی معتبر در این زمینه داشته باشید.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

از دیگر مهمترین و اصلی ترین راه های مهاجرت به پرتغال می توان به مهاجرت از طریق کار به این کشور اشاره کرد. امروزه در بسیار از کشورهای جهان از جمله کشورهای در حال توسعه به دلیل وجود برخی از شرایط نامناسب، بسیاری از جوانان بیکار هستند و به همین دلیل تنها راه را مهاجرت کاری به سوی کشورهای توسعه یافته می دانند که بی شک مهاجرت به این کشور یکی از بهترین این گزینه ها خواهد بود چرا که کشور پرتغال دارای بسترهای بسیار مناسبی برای اشتغال جوانان می باشد که از مهمترین این بستر ها می توان به بالابودن حق و حقوق در این کشور اشاره کرد. همچنین افرادی که به قصد کار به سوی این کشور سفر می کنند، می توانند اقامت موقت پرتغال را نیز به دست آورده و از این طریق از حق وحقوق شهروندان پرتغالی نیز بهره مند شوند. در نظر داشته باشید که اگر افراد با توجه به هر دلیلی کار خود را در این کشور از دست دهند، می توانند در مدت زمانی در حدود سه ماه، کار دیگری را پیدا کرده و در آن مشغول باشند که در غیر این صورت مجبور به ترک کشور پرتغال خواهند بود.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور پرتغال، یکی دیگر از مهمترین و ساده ترین راه های این مهاجرت می باشد چرا که سرمایه گذاران به خوبی می دانند که با سرمایه گذاری در این کشور میتوانند سود بسیار خوبی را به دست آورند. در نظر داشته باشید که مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران کشور ما نیز واقع شده است به طوری که ثبات اقتصادی، پایین بودن نرخ تورم و بیکاری در این کشور سبب شده است تا سرمایه گذاران به راحتی و با خیال راحت در این کشور سرمایه گذاری های بلند مدتی را داشته باشند. از مهمترین صنایعی که بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال آن هستند، صنعت گردشگری کشور پرتغال می باشد که در سال های از رشد و رونق بسیار باشکوهی برخوردار شده است. سرمایه گذارانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، بایستی سرمایه و قدرت مالی لازم را بر اساس شرایط و ضوابط این کشور داشته باشند تا بتوانند درخواست مهاجرت خود را اعلام کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال

در بخش های قبلی راجع به راه های مختلف این مهاجرت توضیحاتی را به حضورتان ارائه دادیم که هر کدام از این راه های مهاجرت نیازمند یک سری مدارک و اسناد می باشد که متقاضیان بتوانند آنها را تهیه و آماده کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک، اقدام به مهاجرت به سوی این کشور داشته باشید می توانید به راحتی با کسب اطلاعات درباره مدارک مورد نیاز برای مهاجرت، می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن سفرتان را آغاز کرده و خود را برای یک زندگی متفاوت آماده کنید. از مهمترین و اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         اصل و ترجمه شده پاسپورتی که حداقل دارای 6 ماه اعتبار زمانی باشد.

–         اصل و ترجمه مدارک شناسایی

–         رزرو بلیط

–         دعوتنامه

–         بیمه پزشکی

–         ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی

–         ارائه گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء سابقه

–         ارائه رزومه اشتغال و تحصیلی

–         ارائه مدرک زبان معتبر

–         اخذ ویزای مربوط به هدف مهاجرت

 

اخذ ویزای پرتغال در مهاجرت به پرتغال

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال، اخذ ویزای این کشور می باشد که تمام متقاضیان بایستی در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به اخذ آن داشته باشند تا بتوانند یکی از موفق آمیزترین مهاجرت را انجام دهند. توجه داشته باشید که پرتغال در منطقه شینگن واقع شده است و مهاجران بایستی بتوانند با توجه به هدف خود از مهاجرت، یکی از انواع ویزای شینگن پرتغال را تهیه و در دست داشته باشند. لازم است بدانید که برای اخذ و دریافت ویزای کشور پرتغال می توانید به راحتی به کنسولگری این کشور در تهران مراجعه کرده و به تهیه و آماده کردن مدارک خواسته شده، اقدام به اخذ وقت سفارت کشور پرتغال داشته تا از این طریق مراحل صدور ویزای کشور پرتغال را طی کنند. توجه داشته باشید که اگر نتوانید تا زمان پرواز خود ویزای مور نظرتان را تهیه کنید، بی شک نمی خواهید سفرتان را آغاز کرده و به این کشور سفر نمایید.

 

هزینه های مهاجرت به پرتغال

یکی از مهمترین موضوعاتی که ذهن بسیاری از افراد را در مهاجرت به سوی خود مشغول کرده است، هزینه های مربوط به مهاجرت به پرتغال می باشد. توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان می باشد و افرادی که موفق به مهاجرت به سوی کشور پرتغال شده اند می توانند به راحتی امورات مربوط به زندگی خود را گذارنده و از سطح رفاه اجتماعی بالایی نیز برخوردار باشند. امروزه بسیاری از افرادی که مهاجرت کاری به سوی کشور پرتغال داشته اند، موفق شده اند تا پس اندازهای بسیار خوبی را داشته و زندگی مرفه بی نظیری را در این کشور برای خود رقم بزنند. البته مهاجران بایستی قبل از سفر خو هزینه های مربوط به سفر خود را پرداخت کنند که از مهمترین این هزینه ها می توان به هزینه های دریافت ویزای این کشور، تهیه بلیط هواپیما، اجاره منزل در پرتغال و غیره اشاره کرد.

 

نکات مورد توجه در مهاجرت به پرتغال

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک مهاجرتی را به سوی کشور پرتغال داشته باشید، می توانید آگاهی لازم را در خصوص نکات مورد توجه برای مهاجرت به پرتغال را به دست آورده و یکی از بهترین و بی نظیرترین مهاجرت را انجام دهید. از مهمترین نکات مورد مهمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         اخذ و دریافت ویزای کشور پرتغال در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن

–         آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم مردم کشور پرتغال

–         آشنایی با قوانین و مقررات حاکم در این کشور

–         تامین و تهیه کردن تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به سوی کشور پرتغال

–         تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوی کشور پرتغال

نظر خودتان را ارسال کنید